Американські політики занадто обережні

Остання заява Держсекретаря Блінкена відверто розчаровує

Що США відразу не підтримували удари України по ворожих територіях. Можливо, це були звичайні дипломатичні фрази, в тому числі аби не дратувати республіканців і інших скептиків, очевидно, що американські політики зараз дуже обережні в контексті власних виборів, але ці слова різонули.

Я не є військовим експертом, але не дуже розумію, як перемогти у війні, не дошкуляючи ворогу? Тобто, лупити тільки по українських окупованих територіях, де й так все рознесено вщент? Єлабугу, де збирають шахеди, Олєнью, звідки вилітають бомбардувальники, Бєлгород, де розсерджена логістика, не чіпати?

Читайте також: Новий етап застосування українських ударних дронів відкрив масштаб дірявості російської ППО. Колонка Сергія Згурця

Мені здається, всі ворожі військові бази, нафтопереробні заводи, які виробляють пальне для машин вбивства, аеродроми, скупчення їх військ, снарядів і техніки, флот, авіація, їх військово-політичне керівництво, все, що вбиває українців — є законною військовою ціллю. Інакше ця страшна війна триватиме вічно й забере мільйони українських життів…

Ми дякуємо США за поради і допомогу, але зараз для нас дуже важливо отримати зброю, аби нищити ворога. Сподіваємося на розблокування Конгресом США обіцяної військової допомоги. Вашингтон, як один з підписантів Будапештського меморандуму, є одним з гарантів безпеки України. Україна ні на кого не нападала. Й аби захистити себе від 10-річного терору РФ ми точно маємо право захищатися і оборонятися так, як вважаємо за потрібне і ефективне.

Ну, й ці останні заяви Держсекретаря США ще раз підтверджують, що єдиним реальним гарантом нашої безпеки є ЗСУ і членство України в НАТО. Жодні двосторонні безпекові угоди цього не забезпечать.

Джерело

Про автора: Ірина Геращенко, народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність"

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.