Більшість війн програються, коли сиплеться тил
Українська армія втримається, якщо втримається український тил
Саме на втрату єдності українського тилу зараз робиться найбільша ставка Кремля, судячи з повідомлень, які ми маємо.
Війна зайшла для Росії в тупик, класичний commitment trap, коли ти дав зобовʼязання (перемогти Україну так, щоб російський народ це не сильно відчув), які не можеш кинути (бо це означає твою політичну і фізичну смерть), але й виконати не можеш, а ціна зростає.
Тому Кремль намагається максимально дестабілізувати український тил, партнерів України у світі й підбадьорити консенсус всередині Росії, який похитнувся.
- З Україною Кремль грає в гру: "Терпіть більше болю, або змініть поведінку".
- Зі світом: "Тисніть на Україну, бо я себе не контролюю".
- З росіянами: "Доки супротивник страждає більше ніж ми, війна має сенс".
Читайте також: Путіну потрібен не мир, а інструмент капітуляції України
Проблема в тому, що українці вже розуміють, що поступка Кремлю не гарантує полегшення, вона гарантує знищення, тому працює це так собі.
Але в моменті, ми все ще дуже вразливі й ведемося на провокації.
Тому в кожного з нас в тилу є завдання — втримати тил, щоб армія втримала фронт.
Більшість війн програються, коли сиплеться тил.
Будь ласка, перестаньте вестись на провокації. Наша робота в протилежному.
Про авторку: Ольга Духнич, соціальний психолог
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе