
Інституційна памʼять і при чому тут молитва Путіна за Трампа
Дуже багатьох обурила історія про молитву Путіна за Трампа, яку розповів Віткофф
Проте в цій історії є ще одне — друге дно. Але ми його пропускаємо через те, що в державі немає тих органів, які мають нести інституційну пам'ять, в тому числі й про "молитви Путіна".
Все, що наговорив Путін Віткоффу, є нічим іншим, як парафразом розмов Путіна з Бушем-молодшим та Ларі Кінгом.
Путіна свого часу підготували до розмови з Бушем і, судячи з усього, йому сказали, що для того, щоб "розтопити лід" між ними треба було розповісти якусь "християнську історію". Без зайвих викрутасів, Путін переповів лубкову історію, яка була написана в його передвиборчій книзі-агітці "От первого лица" 1999 року. Там описується історія, як його хрестили потай від батька-комуніста, а потім, через кілька десятиліть матір віддала йому хрестильний хрест, коли він їхав до Єрусалиму. Там він його освятив, а потім ніколи не знімав. Далі в нього сталася трагедія — згоріла його дача. І от на згарищі Путін знайшов цей хрестик, з яким, як ми пам'ятаємо, він ніколи не розлучався. Але ця неоковирність нікого не зачіпала. Точно так само, як і експертиза науковців, які довели, що той хрест, яким хизувався Путін, не міг бути вилитим у 50-х роках.
Але повернімося до Буша-молодшого. Цю історію він описав у своїх спогадах. І, судячи з усього, ця історія дозволила Путіну налагодити особисті стосунки.
Читайте також: Путіну подобається ідея геополітичної угоди з Трампом
Але Путіну мало було приватної розмови. І тому, він це ж саме розповів Ларі Кінгу, щоб американський істеблішмент (і не тільки) бачив у ньому не лише представника КДБ, а й християнина.
А тепер повернімося до "молитви за Трампа". Путін чітко розуміє: те, що Трамп залишився живим після нападу на мітингу, сам Трамп розглядає як таку собі богообраність. І політичні психологи, які працюють з Путіним, пояснили, що цю тему вкрай важливо зачепити.
Є ще один момент, який насправді дуже важливий для нас, хоч ми його і не помітили: ще під час виборчої компанії американського президента – після перемоги, але до інавгурації – Путін сказав, що дуже переживає за Трампа, чи той залишиться живим. Тобто ця тема, крім всього іншого, тригернула його особисто.
Тож тут є набір з кількох факторів. Перше – Путін вже апробовував цю подібну історію на Буші-молодшому, вона спрацювала, і він резонно вважає, що це спрацює і зараз.
Читайте також: Бенефіціари "миру": Путін задобрює Трампа газом та нафтою… в обмін на "мюнхенські" марення
Друге – Путін розуміє, що для Трампа, напад на нього є дуже важливим психологічним моментом, і це треба використати. І третє – Путін, як параноїк у душі, реально вважає, що такі речі може робити умовний тіньовий світовий уряд чи умовні масони.
Інколи прості, навіть тупі речі, є ефективними. Якщо Трамп любить лестощі — Путін іде за принципом "Лести много не бывает". Наша ж проблема полягає в тому, що кейс із Бушем-молодшим, боюсь, практично невідомий тим, хто мав би це знати. А відтак, у контрпропаганді ми зупинилися на тому, що все це тупо. А могли б поступити розумніше і спробувати донести історію про те, що Путін маніпулює Трампом.
Я взагалі вважаю, що нам варто було б максимально працювати на его Трампа і створити інформкампанію, як Путін ним маніпулює. Але для таких кампаній потрібні носії інституційної памʼяті. Які у нас є, але…
Про автора: Вадим Денисенко, політолог.
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе











