
Про мету зливів в інформаційній війні
Хочеться передати особливо гаряче вітання всім експертам-конспірологам, які, маючи "доступ" до страшенно таємних інсайдів, уже тижнями інтригують, що Трамп і Путін про все "домовилися", що давно вже все вирішено і що Україну на щось там знову проміняли
Нічого ще не вирішено. Все відбувається у живому режимі. Принаймні з американського боку. Немає ні зради, ні перемоги. Просто є авантюрна, спрощена, але - навіть готовий повірити - щира спроба Трампа зупинити війну.
Але інсайди та зливи стали важливим компонентом нинішніх гібридних воєн.
Ці інсайди навмисне викидаються у ЗМІ аби підвищити ставки у майбутніх перемовинах, протестувати різні кроки, або спробувати залякати громадян країни, з якою ведуться перемовини. У цих зливах напряму або навмання беруть участь солідні видання та інформагентства, які заливають інформаційний простір сенсаціями, що суперечать одна одній, але створюють атмосферу хаосу та невизначеності майбутнього, — якраз саме те, що потрібно перед важливими перемовинами.
Ці "ексклюзиви" продукуються або спотворюються окремими ЗМІ для клікабельності заголовків і власної цитованості. Достатньо лише написати "власне джерело", а то навіть і це не уточнювати. Бо потім вже ніхто нічого не перевірятиме, це все просто тупо тиражуватиметься по інформаційних просторах. Особливо у телеграм-каналах, які, наприклад в Україні, стали головним джерелом політичної інформації.
Читайте також: Трамп — Путін: не домовилися ні про що
Ці сенсації є частиною хайпу окремих блогерів та політиків, які просто хочуть привернути увагу та підняти свою значущість. Оскільки народна пам'ять в Україні не дуже міцна, потім все одно вже ніхто не пам'ятатиме, хто і що прогнозував.
Моя груба оцінка: 70% інсайдів – це частина інформаційних воєн. І лише 30% може виявитися правдою.
Великий "пшик" перемовин Путіна та Трампа – гарна тому ілюстрація.
Тому нікому не вірте. Уважно вивчайте першоджерела.
І ще: ніколи не буде зайвим після появи чергового інсайду поставити собі питання: кому це вигідно? І відповідь може бути дуже очевидною. Здоровий скептицизм і логіка – найкращі інструменти пізнання в слизьку епоху постправди й інформаційного нігілізму.
Про автора. Сергій Таран, політолог
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе














