
Таємні зустрічі з Порошенком та Тимошенко. Що не так із вкидом Politico
Страшна сенсація пронизала українські ютуби та соцмережі. Цілий Трамп таємно зустрічається з Порошенком і Тимошенко, аби влаштувати вибори президента. Утім хайп розбивається об сувору реальність на друзки
Нашуміла стаття в Politico доводить, що не треба сліпо вірити тому, що пишуть західні медіа про Україну, адже там вистачає і корисних ідіотів, і людей, які не надто розуміються на реаліях внутрішньої політики.
Можна любити Юлію Тимошенко і Петра Порошенка, а можна ні, але це лідери парламентських фракцій, офіційні опозиціонери — тому з ними будуть і зустрічатися, і питати їхню думку. Подібні зустрічі стосовно чисто технічних форматів виборів у часи війни раніше були регулярними, адже, нагадаю, у нас було кілька виборчих кампаній за 11 років війни. А ще назвати всі ці формати "таємними" - може лише людина не в темі. Раніше, коли на телеканалі "Рада" показували парламент, а не дружній цирк, — щонайменше одна така зустріч була з усіма фракціями.
Щобільше — зі своїх джерел знаю, що західні партнери почали питати про вибори громадські організації, які займаються виборчим законодавством та спостерігачами, ще з кінця 2023 року. І ні, не тому, що їм хочеться забрати владу у Володимира Зеленського чи Колі Тищенка. Вони дають гроші, і їм цікаві технічні умови проведення виборів — як будуть голосувати біженці, чи взагалі реально провести вибори десь у Херсоні і як забезпечити право на вибори військових або біженців у глибоких селах Баварії.
Читайте також: Ми не маємо іншого президента. Америка теж не має іншого президента
Будь-які вибори — це в першу чергу ретельна підготовка, а день голосування — це уже плід того, який саме формат виборів ухвалила Рада. До слова, коли прийде той самий момент — за весь пласт змін у виборче голосування будуть голосувати і "слуги", і Порошенко, і партія Тимошенко.
Ба більше, з огляду на компетенції нових облич, які масово пішли в Раду, — якраз у цих двох є трохи більше розуміння, куди рухати зміни щодо округів і відкріпних талонів.
Стаття ж Politico явно була написана для того, аби викликати внутрішній с*ач і купи ідіотських коментарів у стилі "цей нафталін не пройде". Посміхнусь чеширським котом — якраз і Петро, і Юлія Володимирівна залізобетонно матимуть фракції ще одну каденцію. Я б тут сказала, що це молодим партіям треба буде грамотно подолати виборчий барʼєр і не розбігтись на третій день.
Politico опублікувало соціологію маловідомої контори, де написано, що лідер симпатій українців — Зеленський, а Залужний відстає на 20%. Реальна соціологія, якої було чимало, — каже абсолютно зворотне.
Далі мене зацікавила вибірка дивної соціології. Зайшла на сайт контори, там стверджують, що "опирались на дані перепису населення 2020 року". Але останній реальний перепис був аж 2001 року. У 2020-му був мобільний підрахунок населення Дубілета, який покритикували фахівці, адже нема ані портрету соціальних відносин, ані розуміння, наскільки активне це населення.
Читайте також: Трамп і команда розділяють Зеленського та Україну
Тобто, що це був за вигаданий перепис, про який голосно пишуть автори?
У самій статті пишуть, про що спілкувались із партіями Тимошенко та Порошенка. "Дискусія була зосереджена на тому, чи може Україна провести швидкі президентські вибори".
Далі - конструктив по те, що "вони відкладаються відповідно до Конституції країни, оскільки в Україні залишається воєнний стан. Критики проведення виборів кажуть, що вони можуть бути хаотичними та зіграти на руку Росії, оскільки так багато потенційних виборців служать на передовій або живуть за кордоном як біженці".
Окрема пісня — головним політичним аналітиком теми виступив скандальний політолог Віктора Медведчука Руслан Бортнік, який роками переказував із каналів проросійські наративи.
Додам, що, попри те що деякі політичні сили вже щедро засівають партійними газетами прикордоння Сумщини та Харківщини, все це - фальстарт. Ніяких виборів у травні, як про це писали раніше у фейсбуці, не буде. Якщо США таки примусять Росію та Україну до завершення вогню навесні — вибори можуть бути в жовтні. Утім фахівці кажуть, що більш реальна цифра — весна наступного року.
Всі ці дати можуть зміститись, бо ніяких серйозних ознак перемирʼя немає. І те, що все це не завершиться хутко, — розуміє навіть команда Дональда Трампа, яка хоче заглушити цей конфлікт, аби далі займатись улюбленою темою — трусити головного ворога, Китай.
Спеціально для Еспресо
Про авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе











