
Трамп і команда розділяють Зеленського та Україну
Ситуація стала жахливою. Цей висновок я роблю не з того, що сталося, не з подальших заяв Білого дому, а виключно із заяви Ліндсі Грема
Сенатор Грем є носієм здорового глузду і політичного мислення у команді Трампа. Він завжди був нашим союзником, і завдяки своєму впливу на Трампа згладжував кути. Його заява про те, що Зеленський має піти у відставку — це найгірша новина по факту зустрічі в Овальному кабінеті...
Утім, до катастрофи ще дуже далеко. Річ у тому, що Трамп планував підписати з нами угоду, вийти сказати який він красунчик, а ми - гарні партнери, і він завжди це знав. Проте все пішло не по плану, не тільки для нас, а й для нього. Після угоди він планував продовжити зусилля щодо мирного процесу. Щоб зблизитись з Росією і вирвати її з рук Китаю, йому потрібний мирний процес, який все це прикриває. Тепер же цього немає, і як йому контактувати з росіянами чи відновлювати з ними стосунки? Робити це без миру буде відвертою зрадою і публічними поступками, а Трамп не грає в слабака. Тому великою мірою, його команда сама не знає, що робити зараз.
У Трампа є декілька можливих сценаріїв зараз. Перший, і найбільш вірогідний — він розпочне масштабний тиск, щоб отримати "вибачення", "угоду" і ще щось, наприклад, газотраспортну систему. Людям зі слабкими нервами я не заздрю. Бо цей тиск буде відбуватись на всіх рівнях - від розслідування корупції та розповідей про розкрадання допомоги, до розмов про зняття санкцій з Росії, зупинки постачання озброєння тощо. Тиск завершиться спільною зустріччю на прохання європейських партнерів. На цій зустрічі всі трохи повихваляють Трампа, повибачаються замість нас, і "його величність" відійде. І всі спробують повернутись в точку з якої розпочались проблеми.
Читайте також: Угода Трампа?
Другий сценарій теж проблемний. Трамп і команда розділяють Зеленського та Україну. У цьому сценарії вони продовжують підтримку України, але вимагають зміни президента.
Фактично, вони зроблять ставку на перевибори. Це дозволить їм вести перемовини з росіянами, щоб спробувати умовити їх на "перевиборче перемир’я". Сумнівно, що їм це вдасться, але якщо вдасться, то опинимось у дуже незручній ситуації. Оскільки якщо орки зупиняться, то і наші європейські партнери будуть підтримувати проведення виборів. А вони відомі нам лицеміри.
Третій сценарій — ми таки цього тижня або просимо вибачення, або вигадуємо інший спосіб задобрити "Трампа". Звісно, на це мало шансів.
Читайте також: Зміна Зеленського не призведе до капітуляції України
Що робити нам?
Як мінімум, запастись терпінням і не вичуджувати нових с*ачів та конфліктів. У Трампа теж мало часу, влаштований ним хаос погано продається всередині США. Ми маємо запустити процес, про який я постійно кажу — формування спільної політики безпеки та оборони ЄС. Сам запуск такого процесу буде виглядати політичною поразкою Трампа. Європа зможе закупляти американське озброєння для нас, оскільки це про бізнес, а тут блокування не буде. З часом реальність все одно вирівняє Трампа, і він вернеться на правильний шлях.
Водночас треба не забувати про європейське лицемірство. Американський захист дуже комфортний для них, і скоріше вони вирішать почекати, поки Трамп піде, чим розгорнуть мільярдні програми на власний захист. Це вже все було у 2017-му, коли вони зробили саме такий вибір, замість зміцнення власної оборони.
Про автора. Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.



- Актуальне
- Важливе













