ПриватБанк у січні-березні скоротив прибуток у понад 4 рази - до 2,4 млрд
Державний ПриватБанк за підсумками січня-березня 2021 року отримав 2,4 млрд грн чистого прибутку, що в 4,3 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року
Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.
Згідно з повідомленням, ПриватБанк за підсумками І кварталу 2021 року отримав 2,4 млрд грн прибутку.
"Зміни в світовій економіці та економіці України, насамперед зростання доходності довгострокових казначейських паперів уряду США та зміцнення курсу гривні обумовили у першому кварталі року негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації", - зазначили у пресслужбі.
Відтак, ситуативний, не пов'язаний із звичайною діяльністю банку, збиток від цього портфелю за три місяці 2021 року склав 6,8 млрд грн. Одночасно, позитивний вплив на результати банку коливань валютних курсів частково, на 500 млн грн, має компенсувати ці збитки. Але, загалом, підсумували у банку, вплив виключно макроекономічних факторів зумовив значне зниження рівня прибутку.
У пресслужбі зазначили, що за три місяці прибуток банку від обслуговування клієнтів та банківських операцій склав 8,5 млрд грн, що на 27% більше результатів першого кварталу 2020 року.
Кількість активних клієнтів банку виросла порівняно з першим кварталом 2020 року на 6% і склала 18,64 млн, а число активних користувачів цифрового банку Приват24 зросло на 30% до 13 млн. Відповідне збільшення обсягів операцій забезпечили зростання комісійних доходів банку на 16% до 5 млрд грн.
За інформацією банку, чистий процентний дохід у порівнянні з першим кварталом минулого року виріс на 21% і становить 6,3 млрд грн.
У пресслужбі додали, що ПриватБанк продовжує планомірно знижувати депозитні ставки аби кредитні ресурси стали доступними як для бізнесу, так і для простих українців. Так, кредитний портфель банку у порівнянні з четвертим кварталом 2020 року збільшився на 6% до 58,5 млрд грн, але все ще на 4,7% менший "доковідних" обсягів першого кварталу 2020 року.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе