Оновлено

Українські сили уночі знищили 15 ворожих ракет і 21 "шахед"

2 червня, 2023 п'ятниця
09:30

Уночі на 2 червня ворожі війська застосували для ударів 15 крилатих ракет та 21 іранський ударний Shahed. Українській ППО вдалося знищити усі повітряні цілі

Зміст

Про це йдеться у повідомленні Повітряних сил.

"Чергова нічна атака завершилась невдачею для ворога і черговим успіхом української ППО! Спершу російські окупанти атакували дронами-камікадзе Shahed-136/131 – близько 23:00 у ніч на 2 червня. Заходили з південного напрямку, використовуючи рельєф місцевості та річище Дніпра", - йдеться у повідомленні.

А вже близько 03:00 крилаті ракети Х-101/Х-555, випущені стратегічними бомбардувальниками Ту-95МС з Каспію, уже були в повітряному просторі України. Заходили з північного напрямку, атакуючи Київ, маневрували, намагаючись ввести в оману нашу протиповітряну оборону, кажуть українські воїни.

Натомість силам та засобам протиповітряної оборони Повітряних сил, у взаємодії з ППО складових Сил оборони України, усі 15 крилатих ракет та 21 ударний дрон вдалося знищити.

Раніше у ранковому зведенні 2 червня Генштаб ЗСУ повідомляв, що попередньо, цієї ночі ворог задіяв для ударів 15 крилатих ракет (тип уточнюється) та 18 іранських ударних БПЛА Shahed - усі ці повітряні цілі знищили українські захисники. Інформація уточнювалася.

Ворог завдав 14 ракетних, 46 авіаційних ударів та здійснив 107 обстрілів з РСЗВ по Україні протягом доби

Протягом 1 червня противник завдав 12 ракетних ударів із застосуванням 10 балістичних та крилатих ракет типу "Іскандер" по Києву, (знищено українськими захисниками) та 2 зенітних керованих ракет С-300 по Харкову.

Крім того, завдав 46 авіаційних ударів та здійснив 107 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Є загиблі та поранені мирні громадяни, серед яких діти, пошкоджено дитячу поліклініку, житлові багатоквартирні будинки, приватні будинки та інша цивільна інфраструктура.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України і надалі залишається високою.

ЗСУ відбили 25 атак росіян: ситуація по напрямках

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей. Протягом минулої доби підрозділи Сил оборони України відбили 25 ворожих атак.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається сталою, ознак формування наступальних угруповань не виявлено.

На Сіверському та Слобожанському напрямках ворог продовжує зберігати військову присутність у прикордонних з Україною районах.

Завдав авіаційного удару в районі Галаганівки Чернігівської області. Здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Берилівка, Єліне, Містки, Хотіївка, Тимоновичі, Янжулівка, Красний Хутір та Миколаївка Чернігівської області; Середина-Буда, Атинське, Павлівка, Писарівка, Угроїди, Краснопілля, Славгород Сумської області, а також Уди, Козача Лопань, Гоптівка, Огірцеве, Гатище, Бугруватка, Вовчанськ, Мала Вовча, Варварівка, Бударки, Чугунівка на Харківщині.

На Куп’янському напрямку противник протягом минулої доби вів безуспішні наступальні дії західніше Масютівки Харківської області та біля Куземівки на Луганщині.

Завдав авіаційних ударів в районах Вільшана, Котлярівка, Крохмальне Харківської області та Сергіївка - Луганської. Артилерійських і мінометних обстрілів зазнали Фиголівка, Новомлинськ, Дворічна, Масютівка, Лиман Перший, Кислівка, Берестове Харківської області та Новоселівське Луганської області.

На Лиманському напрямку протягом минулої доби росіяни вели безуспішні наступальні дії в районі Білогорівки Луганської області та Спірного на Донеччині.

Завдали авіаційних ударів в районах Білогорівки Луганської області та Ямполівки, Сіверська та Спірного на Донеччині. Артилерійських обстрілів зазнали Невське, Білогорівка Луганської області та Новосадове, Торське, Спірне і Миколаївка Донецької області.

На Бахмутському напрямку протягом доби противник завдав авіаційних ударів в районах Хромове, Біла Гора, Олександро-Шультине Донецької області.

Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали Краматорськ, Васюківка, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Григорівка, Часів Яр, Іванівське, Предтечине, Біла Гора, Диліївка, Залізне та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку війська РФ наступальних дій не проводили. Завдали авіаційних ударів в районах Авдіївка та Водяне Донецької області.

Здійснили артилерійські обстріли населених пунктів Авдіївка, Водяне, Первомайське, Карлівка Донецької області.

На Мар’їнському напрямку українські захисники відбили усі атаки противника в районі міста Мар’їнка. Там же ворог завдав авіаційного удару, артилерійських обстрілів зазнали Георгіївка, Мар’їнка, Побєда та Новомихайлівка Донецької області.

На Шахтарському напрямку ворог завдав авіаційних ударів в районах Вугледара, Пречистівки та Великої Новосілки Донецької області. Здійснив обстріли населених пунктів Вугледар, Пречистівка та Новоукраїнка.

На Запорізькому та Херсонському напрямках російські війська продовжують вести оборонні дії.

Завдали авіаційних ударів в районах Роботине Запорізької області та Берислав, Козацьке, Одрадокам’янка Херсонської області.

Здійснили обстріли населених пунктів Іллінка, Велика Новосілка, Времівка, Зелене Поле Донецької області; Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Гуляйпільське, Білогір’я, Мала Токмачка та Новоандріївка Запорізької області; Марганець та Нікополь Дніпропетровської області; Зміївка, Веселе, Іванівка, Інгулець, Садове, Антонівка, Зеленівка, Дніпровське, Кізомис Херсонської області та місто Херсон.

На Херсонщині окупанти визначили 1 вересня кінцевим терміном для отримання російського паспорта

"Російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Зокрема, російська окупаційна адміністрація визначила 1 вересня цього року кінцевим терміном отримання паспорта громадянина Російської Федерації з обов’язковою письмовою відмовою від українського паспорта", - йдеться в повідомленні.

Також місцеві енергетичні компанії повідомляють про обов’язкове перепідписання нових договорів на постачання електроенергії тільки при наявності російського паспорта.

Усім українським громадянам, які відмовляться від отримання російських документів, погрожують припиненням постачання електроенергії, депортацією, конфіскацією майна та примусовим виселенням із власних осель.

Сили оборони уразили 1 пункт управління, ЗРК і 5 артилерійських підрозділів ворога на вогневих позиціях

Авіація сил оборони за минулу добу завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки, а також 4 - по зенітно-ракетних комплексах противника.

А підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили 1 пункт управління, 1 зенітно-ракетний комплекс, 5 артилерійських підрозділів на вогневих позиціях, 9 районів зосередження озброєння та військової техніки загарбників.

Крім того, ЗСУ вдалося знищити 2 ворожих ударних БПЛА типу "Ланцет" та 1 розвідувальний БПЛА типу "Орлан-10".

Теги:
Читайте також:
Київ
-2.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 41.96
  • EUR
    Купівля 42.96
    Продаж 43.71
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
5 лютого
23:40
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила дрони по території України: в Харкові БПЛА влучив в один з найбільших ринків
23:37
Ярослава Магучіх
"Я відчула себе королевою стрибків": Магучіх заявила, що збирається встановити ще один світовий рекорд
23:35
готель екскерівника охорони Януковича
Готель у Буковелі, 12 ділянок, 2 квартири: у дохід держави стягнули активи ексохоронця Януковича
22:58
Рустем Умєров
Умєров і британський колега Гілі обговорили підготовку до засідання Україна - НАТО
22:55
Ексклюзив
Велика Британія робить кроки, щоб узяти лідерство у взаємодії з Україною, - дипломат Чалий
22:45
Ексклюзив
вибори в Україні
Пріоритетний сценарій РФ - провокування виборів в Україні з тимчасовим припиненням вогню, - політолог Саакян
22:39
росія, санкції
Капітани "тіньового танкерного флоту" РФ, учасники незаконних розкопок у Криму, викрадачі культурних цінностей: набули чинності нові санкції від РНБО
22:37
Оновлено
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 80 боєзіткнень: найгарячіша ситуація на Покровському напрямку
22:27
Дієго Арройо
У Болівії відзвітували, що продають у "Шахтар" захисника за $1 млн
22:26
Денис Прокопенко
"Майже 33 місяці в нелюдських умовах": Прокопенко привітав звільнення полонених і зауважив, що серед них немає азовців
22:10
Ексклюзив
путін трамп
Путін не зацікавлений у жодних переговорах, і чим швидше адміністрація Трампа це усвідомить, тим краще для всього світу, - дипломат Єльченко
21:59
Ольга Решетилова
За місяць надійшло більше 4 тисяч звернень щодо захисту прав військовослужбовців, - військовий омбудсмен Ольга Решетилова
21:59
Єгор Ярмолюк, Брентфорд, АПЛ
Чекаю, коли закінчиться війна, щоб поїхати в Україну хоча б на кілька днів, - футболіст АПЛ Ярмолюк
21:31
Артем Довбик, Рома, Серія А, Кубок Італії
Довбик вдруге поспіль не потрапив у стартовий склад "Роми"
21:30
Бронювання зможуть отримати працівники теплоенерго, водоканалів та компаній управління побутовими відходами, - рішення РНБО
21:09
Ексклюзив
ЗСУ, Харківщина
"Така система покращить логістику і взаємодію між бригадами": майор запасу НГУ Гетьман про перехід ЗСУ на корпусну систему
20:59
Володимир Зеленський
"Якщо рішень для доступності ліків не буде, будуть кадрові": Зеленський доручив уряду внормувати ціни
20:51
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
"Ймовірно, це ракета "Паляниця": удар по НПЗ у Краснодарському краї РФ та технології, які пропонують ЗСУ українські новатори. Колонка Сергія Згурця
20:32
Оновлено
Використання заморожених активів РФ: Зеленський зустрівся з главою МЗС Британії Леммі в Києві
20:27
єврейська громада україни
Ізраїль заявив, що не братиме участь у Раді ООН з прав людини слідом за США
20:23
Валентин Бадрак, військовий експерт
Влада вдається до дій, коли створюється потужний суспільний резонанс, - військовий експерт Бадрак
20:17
Звели нанівець домінування артилерії РФ: Сили оборони уразили 13 тис. артсистем ворога у 2024-му
20:07
Ексклюзив
корисні копалини
У Національній асоціації добувної промисловості розповіли, скільки Україна має видів рідкісноземельних металів
20:07
Правоохоронці встановили 497 осіб, які вчиняли підпали авто ЗСУ та готували теракти біля ТЦК
20:02
OPINION
Блог Анастасія Обертас-Миргородська
"Після повернення Костя питав, що таке бусифікація..."
19:50
У Дніпрі троє чоловіків захопили аптеку і вивезли майно на понад 2 млн грн: їм повідомили про підозру
19:49
Джеймс Девід Венс
Віцепрезидент США Венс здійснить перший закордонний візит та візьме участь у Мюнхенській безпековій конференції
19:26
РФ атакувала Одещину ракетою: убила й поранила випадкових перехожих
19:25
Поезія, критика, спогади й публіцистика: у Києві триває виставка "Пророцтво: пам’яті Дмитра Павличка"
19:23
Кріштіану Роналду, збірна Португалії, Ліга націй
"Немає сенсу туди повертатись": Роналду у день 40-річчя відповів на важливе запитання щодо свого майбутнього
19:20
на фото президент Володимир Зеленський
"Навесні, влітку чи восени": Зеленський спрогнозував, що РФ втягне Білорусь у війну й провокуватиме країни НАТО
19:18
Оновлено
Кіт Келлог
Келлог оприлюднить план Трампа щодо припинення війни в Україні на Мюнхенській конференції, - Bloomberg
18:58
Ексклюзив
В України з'явилися інструменти стратегічного тиску на окупантів: Defense Express про далекобійні удари по РФ
18:58
До України прибула делегація Литви: рятувальникам передали спецавтомобілі та одяг
18:57
ліквідований окупант
ЗСУ ліквідували російського футболіста, який воював проти України
18:53
Володимир Путін
Путін вніс на ратифікацію до Держдуми договір із Білоруссю про "гарантії безпеки" із пунктом про умови застосування ядерної зброї
18:41
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
Ми на порозі великої спроби зупинити бойові дії. Очікуємо 12 лютого, - нардеп Гончаренко
18:36
Оновлено
Ізюм
Удар РФ 4 лютого по Ізюму на Харківщині: кількість загиблих збільшилася до 6
18:16
Володимир Зеленський
"Ви ще побачите, які умови будуть у РФ": Зеленський вважає, що Курська операція стане важливою на перемовинах
18:04
Рятувальнии обстежують місце падіння літака в річці Потомак
Авіакатастрофа у Вашингтоні: з річки дістали тіла всіх 67 загиблих
Більше новин