Огляд

Статична війна для Заходу, але кривава для ЗСУ, США надали унікальне обладнання, щоб в Україні не вимикали світло. Акценти світових ЗМІ 21 листопада

Юрій Мартинович
21 листопада, 2023 вiвторок
11:24

У фокусі міжнародних ЗМІ аналіз позиційної війни в Україні з акцентом на великі втрати у живій силі, що зі сторони російської армії, так і з українського боку. Також журналісти пишуть про унікальне обладнання, яке допоможе Україні пережити зиму зі світлом в домівках

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 21 листопада.

Через позиційну війну кількість втрат в лавах ЗСУ зростає

ЗСУ

Фото: 108-ма окрема бригада Сил ТрО/facebook.com/GeneralStaff.ua

 

У The New York Times написали статтю, що через війну в Україні, яка нібито сповільнюється, смерть приходить так швидко, як ніколи. Там пишуть, що Україна стикається з безперервними східними нападами російських військ, а це коштує криваву ціну для обох сторін, навіть якщо лінії на карті ледве рухаються.

Вже понад місяць, як російські сили влаштовували запеклі штурми навколо Авдіївки, і нещодавно розпочали одночасний наступ по лінії фронту на східній Україні, що, на думку військових аналітиків, є спробою відновити ініціативу з наближенням зими. Українські війська чинять шалений опір, досліджуючи "отвори" для південного контрнаступу та проводячи форсування річок біля південного портового міста Херсона.

Коли вищий військовий командувач України генерал Валерій Залужний нещодавно заявив, що війна зайшла в "патову ситуацію", інтенсивні та виснажливі битви принесли невеликі територіальні здобутки — це створило враження в деяких колах, що бойові дії, можливо, зайшли в глухий кут.

Але для українських солдатів і медиків на фронті жорстока боротьба, спрямована на те, щоб зупинити невпинні російські атаки, водночас продовжити боротьбу за відвоювання вигідних позицій, не здається анітрохи статичною.

"Звичайно, стає важче", — каже 52-річний Олександр, медик медпункту за кілька миль від фронту. – Ми розуміємо, що це буде довше, важче і буде більше втрат" .

І все ж, сказав він, не було іншого вибору, як боротися, щоб його онуки могли вирости вільними від російської тиранії. "Ми залишимося тут стільки, скільки буде потрібно", — сказав він.

Отже, бої тривають і невелика територія переходить з рук в руки, а похмура кількість втрат зростає. За словами солдатів і військових аналітиків, українські війська здебільшого відбивали атаки Росії, використовуючи комбінацію безпілотників і касетних боєприпасів, щоб завдати одних із найважчих втрат Росії у війні.

Але російські атаки продовжуються і українські військові теж отримують жахливі поранення.

Поки Росія проводить запеклі наступальні операції на сході України, українцям вдалося захопити східний берег річки Дніпро навпроти міста Херсона, можливо, відкривши значний новий фронт у війні. Ці кампанії підкреслюють, наскільки небезпечною залишається ситуація для обох сторін.

"Позиційна війна в Україні — це не стабільний глухий кут", — написав минулого тижня Фредерік В. Каган, директор проєкту критичних загроз Американського інституту підприємництва.

Баланс на полі бою зараз, сказав він в інтерв’ю, може легко змінитися в будь-яку сторону низкою факторів: стратегічним вибором, зробленим Україною та Росією, рівнем допомоги, що надається Заходом, і готовністю Кремля зрештою повністю мобілізувати російське суспільство для війни.

"З одного боку, західні арсенали вже володіють зброєю, необхідною для вирішення майже всіх завдань, які постають перед комбатантами в Україні, — написав він. - З іншого боку, повна мобілізація Росією своєї економіки та суспільства може схилити терези на користь Кремля".

Солдати в епіцентрі битви чітко усвідомлюють, наскільки вони залежать від підтримки Заходу.

"Сама Україна навряд чи зможе щось зробити, щоб змінити ситуацію; це питання союзників", – сказав Синоптик, боєць 110-ї механізованої бригади, яка захищала Авдіївку з початку повномасштабної війни минулого року.

"Потрібно, щоб у нас була перевага в усьому — тоді можливий прорив, — сказав він. - Ми не маємо цієї переваги. У них більше авіації, радіорозвідки, радіоелектронної боротьби і більше людей. Але навіть у таких умовах Україна веде наступальні дії на певних напрямках". 

Ті самі чинники, які завадили українцям здійснити значний прорив, — щільні мінні поля, слабкий артилерійський вогонь і широке розгортання безпілотників, що унеможливлює великомасштабну раптовість, — допомогли їм відбити російські напади, кажуть українські військові.

США надали Укренерго унікальне обладнання, щоб зберегти стабільність в електромережі

відновлення електропостачання

Фото: НЕК "Укренерго"

 

У CNN написали ексклюзив про обладнання, яке розміром з коробку для піци, але воно може стати ключовим для того, щоб в Україні було світло цієї зими.

Дивлячись на чергову холодну зиму та бажаючи не вимикати світло, український оператор електромережі таємно імпортував виготовлене на замовлення обладнання, призначене для протистояння атакам російської радіоелектронної боротьби за допомогою офіційних осіб США, стало відомо CNN.

Інженери американського технологічного гіганта Cisco витратили тижні на створення та стрес-тестування нового обладнання в лабораторії в Остіні, штат Техас, і доставили прототип в Україну навесні за допомогою літака ВПС США з гуманітарною допомогою, повідомляє Cisco.

Після того, як український державний мережевий оператор "Укренерго" підтвердив, що нове обладнання працює, незважаючи на російські атаки на його системи GPS, Cisco відправила десятки апаратних комплектів розміром з коробку для піци вартістю приблизно 1 мільйон доларів в Україну, де вони були встановлені по всій країні. Про це CNN повідомили керівники Укренерго.

Нове обладнання, про яке раніше не повідомлялося, могло б запропонувати важливу рятівну лінію для української електромережі, яка залишається основною мішенню російських атак, оскільки війна Кремля вступає у другу повну зиму. Російські ракетні удари та удари безпілотників за останні два роки знищили близько 40% електропідстанцій і супутнього обладнання, яке експлуатує Укренерго по всій країні, повідомив CNN оператор мережі.

За даними американських експертів, під час рідкісної кібератаки, про яку щойно оприлюднили, хакери, пов’язані з російською військовою розвідкою ГРУ, спричинили відключення електроенергії в Україні в жовтні 2022 року.

"Ми очікуємо, що вони продовжаться, особливо цієї зими", — сказав Ілля Вітюк, керівник відділу кібербезпеки СБУ України, про спроби російських хакерських атак на електростанції.

Однак проблема, яку Cisco намагалася вирішити, спричинена російськими радіоперешкодами, які заважають системам GPS, на які Укренерго також покладається для управління потоком електроенергії в Україні.

Прихована операція, яку розповіли CNN джерела в Cisco, Україні та уряді США, є останнім прикладом того, як адміністрація Байдена спиралася на американські корпорації, щоб допомогти захистити Україну, намагаючись утримати Вашингтон на відстані витягнутої руки від прямої конфронтації з Росією.

SpaceX забезпечила супутникове покриття, яким користуються українські військові. Microsoft допомогла перенести величезні українські державні центри обробки даних за межі країни перед вторгненням. Генеральний директор компанії Palantir із аналізу даних у Денвері похвалився, що програмне забезпечення фірми використовувалося для "більшості цілей" українськими військовими в Україні.

Чиновники з багатьох американських відомств зіграли свою тиху роль у постачанні обладнання Cisco в Україну, кажуть джерела. Пентагон забезпечив польоти, Міністерство енергетики допомогло координувати доставку обладнання, і, за даними Укренерго, Міністерство торгівлі організувало важливі зустрічі на початку цього року між кількома технічними керівниками та менеджерами з Укренерго, які прагнули знайти нові способи захищати свою мережу від нападів Росії.

Чи допоможе федералізація ЄС Вашингтону підтримувати світовий порядок

Європарламент

Фото: reuters

 

У Politico проаналізували, чому федералізація ЄС не в інтересах США. Як ключовий постачальник безпеки континенту, США не повинні бути просто стороннім спостерігачем планів ЄС, вважають у виданні.

Старший науковий співробітник і директор Стратегічної ініціативи Скоукрофта в Атлантичній раді Сполучених Штатів Ендрю А. Мічта висловив свій погляд на цю ситуацію.

У Європі відбуваються кардинальні зміни, каже він, і їхні наслідки для відносин Америки з ключовими союзниками ще не домовлені у Вашингтоні.

Переважно керований тиском Берліна та Парижа, Європейський Союз швидко рухається до найдраматичнішої системної трансформації з моменту свого створення. Він збирається централізувати владу таким чином, що змінить саму природу блоку, вплинувши на політику та економіку континенту. Це також кардинально змінить те, як Європа взаємодіє зі Сполученими Штатами.

Зміни, які зараз розглядаються, перетворять ЄС із конфедерації суверенних країн на унітарне федеративне утворення, центральний уряд якого очолюватиме частково самоврядні національні держави. І ключовий аргумент, висунутий прихильниками цього, полягає в тому, що без нього заплановане розширення блоку незабаром зробить його некерованим.

Ці запропоновані зміни до договору ґрунтуються на трьох фундаментальних змінах: запровадженні голосування більшістю; скасування права вето окремими країнами-членами, що покладе край принципу одностайності; та обмеження кількості комісарів ЄС.

У разі впровадження ці зміни радикально перегрупують владу в ЄС, зосередивши її в Берліні та Парижі, оскільки найбільші країни, по суті, зможуть нав’язувати свою волю блоку загалом. Масштаб цих запропонованих змін можна порівняти з ліквідацією в США Колегії вибірників і переведенням виборчих процесів на голосування простою більшістю голосів, фактично дозволяючи найбільшим штатам країни безперешкодно керувати своєю політикою.

Але в той час як США, схоже, не знають про цю очікувану зміну, в Європі вже триває процес перегляду договору з фундаментальними змінами в 10 ключових сферах, включаючи зовнішню політику, політику безпеки та оборони ЄС. І як конкретний крок до таких змін нещодавно було схвалено звіт Комітету з конституційних питань, який стане внеском Європейського парламенту в конвенцію про перегляд договору, — подія, яка залишилася майже непоміченою в США. Далі всі члени Європарламенту збираються проголосувати за звіт під час свого пленарного засідання цього тижня.

Однак адміністрація президента США Джо Байдена виявилася відносно байдужою до цієї зміни, можливо, припускаючи, що більш об’єднаний ЄС стане більш ефективним партнером, а Берлін і Париж (через Брюссель) стають основними співрозмовниками Вашингтона. 

Але хоча американські прихильники подальшої централізації ЄС люблять повторювати знамените зауваження: "Кому мені телефонувати, якщо я хочу говорити з Європою?" — запитання, яке часто неправильно приписують колишньому держсекретарю Генрі Кіссінджеру, — майбутня реальність Європи не відповідає тому, як адміністрація тодішнього президента Річарда Ніксона співпрацювала з континентом у той час.

Ідея про те, що з "федералізованою" Європою буде легше мати справу для США, не підтверджується жодними доказами, вважає Ендрю А. Мічта. Особливо тими, які ґрунтуються на тандемі Берлін - Париж, як це показали позиції Німеччини та Франції щодо ключових питань зовнішньої політики та політики безпеки, що знову і знову відрізнялися від позиціїАмерики. І, як і в будь-якому альянсі, США повинні віддавати пріоритет країнам, чиє сприйняття загрози та національні інтереси найбільше збігаються з їхніми власними.

Протягом всього часу саме країни на східному фланзі НАТО — від Фінляндії до країн Балтії, Польщі та Румунії — виявляли найбільшу рішучість підтримувати Україну разом із США, тоді як Німеччина та Франція неохоче наслідували їхній приклад.

Звісно, рішення щодо майбутнього ЄС належать Європі і мають приймати європейці. Але як ключовий постачальник безпеки на континенті, США не повинні бути просто спостерігачем, особливо коли ці рішення вплинуть на тягар колективної оборони в НАТО, підсумовує Ендрю А. Мічта.

Читайте також:
Київ
0°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.71
  Купівля 36.71
  Продаж 37.39
 • EUR
  Купівля 39.9
  Продаж 40.87
 • Актуальне
 • Важливе
2023, неділя
3 грудня
01:53
Оновлено
сирена
Росіяни запустили "шахеди". БПЛА фіксують у Хмельницькій області. Ситуація у ніч на 3 грудня
01:38
Андрій Лунін, Реал, Ліга чемпіонів
"У мене сьогодні відмерзли пальці", - Лунін вдруге поспіль провів "сухий" матч за "Реал"
01:15
"Військовозобовʼязаним, які не зʼявилися в ТЦК, блокують банківські картки": росіяни запустили черговий фейк
00:29
Прапор США
ВМС США перехопили іранський БПЛА над американським авіаносцем у Перській затоці
2023, субота
2 грудня
23:22
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
Росіяни розстріляли українських воїнів, які здавались у полон. Реакція омбудсмана
22:07
Ексклюзив
балет
Солістка балету Львівської опери розповіла, як РФ ширить пропаганду через Чайковського
21:49
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников пояснив, чому вихід України на кордони 1991 року і розвал РФ не пов'язані
21:30
Володимир Зеленський
"Особливо цими днями": Зеленський закликав українців реагувати на повітряну тривогу
20:57
знищені окупанти
За місяць окупанти втратили на Бахмутському напрямку 8700 осіб, - речник Сухопутних сил ЗСУ
20:35
Інфографіка
Олександр Зінченко та Ніколо Дзаньоло (в центрі), Україна - Італія
Євро-2024: результати жеребкування групового етапу
20:30
Огляд
блокада кордону
Блокада українсько-польського кордону: як розвивається ситуація, нові учасники та можливі наслідки
20:25
Ексклюзив
Роман Костенко
Позиційна війна триває на фронті ще з листопада 2022 року, - полковник СБУ Костенко
20:10
Збірна України, Артем Довбик та Віктор Циганков
Збірна України дізналась потенційних суперників на Євро-2024
20:05
Володимир Путін
"Той самий диявол": Зеленський про російську опозицію
20:03
OPINION
Сергій Громенко
Росія втрачає опорні стовпи своєї сили
20:00
Ексклюзив
Воєнні злочинці: Володимир Путін та Валерій Герасимов
"Кремль у відчаї": Піонтковський пояснив чому Путіну потрібні переговори
19:57
Біньямін Нетаньягу
Перемовини Моссаду з ХАМАСом у Катарі зайшли в глухий кут
19:44
Вантажівка, фура
Польща посилила контроль за українськими вантажівками на під’їзних шляхах до КПП
19:44
Оновлено
"Дніпро-1" - "Ворскла" 1:2 (02.12.2023)
"Ворскла" розбила "Дніпро-1": розклад і результати 16-го туру УПЛ
19:36
ЗСУ
Сьогодні найгарячіше поблизу Бахмута та навколо Авдіївки, - Генштаб
19:36
Ексклюзив
росія, Китай
Замість російської "Сили Сибіру - 2", Китай займеться газом з Казахстану, - експосол України в КНР Литвин
19:14
За два тижні ми оголосимо готовність України до перемовин про членство у ЄС, - віцепрезидентка Єврокомісії
18:46
землетрус
На Філіппінах стався землетрус, а в Японії очікується цунамі
18:43
Ексклюзив
Росія втратить можливість перекидати вантажі із КНДР як мінімум до весни: полковник запасу СБУ Притула про вибухи на БАМі
18:19
Еммануель Макрон
Ізраїлю необхідно конкретизувати мету війни з ХАМАСом, - Макрон
18:05
OPINION
Михайло Косів
Українська Військова Організація: уроки та висновки
17:37
Оновлено
COP28
Потроїти виробництво ядерної електроенергії до 2050 року: Про що домовилися на кліматичному саміті COP28 у Дубаї
17:24
Фінляндія НАТО
Очільник міноборони Фінляндії спростував російські фейки про підготовку країни до війни з РФ
17:10
Німеччина уряд
Новий пакет військової допомоги від Німеччини для ЗСУ: що туди увійшло
17:00
Порошенко
СБУ заявляє, що РФ збиралася використати поїздку Порошенка на Захід "у своїх ІПСО". "Євросолідарність" вважає це жартом у стилі "95 кварталу"
17:00
Ексклюзив
Путін
Піонтковський назвав два чинники, які вказують, що війну програно для Росії
16:48
туман
У Києві та області 3 грудня очікується небезпечний густий туман
16:02
субмарина USS Rhode Island
Австралія, Велика Британія та США використовуватимуть ШІ для виявлення китайських субмарин
16:00
OPINION
Євстратій Зоря
Хто в Україні мітить на роль Палпатіна із "Зоряних воєн"?
15:29
Чернігівщина
Окупанти обстріляли прикордоння Чернігівщини: постраждала родина з 4-річною дитиною
15:13
Американська дворічна дівчинка потрапила до Книги рекордів Гіннеса за найвищий IQ серед однолітків
15:05
на фото Володимир Зеленський
Захід зможе визнати Путіна нелегітимним після фейкових перевиборів, - Зеленський
14:53
Огляд
Шахтар - Антверпен
"Шахтар" бореться за плей-офф ЛЧ, а жіноча збірна України невдало стартувала на ЧС з гандболу: головні новини спорту за тиждень
14:52
Ексклюзив
сухпайок
Противник полює за нашими пайками, - підполковник НГУ Крижанівський
14:32
Дерек Шовін Джордж Флойд
Замах на Чорну п'ятницю: з'явилися подробиці нападу на ув'язненого американського полісмена Дерека Шовіна
Більше новин