Ексклюзив

Корупцію в оборонці не можна замовчувати навіть під час війни, - Данилюк-Ярмолаєва

3 червня, 2026 середа
22:55

Розслідування корупції в оборонному секторі під час війни допомагають економити державні кошти, підвищувати ефективність військово-промислового комплексу та демонструвати партнерам готовність України до європейських стандартів

Зміст

Таку думку висловила журналістка та ведуча Еспресо Марина Данилюк-Ярмолаєва в етері Еспресо. 

"Є один дуже важливий нюанс. Коли ми слухали плівку Мініча, ми розуміли, що мова там не лише про енергетичні схеми. І я нагадаю про те, що на плівках будуть не лише енергетичні схеми. Говорив ще Юрій Ніколов ще в листопаді 2025 року, коли скандал був у розпалі. І коли вже ми відслухали другу партію плівок, буквально пару місяців тому, то виникли такі назви, як Fairpoint, наприклад. Я нагадаю, що це велика компанія, яка розробляє дрони, постачає, фактично в деяких позиціях навіть монополісти. Сьогодні там вони сказали, що розробили вже власний перехоплювач для ракет. І от на цьому моменті, коли треба було якраз таки розколупувати і корупцію в оборонці, у них з'явилося чимало захисників. Ми бачимо, як головний розробник компанії зараз ходить із інтерв'ю різними і розповідає про те, що їх не так зрозуміли, і насправді, от всі ці антикорупціонери винуваті в тому, що в нас якісь контракти зриваються і щось ми не змогли", - сказала вона.

Марина Данилюк-Ярмолаєва зазначила, що тут перед людьми завжди стоїть дилема: чи завжди треба розповідати про корупцію, можливо, краще зробити вигляд і написати потім в своїх дописах, що краще дочекатись завершення війни. Але все не так однозначно, вважає вона. 

"Я думаю, багато хто звернув сьогодні увагу на статтю дуже хорошу української журналістки Тетяни Ніколаєнко, вона вийшла на Українській правді, де Тетяна описує настільки важливе, щоб ми говорили чітко із фактами про корупцію в оборонці під час повномасштабного вторгнення. І, як приклад позитивних дискусій, вона наводить отой самий скандал з яйцями по 17, який був ще за каденції Олексія Рєзнікова, був у нас тоді тоді такий міністр оборони, коли якраз таки розколупування оцієї схеми дозволило нам, на секундочку, у підсумку зекономити 6,8 мільярдів гривень. І це ж саме стосується і інших схем, тому що ми розуміємо, що Російська Федерація, попри те, що ми там на початку сміялися, що які там у них бомжі, вони набирають в армію, про те, що там Вагнер вербує там якихось зеків в колоніях. Давайте визнаємо чесно, що вони теж адаптуються до цієї війни. Вони розвивають свою науку, запрошують молодь в Алабугу, політехнічний свій вуз навчатися. А в нас натомість от виходять депутати провладної партії з ініціативами, що давайте ми скасуємо тести з математики на НМТ, тому що дітям дуже тяжко, щоб дітей не напружувати", - додала вона. 

Журналістка наголосила, що потрібно не мовчати, а робити власну оборонну сферу перспективною з точки зору працевлаштевання.

"І от найцікавіше, коли ти потім дивишся, що пишуть люди, які якраз зараз зайняті в оборонці, в них зараз недостача кадрів, бракує рук. І це, мабуть, величезна проблема після корупції, після всіх цих розмов, де брати талановитих людей, які будуть працювати в українській ВПК. Тому це теж історія про те, чому ми маємо не мовчати, робити нашу оборонку перспективною, привабливою, говорити про те, що там є зарплата, там можна заробити, щоб люди не лякалися, щоб люди не їздили по світах в пошуках кращого життя, з огляду, що Україна зараз є тим полем, тією кузнею, яка зараз виробляє топові передові технології. Коли ми читаємо різні заяви, як зараз західні лідери реагують на те, як до них читають дрони, то інколи я зайвий раз краще попишаюся Силами оборони України, ніж буду читати благання і поради, як не треба збивати дрони і будь ласка, щоб Росія била якось інакше по території України, щоб їх не зачіпало", - зауважила вона.

Марина Данилюк-Ярмолаєва вважає, що говорити про корупцію безумовно варто, тому що це очищує українську оборонну сферу. 

"Це дозволяє нам показувати якраз таки Брюсселю, що ми не стоїмо на місці, і ми готові рухатися до Європейського Союзу, щоб нам повідкривали ці кластери, і щоб врешті ми доєдналися як повноцінний член Європейського Союзу. Тому що я нагадаю, коли Європейський Союз прописував нам вимоги, то там якраз окремим рядком стояло те, щоб ми стандартизували свої закупівлі під НАТО, і щоб у нас була чесна і прозора звітність, куди ж ми витрачаємо гроші. Тому що європейці може і заплющують на щось очі, але вони, безумовно, побачили той кооператив Династію і багато наших скоробагатьків, які хоп і стали такими мультимільйонерами під час повномасштабного вторгнення. Це вони, безумовно, бачать. І тут має бути контроль і має бути показування того, що ми якісь чесні, прозорі і не окуклюємося в корупції, як це буває з країнами у перехідному етапі", - вважає журналістка.

 

  • 28 квітня Рустема Умєрова викликали до Верховної Ради для пояснень у справі "Міндічгейту".
  • 29 квітня стало відомо, що секретаря РНБО Рустема Умєрова викликали на засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань можливих порушень у сфері оборони після публікації так званих "плівок Міндіча".
  • 29 квітня громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони України заявила про наявність серйозних ризиків у справі довкола компанії Fire Point через ймовірні зв’язки із підсанкційним бізнесменом Тимуром Міндічем.
  • 30 квітня оборонна компанія Fire Point направила офіційне звернення до Національного антикорупційного бюро України з проханням перевірити автентичність записів, у яких вона згадується, та які були оприлюднені в межах так званих "плівок Міндіча".
  • 4 травня голова Національної асоціації оборонної промисловості України (NAUDI) Сергій Пашинський заявив, що інформація про нібито отримання компанією Fire Point 311 млрд грн від Міністерства оборони не відповідає дійсності, а заклики до націоналізації приватних оборонних підприємств можуть зашкодити ефективності сектору.
  • 17 травня засновниця "Центру підтримки аеророзвідки", волонтерка, ветеранка й громадська діячка Марія Берлінська висловила свою позицію щодо майбутнього українського виробника ракет і дронів, компанії Fire Point, яку після оприлюднення НАБУ другої серії "плівок" Міндіча підозрюють у нібито невиправдано великих розмірах державного фінансування замовлень.
Теги:
Читайте також:
Київ
+14.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
3 червня
22:59
Анонс
Євросоюз влаштує масштабний захід для дітей у центрі Києва
22:48
Ексклюзив
Андрій Дещиця
"Слід зберігати спокій і застосувати інструменти, щоб вийти з цієї ситуації": Дещиця про скандал через назву підрозділу ССО на честь героїв УПА
22:48
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила БПЛА та КАБи по території України: ситуація ввечері 3 червня
22:42
У кінотеатрах покажуть біографічну драму про Кузьму Скрябіна, побудовану на унікальних архівах
22:40
Оновлено
ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 215 боїв, найгарячіше — на Покровському та Гуляйпільському напрямках
22:00
удар по терміналу Нової пошти в Дніпрі 3 червня 2026
У Дніпрі БПЛА пошкодив інноваційний термінал Нової пошти
21:55
Петер Мадяр
Угорщина та Україна досягли згоди щодо розширення прав угорської меншини, — Мадяр
21:40
Укрзалізниця, вантажні перевезення
Укрзалізниця може підвищити вантажні тарифи щонайменше на 45% через фінансовий дефіцит від російських атак, — Reuters
21:26
Анонс
саундтреки Ганса Циммера на концерті при свічках
Концерт в атмосфері сотень свічок: у Києві прозвучить музика Ганса Циммера
21:07
Оновлено
пожежа у Дніпрі через атаку РФ 3 червня 2026
РФ ударила балістикою по Дніпровському району: поранені люди, загорілися харчові склади торговельної мережі
21:01
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
"Я не мав мотиву впливати на Верховний Суд і зацікавлений у чесному розслідуванні справи": Жеваго про визнання Князєвим одержання хабаря від підприємця
20:53
Національна бібліотека імені Володимира Вернадського отримала унікальні книги історичного значення
Національна бібліотека ім. Вернадського отримала унікальні стародруки 17-18 століть
20:51
Ексклюзив
Михайло Гончар
Удари Сил оборони по енергетиці й ВПК РФ більш чутливі для російського суспільства, ніж колосальні втрати у війні
20:50
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
До 2029-2030 року у нас є шанс вступити в Євросоюз, - нардепка Сірко
20:26
Зеленський: Росія може виробляти близько 120 балістичних ракет щомісяця
20:00
OPINION
Україна-Польща. Єдиний спосіб змусити ставитися до себе як до рівного — стати рівним
19:37
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
19:22
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
19:13
Україна Польща
"Закликаємо політиків з усіх політичних таборів схаменутися". Звернення польських політиків та діячів культури до співвітчизників
19:00
Ексклюзив
Україна ЄС
Наші дипломати працюватимуть, щоб всі кластери відкрилися в червні, - нардепка Сірко
18:58
шенгенська віза шенген
Одинадцять країн написали до Єврокомісії лист з вимогою заблокувати туристичні візи для росіян
18:48
Литва прапор
США виводять понад 1 тис. військових з Литви після закінчення ротації
18:40
Смартфон
У Польщі заборонили використання смартфонів у школах
18:40
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
18:14
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що готовий до прямих перемовин із Путіним для завершення війни
18:11
Китай
Китай залишається "дуже великою проблемою" для санкцій ЄС проти Росії, — спецпосланець О'Салліван
17:59
Володимир Зеленський і Марк Рютте
Шість країн НАТО підтвердили внески до програми PURL для закупівлі зброї України, — Зеленський на пресконференції з Рютте
17:52
Марк Рютте в Києві 3 червня 2026 року
"Десятки тисяч жертв з боку Росії – не абстракція. Ймовірно, ви будете одним з цього числа": Рютте в Києві звернувся до росіян
17:44
Володимир Зеленський
Зеленський: "Розраховуємо, що за літо та осінь зможемо наблизити достойний мир"
17:21
Петер Мадяр
Мадяр каже, що Угорщина продовжить купувати енергоносії РФ
17:10
Польща передала США офіційну пропозицію про нову постійну військову базу на своїй території
17:01
OPINION
Боротьба за владу в Росії відбуватиметься між трьома силами. Колонка Віталія Портникова
16:52
бензин
Дефіцит пального у Росії: обмеження на продаж бензину охопили Москву, Петербург та окуповані території — ЗМІ
16:37
Так виглядає розрив фосфорного боєприпасу
Росіяни вкотре застосували фосфорні боєприпаси по житлових кварталах Костянтинівки, — бригада "Хижак"
16:34
Дмитро Кулеба
Якби Молдова попросила в Києва допомоги з Придністров'ям, у Тирасполі швидко майорів би український прапор, – Кулеба
16:16
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія просять розірвати зв'язки з РПЦ
Розрив з Московським патріархатом підтримують 80% українців, заборону проросійських церков — 62%, свідчить опитування
15:58
втрати окупантів
Засоби ППО, 8 штабів окупантів та пів сотні обʼєктів логістики: Міноборони озвучило втрати РФ від мідлстрайків у травні
15:34
На фото: співробітники СБУ та Національної поліції затримують підозрюваного у шпигунстві на користь РФ на Харківщині
СБУ та Нацполіція затримали 17-річного студента з Харківщини, який "зливав" РФ позиції Сил оборони
15:33
електроенергія
Шмигаль: Україна будує нову децентралізовану енергосистему за принципом енергетичних сот
15:27
Греція вручила Києву ноту протесту через український морський дрон у її територіальних водах
Більше новин