"Українська бронетехніка" закликала Міноборони терміново укласти контракти на 155 мм боєприпаси

29 квітня, 2026 середа
19:28

Компанія "Українська бронетехніка" заявила про критичну ситуацію із контрактуванням далекобійних артилерійських боєприпасів калібру 155 мм та закликала Міністерство оборони України невідкладно вирішити це питання

Зміст

Про це йдеться у заяві компанії. 

У заяві зазначається, що попри затвердження державного бюджету на 2026 рік та проведене на початку року планування закупівель Генеральний штаб ЗСУ визначив пріоритет саме для далекобійних 155 мм пострілів. Однак станом на 29 квітня 2026 року Агенція оборонних закупівель не уклала жодного контракту на їх постачання.

У компанії вважають, що затягування процесу може бути пов’язане з нечесним відбором постачальників. Водночас підприємство наголошує, що з початку повномасштабної війни виконало 100% своїх контрактів із постачання 155 мм боєприпасів різної дальності, маючи відповідні ліцензійні угоди з міжнародними виробниками.

За даними компанії, значна частина контрактів, укладених із іноземними постачальниками через Агенцію оборонних закупівель, системно не виконується. Рівень фактичного постачання у різні періоди становив лише 30–50%, а у 2025 році — менш ніж 50%. Окремі контракти, як зазначається, залишаються невиконаними роками, при цьому авансові кошти не повертаються.

У "Українській бронетехніці" навели приклад, що у 2024 році 30% далекобійних 155 мм боєприпасів було законтрактовано саме з компанією — і поставлено повністю, тоді як 46% пострілів, замовлених в інших постачальників, не були доставлені навіть станом на сьогодні.

Компанія закликала Міністерство оборони терміново укласти контракти з перевіреними постачальниками, щоб уникнути зриву забезпечення Сил оборони критично необхідними артилерійськими снарядами.

  • "Дані вказують, що Міндіч є бенефіціаром Fire Point": у громадській раді при МОУ вказали на ризики через зв'язки компанії із підсакнційним бізнесменом.
Теги:
Читайте також:
Київ
+27.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
15 липня
20:19
С-400
Росія перекидає комплекси ППО з Арктики для захисту від українських дронів, — Радіо Свобода
20:14
однодоларова монета з Трампом
У США випустять золоту монету із зображенням Трампа
20:05
OPINION
Хто в нас очолює нашу дипломатичну місію в Болгарії?
19:55
Оновлено
безпілотник, дрон, шахед
Через атаку РФ 15 липня в Одесі, Сумах, Краматорську, Запоріжжі і Чернігові загинули 11 людей, постраждалі є в інших регіонах
19:46
У серпні в Польщі розпочнуться пошуки поховань українців, яких, за припущеннями, вбили вояки АК і Селянських батальйонів,— Василь Боднар
19:42
Ексклюзив
Богдан Бачинський
Путін намагається врятувати Крим ударами по Одесі: Бачинський пояснив справжню мету атак
19:26
Оновлено
саміт "Україна – Південно-Східна Європа" 15 липня 2026
Київська декларація: учасники саміту "Україна – Південно-Східна Європа" виступили за посилення ППО й тиску на РФ
19:22
Віцепрезидентка Аргентини Вікторія Вільярруель
Віцепрезидентка Аргентини перед півфіналом ЧС-2026 назвала англійців загарбниками та піратами
19:22
Елізабет Джин Керролл
Трамп виплатив Елізабет Джин Керролл $5 млн доларів компенсації за сексуальне насильство та наклеп
19:15
Герой України
Зеленський надав звання Героя України Ігорю Оболєнському та Павлу Шевчуку
19:06
Ексклюзив
Ярослав Юрчишин
Щойно люди з'являються в рейтингах довіри, їх швидко міняють: Юрчишин про дискусії щодо міністра оборони
18:52
Спорт замість ізоляції: військовий пояснив, що допомагає повернутися до життя після ампутації
18:41
Марі Ле Пен
Партія Макрона позивається проти Ле Пен через передвиборчий слоган
18:39
Оновлено
Cистема ППО Patriot
США розпочали процес видачі Україні ліцензій на виробництво ракет Patriot, - ЗМІ
18:33
Загибель військового від стрілянини та систематичні побиття: "Слідство.Інфо" опублікувало нові дані про полк "Скеля"
18:32
Міжнародна федерація гандболу
Міжнародна федерація гандболу допустила до змагань спортсменів РФ і Білорусі
18:30
Армія Литви
У Литві зростає число охочих служити у війську: фіксують рекорд
18:30
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корецький вже пропонує кандидатів у Кабмін: Данилюк-Ярмолаєва заінтригувала деталями
18:22
Володимир Зеленський
Не лише США: Зеленський анонсував зміни послів України у низці держав
18:16
презентація спільного звіту "Поза межами поля бою: Інформаційна війна Росії проти європейського майбутнього України"
РФ використовує Telegram, соцмережі та ШІ, щоб зірвати вступ України до ЄС, – спільний звіт
18:01
Ексклюзив
Саміт НАТО-2026
Реалізація програми НАТО DRONE EDGE неможлива без співпраці з Україною, – Гаврилов
17:47
Зеленський назвав Корецького "найбільш підготовленою людиною для посади прем'єра"
17:34
ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Бійці "Омеги" знищили ЗРК РФ за $25 млн, ССО підтвердили ураження Балаклавської ТЕС, а на фронті – 73 бої
17:25
Суб'єктний кандидат, чи нова людина від ОП: що говорять про потенційного прем'єра Сергія Корецького та чого чекати від оновленого уряду
17:24
Ексклюзив
Відставка Тараса Качки може бути спробою відтермінування зобов’язань України за "планом Качки-Кос", – Мартина Богуславець
17:22
Оновлено
Україна ЄС
ЄС та Україна уклали "дронову угоду": фон дер Ляєн у Києві оголосила про додатковий 1 млрд євро на БПЛА
17:22
Петер Сіярто
Ексміністр закордонних справ в уряді Орбана Петер Сіярто влаштувався на роботу до китайців
17:01
OPINION
Закон Грема: примусити росіян займатися проблемами власної країни
17:00
Оновлено
Свириденко
Прем'єром буде Корецький. З міністром Федоровим президент ще не визначився
16:59
Оновлено
НБУ змінить напис на купюрі 2000 грн після зауважень про використання шрифту, пов'язаного з росіянкою
16:56
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
ЧС-2026: розклад та результати півфінальних матчів
16:48
Дональд Трамп
Трамп вірить, що війна в Україні завершиться за його президентства, та повторив, що "Путін готовий укласти угоду"
16:19
Верховна Рада, голосування
Верховна Рада закликала світ засудити культурний геноцид України з боку Росії
15:47
Інфографіка
Гаррі Кейнн та Леонель Мессі
Мессі проти Кейна та реванш за 1986-й: Англія та Аргентина б'ються за фінал ЧС-2026
15:27
Огляд
Володимир Зеленський та Михайло Федоров
Федоров домагався усунення Сирського, а його аудит виявив перевитрати в Міноборони і ЗСУ на 300 млрд грн, – The Economist
14:43
Ґітанас Науседа
Росія готує провокації у Польщі чи країнах Балтії, - Науседа
14:30
Блюменталь
Сенатори США презентували помʼякшений законопроєкт покійного Грема про санкції щодо РФ
14:17
Княжицький вимагає від влади пояснити причини відставки Кабміну
14:07
Віталій Кім
Віталій Кім може очолити Мінветеранів, - ЗМІ
14:06
Георгій Тихий
Синхронізація політики України та ЄС у шостому переговорному кластері становить 99%, – МЗС
Більше новин