Блінкен заявив, що США не підтримують ударів України по території Росії

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що його держава не підтримувала організацію ударів поза територією України

Про це він заявив на спільній пресконференції з очільником МЗС Франції Стефаном Сежурне в Парижі.

"Ми і не підтримували, і не давали можливостей для здійснення українських ударів поза українською територією", - розповів Блінкен.

Водночас Сежурне заявив, що удари по російських нафтопереробних заводах є самозахистом.

"Це (удари за російськими НПЗ - ред.) не викликає майже жодних коментарів з нашого боку. Український народ діє на свій розсуд, у рамках самозахисту", - акцентував він.

Також міністр закордонних справ Франції підкреслив, що Росія - це держава-агресор, тому "в таких умовах важко сказати щось ще".

Зранку 2 квітня стало відомо, що держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Парижа, де проведе перемовини з президентом Франції Еммануелем Макроном щодо підтримки України у війні з РФ та конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом. Про це AFP повідомили у канцелярії президента Макрона.

Крім того, Блінкен провів переговори з міністром закордонних справ Франції Стефаном Сежурном. 

Представник оточення Сежурне заявив, що обидві сторони прагнуть "інтенсифікації" підтримки України.

Також у міністерстві закордонних справ Франції додали, що Сежурне та Блінкен обговорять підготовку до саміту НАТО у Вашингтоні у липні і "кризи" на Близькому Сході, в Україні та Судані.

Символічно держсекретар США має разом із міністром оборони Франції Себастьєном Лекорню відвідати завод франко-німецького оборонного концерну KNDS поблизу Парижа, що виробляє артилерійські гармати, які використовує Україна.

Цього тижня Блінкен відвідає і Бельгію, повідомляє "Голос Америки". Він вирушить до Брюсселя на зустріч міністрів закордонних справ НАТО. У Брюсселі Блінкен також має зустрітися з українським колегою Дмитром Кулебою та генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

На п'ятницю запланована тристороння зустріч між США, ЄС і Вірменією. Держдепартамент США заявив, що основними питаннями сесії буде "підтримка з боку США та ЄС для економічної стійкості Вірменії, яка диверсифікує своє торговельне партнерство та працює над розв'язанням гуманітарних потреб". Делегації очолять президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

На завершення візиту до Бельгії Блінкен проведе окремі переговори з ЄС з питань торгівлі та поширення технологій.