Ексклюзив

Є очікування падіння ціни на нафту, - виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Семиволос

4 травня, 2026 понедiлок
10:26

На ринку зберігаються очікування зниження цін на нафту, однак вони залежать від ситуації з Ормузькою протокою та рішень країн ОПЕК+

Зміст

Про це сказав виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у проєкті "Український фокус. Ранок" на Slawa.TV та Еспресо.

"Об'єднані Арабські Емірати скористалися обставинами й тихенько вийшли з ОПЕК без скандалу. І багато хто очікує, що після того, як Ормузьку протоку буде розблоковано, Об'єднані Арабські Емірати збільшать видобуток нафти до тих масштабів, які вони свого часу анонсували. І це призведе до різкого падіння цін на нафту. Але це лише очікування. Поки що Ормузька протока заблокована, і поки що Об'єднані Арабські Емірати не можуть збільшити або продавати ту кількість нафти, про яку вони заявляють", - зазначив Семиволос. 

За словами виконавчого директора Центру близькосхідних досліджень, тим часом Саудівська Аравія, ключова країна ОПЕК+, повністю відновила постачання через трубопровід, що дозволило їй зменшити фінансові труднощі. За таких цін на нафту країна може майже безболісно пережити цей період. Водночас ОПЕК+ і надалі залишатиметься в центрі уваги: довкола організації точаться численні дискусії щодо того, хто може вийти з її складу, чи збережеться вона взагалі, чи може розпастися.

"Але я поки що не бачу, щоб вона розвалилася як організація, тому що Саудівська Аравія демонструє бажання зберегти ОПЕК.

Наразі грати різко на збільшення видобутку нафти, можливо, не найкращий варіант саме для цих країн. Для світу, очевидно, різке падіння ціни нафти вигідне, і це може відтягнути рецесію, про яку багато хто говорить. Але це політичні питання. Ормузька протока як була, так і залишається поки що заблокованою, незважаючи на всі реляції, які ми чуємо від Дональда Трампа", - резюмував Семиволос. 

  • Президент США Дональд Трамп відхилив останню пропозицію Ірану щодо припинення війни та заявив, що він все ще не задоволений і звинуватив у цьому розколотість керівництва країни.
Теги:
Читайте також:
Київ
+23.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
25 червня
21:55
Оновлено
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Росія атакувала Київ балістичними ракетами: уламки впали у Дарницькому районі, спалахнула пожежа
21:47
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 188 загиблих, тисячі під завалами
21:25
Оновлено
Командир штурмового полку "Скеля" Юрій Гаркавий
У "Скелі" відсторонили командира Гаркавого та прокоментували випадки небойових смертей у полку
21:14
Ексклюзив
Енергетика, споживання електроенергії
Є два фактори, які впливають на стан енергосистеми: Войціцька пояснила, чи вимикатимуть світло влітку
21:09
НАТО прапор у Києві
Саміт НАТО в Анкарі зосередиться на нарощуванні виробництва зброї та підтримці України, — Politico
20:51
Італія та Франція блокують заборону в'їзду до ЄС для росіян, що воювали проти України, — Bloomberg
20:26
Ексклюзив
Дональд Трамп
США швидко зрозуміли, хто має карти: "травму Ірану" можуть закрити успіхом України, - Веселовський
20:26
Володимир Зеленський
Зеленський затвердив СБУ 40-денну операцію впливу на Росію для спонукання до миру
20:01
OPINION
Інформаційний вимір демократії
19:35
Ексклюзив
податки
ЄС не вимагає підвищення податків для ФОПів, головною проблемою є тіньова економіка, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
19:31
Дмитро Козюра та Василь Малюк
Справа "Щур": екскерівник штабу АТЦ СБУ Дмитро Козюра отримав довічне ув'язнення
19:27
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
У Лукашенка два шляхи: роль Муссоліні при Путіні або сценарій Франциско Франко, - Саакян
19:08
морський дрон Magura V5
США вперше випробували українські ударні морські дрони Magura на таємних навчаннях на Філіппінах, — Bloomberg
19:07
OPINION
Динамічний рух у залаштунках міжнародної політики повинен мати чіткі і непорушні кордони національної гідності
19:00
Білорусь розбудовує військову інфраструктуру біля кордону з Україною, а в Криму поглиблюється криза: дані розвідки
18:46
Огляд
Дно для Трампа: як забаганка президента США перефарбувати Дзеркальний басейн перетворилася на національний скандал
18:22
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Перший день конференції з відбудови України в Гданську: яких результатів вдалося досягти і через що сперечались
18:11
Оновлено
ДБР
Резонанс довкола штурмового полку "Скеля": ДБР почало розслідування, омбудсмен – перевірку. Позиція Сухопутних військ
18:09
Світовий банк
Україна підписала зі Світовим банком угоду на $3,39 млрд на полях конференції у Гданську
17:43
Марко Рубіо
"На Алясці не було жодної угоди щодо України": Рубіо відкинув претензії Кремля щодо саміту Трампа і Путіна
17:31
Оновлено
Кінбурнська коса
На Кінбурнській косі підняли прапор України, тривають бойові дії. На фронті від початку доби відбулося вже понад 80 зіткнень
17:17
Ексклюзив
У Києві вперше провели військовий K9-забіг DRYLAND CANICROSS
У Києві вперше провели військовий K9-забіг із службовими собаками — встановлено рекорд України
17:02
OPINION
Чому кінець світу — це тільки початок
16:55
Олександр Лукашенко
Лукашенко заявив, що зустрічався з представниками Зеленського, й наголосив, що Білорусь проти втягування у війну
16:50
Франція затримала другий танкер "тіньового флоту" Росії за місяць
Франція затримала другий танкер "тіньового флоту" Росії за місяць
16:18
Україна НАТО
У НАТО заявили, що Україна переломила хід війни, й закликали партнерів скористатися відкритим вікном можливостей
16:09
Ексклюзив
Вимоги ЄС не призведуть до зникнення українських товарів з полиць, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
15:52
Уряд передав в управління Укрзалізниці три арештовані тепловози Білорусі
Уряд передав в управління Укрзалізниці три арештовані тепловози Білорусі. Вони вийдуть на українські колії
15:41
Оновлено
фахівець з розмінування
Після того, як на Херсонщині РФ убила двох фахівців NPA, організація призупинила всі програми з розмінування в Україні
15:34
Дмитро Пєсков
Apple видалила всі додатки VK з App Store — Пєсков порадив росіянам "переходити на Android"
15:29
спека у Європі
Що їсти, пити та носити під час спеки: поради сімейної лікарки
14:30
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
Момент істини Швеції та прощання з американською мрією Туреччини: розклад матчів та трансляцій вирішального туру на 25-26 червня
14:02
Ексклюзив
Економічна серцевина переговорного процесу: що принесуть Україні 2-й та 3-й кластери євроінтеграції
14:01
OPINION
Є ризик програти перемогу...
13:59
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна отримала 3,2 млрд євро від Євросоюзу
13:58
Ексклюзив
Наріман Джелял
Росіяни почувають себе у Криму дуже дискомфортно, - Наріман Джелял
13:48
видобуток нафти, нафта
Ціна на нафту повернулася до довоєнного в Ірані рівня
13:46
PR
Як повернутися з СЗЧ - поради Азову
Повернення з СЗЧ 2026: як знову стати до лав війська
13:37
цензура
У Росії вирішили зібрати в закритий архів всю "деструктивну літературу"
13:19
Огляд
Україна ЄС
У першому транші допомоги від ЄС не буде грошей на дрони: на що можна використати виділені €3,2 млрд
Більше новин