
Є перспектива атаки на країни Балтії, можливо, навіть у найближчі пів року, - експерт-міжнародник Несвітайлов
Політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов зауважив, що Європа має посилити економічну підтримку України, щоб можна було масштабувати виробництво зброї, а також має наростити власні спроможності
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Ресурс є, у Європи купа грошей. По-перше, наша оборонка зробила величезний крок вперед, 45% всієї зброї, що на фронті знаходиться, виготовляється в Україні і українська оборонно-промислова сфера може виробляти майже у два рази більше зброї, ніж виробляє. Питання тільки браку фінансів, там на 30 з хвостиком мільярдів доларів може українська оборонка виготовляти. Україна, як держава, має змогу закуповувати на 14 з копійками мільярдів доларів того, що виготовляє наша оборонна промисловість. Тобто тільки ми наявними ресурсами можемо виготовляти вдвічі більше зброї, ніж виготовляємо, якщо Європа збільшить своє фінансування. Те ж стосується і багато в чому європейських оборонних компанії. В них, звісно, не такий потенціал для швидкого і стрімкого масштабування, але тим не менше вони це можуть зробити. Перший етап - це посилити економічну підтримку України, щоб ми могли масштабувати своє виробництво. Другий етап - це посилити своє виробництво", - сказав він.
Максим Несвітайлов вважає, що перспектива нападу Росії на, наприклад, країни Балтії - це перспектива, можливо, найближчих пів року, тому Європі потрібно виграти для себе час, посиливши Україну.
"Зараз Європі потрібно значно сильніше підтримати Україну, щоб виграти для себе час і потім грамотно цим часом скористатися, підготуватись, тому що перспектива атаки на ті ж країни Балтії - це перспектива, можливо, навіть найближчих пів року. Тому що Росія бачить зараз ситуацію. Вони розуміють, що, як казав Ніцше: “Бог мертвий”, але тут скоріше мертве НАТО. Сакральна віра 5-ту статтю тане з кожним днем. В принципі, в те, що НАТО - це щось більше, ніж Організація Об'єднаних Націй, що тут нібито якісь реальні механізми. Всі то думали, що 5-а стаття дуже розмито написана, але політично, принципово, понятійно є ж якесь інше, але виявляється, цього рішення немає. Тому Європа, я думаю, що розуміє всю ситуацію, принаймні ключові гравці у Європі. Ну і знову ж таки, дії Німеччини - це наочний приклад, оця конституційна зміна, яка відбулася і серйозне налаштування Фрідріха Мерца. Якщо про німців говоримо, мені видається, Taurus таки будуть, і це буде одним із перших сигналів, що Європа поступово переходить, якщо не на військові рейки, то дуже близькі до того", - зазначив експерт-міжнародник.
- 20 березня тодішній канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країна планує збільшити фінансування військової допомоги для України до €7 млрд.
- 26 березня повідомлялось, що у Європі хочуть розглянути альтернативи відправки в Україну миротворчих сил через, зокрема, ймовірні логістичні обмеження.
- 26 березня Польща оголосила про створення першого в Європі Фонду оборони й безпеки, та намір розробити інвестиційний план для нього протягом двох місяців.



- Актуальне
- Важливе








