
Щоб зберегти демократію, потрібно жорстко протистояти тоталітарним режимам, - Акуленко
Виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру зазначила, що демократія наразі перебуває під глобальною загрозою
Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо".
"Негативні приклади - це очевидні випадки, коли країна вже є частиною Європейського Союзу, як свого часу Угорщина чи Польща, які здійснили відкат політичних реформ. Однак я не знаю, чи існують якісь запобіжники проти цього. Це глобальне питання, і незрозуміло, чому в Євросоюзі досі їх немає. Чи існує у світі механізм, який би перешкоджав відкату в роботі демократичних інституцій?
Наприклад, ситуація в Румунії та в Угорщині, яка триває вже багато років. У мене поки що немає відповіді. Мені здається, що зараз демократія перебуває під глобальною загрозою. І це стосується не тільки Європейського Союзу", - зауважила Акуленко.
За її словами, постає питання, що тоталітарні суспільства є ефективнішими, оскільки вони дуже швидко приймають рішення, мають вертикальну лінію влади, і ці рішення швидко реалізуються, тоді як демократичні суспільства є зовсім іншими.
"Зараз країнам потрібно іноді приймати непопулярні рішення, щоб захищати демократію. Так, як, наприклад, Румунія арештувала кандидата в президенти. Треба перевіряти все, тому що противник не гребує жодними методами й працює проти демократії.
Наразі потрібно жорстко захищатися від тоталітарних країн - не торгувати з ними, не співпрацювати. Той же Китай виріс завдяки Америці та Європі. Якби не вони, не було б такого могутнього Китаю", - наголосила Акуленко.
- Народний депутат Микола Княжицький наголосив на необхідності для України стати взірцем демократії, аби заручитися підтримкою з боку міжнародної спільноти.
- Актуальне
- Важливе










