"Сіре" Придністров'я є вигідним для місцевих керівників, іти на війну там не хочуть, - політолог Левусь

Політолог-міжнародник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Дмитро Левусь пояснив, чому так звані придністровці не готові воювати за "русскій мір"

Про це він сказав у етері Еспресо.

"Придністров'я в тому вигляді, як воно є, - такої сірої зони потрібно безпосередньо керівникам цього утворення, цього регіону, - пан Вадим Красносельський, тобто холдинг "Шериф". Чому? Тому що цей статус дозволяє їм, по-перше, паразитувати на оцих невизначених певних речах, хоча, з іншого боку, треба знати, що підприємства, які працюють, всі зареєстровані в Молдові, але в митному плані пільгово оформлювалися порівняно з Молдовою. Знову ж таки вони паразитували на російському газові, оцей великий борг Молдови - це в основному борг Придністров'я", - пояснив політолог-міжнародник.

Левусь наголосив, що водночас жителі так званого Придністров'я не поспішають вмирати за Росію.

Читайте також: Чи може Придністров’я стати частиною РФ та які загрози для України. Пояснюємо суть конфлікту

"Вони однозначно адепти "русского міра", тобто "Вєлікая Россія", культ Суворова і всі ці подібні речі, які ми бачимо. Але, з іншого боку, якби російський десант висадився в Одесі, якби російські танки під'їхали, й тоді б це російське угрупування близько 2000 осіб, які є, об'єднавшись з придністровськими силовими структурами, де їх 10-15 тисяч (важко сказати скільки їх наразі там є). І зараз, коли була загроза мобілізації, то багато придністровців згадали про молдовські паспорти й втекли на територію Молдови", - підсумував політолог-міжнародник аналітичного центру "Об'єднана Україна".