Україна долучилась до тренувань НАТО з оборони шведського острова Готланд
Швеція проводить навчання Aurora 26 — відпрацювання підсилення та оборони острова Готланд і Балтійського моря спільно з данськими, американськими, британськими та українськими силами
Про це повідомили у Збройних силах Швеції.
Для зміцнення співпраці зі Швецією та НАТО Україна бере участь в Aurora 26 кількома підрозділами безпілотників і ділиться досвідом роботи на передовій у сфері бойових дій за допомогою безпілотників та сучасної оборонної тактики.
Aurora 26, що проходить з 27 квітня до 13 травня за участі 12 країн НАТО та України є масштабним відпрацюванням оперативних планів Швеції як частини колективної оборони НАТО. У навчаннях бкруть участь 18 тис. військовослужбовців. Зокрема, для посилення оборони Готланду на острів відправили понад 1000 військових на завершальному етапі навчань. Країни НАТО також відправили на острів ППО, логістичні вузли та піхотні підрозділи разом із командами дронярів з України.
Швидке перекидання шведських і союзних підрозділів з материкової частини Швеції на Готланд — ключовий елемент Aurora 26, оскільки саме цей острів є центральною точкою оборони Балтійського регіону.
"Важливим елементом нашої колективної оборони є забезпечення того, щоб підрозділи прибували у потрібне місце, у потрібний час і з необхідними спроможностями", — зазначив контр-адмірал Йонас Вікстрьом, керівник навчань Aurora 26.
- Швеція попередила про ризик провокацій РФ на островах у Балтійському морі для перевірки НАТО.
- Актуальне
- Важливе