
Україна у вигідній позиції, - редактор "Радіо Свобода" Хотин припустив, якими будуть результати перемовин у Саудівській Аравії
Редактор "Радіо Свобода" Ростислав Хотин припустив, до чого можуть домовитись у Саудівській Аравії під час перемовин щодо російсько-української війни
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Очікування такі, що, в принципі, можуть бути якісь контури майбутнього перемир'я. Тобто очевидно, що домовленостей остаточних не буде, але сторони підтвердять ще раз свою позицію. Україна, зокрема, підтвердить готовність, що раніше в Джидді вже погодилась українська делегація на 30-денне перемир'я. При чому тотальне, не лише в повітрі, на морі, як першочергово Київ наполягав, але потім прийняв пропозицію США про тотальне, повне перемир'я. Росія підтвердить, очевидно, ті речі, які Путін обіцяв Трампу під час телефонної розмови про те, що готовий на енергетичне перемир'я, щоб припинилися удари по енергетичній інфраструктурі.
Тобто для України тут вигідні ситуації. Чому? По-перше, що вона справді дошкульно б'є по російській нафтовій галузі, яка допомагає російській військовій машині, - нафтопереробні заводи, нафтобази. А по-друге, що в Україні вже опалювальний сезон завершився, тобто пройшла Україна ще одну важку зиму, так що, в принципі, це вже не такі дошкульні, як, наприклад, грудень, чи січень, чи лютий, ці удари по українській енергоструктурі", - зауважив він.
Ростислав Хотин також вважає, що Сполучені Штати наполягатимуть на перемир’ї в Чорному морі: "Це ще одна з тих речей, які будуть обговорювати. Тут Україні вигідно, тому що Україні треба убезпечити транспортні шляхи морського експорту Чорним морем. Це дуже вигідно. Але і там українські позиції сильні, бо, нагадую, українські морські дрони та ракети знищили майже третину російського Чорноморського флоту. Так що й там Україна не в слабкій позиції, як може здаватися".
"Очевидно, що будуть (американці, - ред.) промацувати, якось намагатися, щоб Росія, як і Україна, пристали на повне перемир'я. Очевидно, є такі амбіції, принаймні в Білому домі є, вони бачать, що це мало б статись десь, можливо, трохи менше ніж за місяць, за кілька тижнів, десь у районі Великодня. А він припадає на середину квітня (20 квітня, - ред.). До речі, є такий символізм також, що цього року Великдень збігається за західним і східним календарем. Християни східного і західного обряду святкують Великдень цього року в один день. Так що, в принципі, американці хотіли використати певний символізм навіть цієї дати", - вважає редактор "Радіо Свобода".
- 22 березня у Washington Post повідомили, що в Саудівській Аравії відбудуться переговори між делегаціями України та Росії щодо припинення вогню. Ці перемовини не будуть прямими, тобто українська делегація не перетинатиметься з російською.



- Актуальне
- Важливе







