
"Я не впевнений, що у Трампа є розуміння, що він буде робити після ракетного обстрілу Ірану": професор Айзенберг
Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг не впевнений, що ракетні обстріли Ірану, якими пригрозив Трамп, можуть вирішити іранську проблему
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Я не впевнений, що ракетні обстріли Ірану можуть вирішити іранську проблему. З відкритих джерел відомо, що Іран ховає всі свої ядерні розробки під землею. Тому навряд чи їх можна вразити. І ми добре розуміємо з вами, що неможливо припинити обстріли Ізраїлю єменськими хуситами, лише здійснюючи ракетні обстріли хуситів, або бомбардування. То як можуть Сполучені Штати припинити ядерну програму Ірану ракетними обстрілами Ірану. Я не знаю, чи є в американської розвідки якісь дані, що це може спричинити, наприклад, якісь революційні події в Ірані і повалення режиму аятол. Можливо, такі речі є, ми про них не знаємо, тому що у відкритих джерелах принаймні нічого про це не було", - зазначив він.
Ігор Айзенберг не впевнений, що у президента США Дональда Трампа є розуміння того, що робити після можливого ракетного обстрілу Ірану, яким він пригрозив.
"Чи є у нього (у Трампа, - ред.) розрахунок, чи може Іран, наприклад, у відповідь розпочати ракетні обстріли Ізраїлю? Це може призвести дуже швидко до дуже великої війни, аж до Третьої світової війни. От чи є такі розрахунки? Тому що всі великі війна розпочинаються з того, що хтось щось може недорахувати. І от вирішити, що: “А я зроблю так, а у відповідь мені за це нічого не було”. А воно може бути геть по-іншому. І у мене немає впевненості, що, скажімо, в американському політикумі є розуміння того, що робити з Іраном. Напевно, було би краще з Іраном розмовляти і досягти якихось домовленостей, щоб Іран припинив свої явні розмови в обмін на щось. Іран дуже залежний, він страждає від санкцій значно сильніше ніж Росія страждає від санкцій. І я не впевнений, що ракетними обстрілами Ірану Дональд Трамп може чогось від нього домогтись", - вважає професор Мангеттенського університету.
- Про те, що Дональд Трамп надіслав листа Алі Хаменеї з закликом розпочати переговори про укладення угоди, котра б дозволила запобігти розвитку іранської ядерної програми, написав напередодні Bloomberg.
- У відповідь на це верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї та міністр закордонних справ країни Аббас Аракчі заявили, що Тегеран не буде вести перемовини щодо ядерної зброї під тиском США.
- 23 березня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що переговори зі США щодо ядерної зброї неможливі, поки Вашингтон не змінить свою політику тиску.
- 30 березня президент США Дональд Трамп пригрозив Ірану бомбардуваннями та додатковими митами, якщо Тегеран не укладе угоду з Вашингтоном щодо своєї ядерної програми.



- Актуальне
- Важливе









