У підрозділах військ РФ відзначається зневіра у рішеннях військово-політичного керівництва й виснаження, - Генштаб

31 січня, 2023 вiвторок
07:09

ЗСУ відбили атаки ворожих військ в районах 13 населених пунктів. А серед підрозділів російських військ прослідковується зневіра у рішеннях військово-політичного керівництва та виснаження від інтенсивності боїв

Зміст

Про це у ранковому зведенні 31 січня повідомляє Генштаб ЗСУ.

Авіація Сил оборони України протягом доби, 30 січня, завдала 4 удари по районах зосередження ворога, а підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 пункти управління, 4 райони зосередження та 2 склади боєприпасів окупантів.

Також за минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки росіян в районах населених пунктів Новоселівське, Білогорівка Луганської області та Ямполівка, Спірне, Красна Гора, Парасковіївка, Бахмут, Кліщіївка, Іванівське, Авдіївка, Водяне, Первомайське і Вугледар на Донеччині.

Росія завдала 3 авіаційних та 4 ракетних удари по території Україні за добу

Ворог не припиняє нищити критичну інфраструктуру нашої держави, завдає ракетних ударів, здійснює артилерійські обстріли цивільних об’єктів та помешкань мирного населення.

Так, протягом минулої доби, противник завдав 3 авіаційних та 4 ракетних удари. Здійснив понад 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, зокрема, по житлових будинках міст Херсон та Очаків. Є постраждалі серед мирних жителів.

Високою залишається загроза авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

Серед складу підрозділів РФ є зневіра у рішеннях керівництва

Відзначається зневіра особового складу підрозділів Російської Федерації у рішеннях власного військово-політичного керівництва та виснаження особового складу від інтенсивності бойових дій.

Ворожі війська наступають на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському й Новопавлівському напрямках

Противник продовжує вести наступальні дії на Лиманському та Бахмутському напрямках, зазнаючи великих втрат. Веде безуспішні наступальні дії на Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському та Запорізькому напрямках - обороняє раніше захоплені рубежі. 

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без суттєвих змін, наступальних угруповань противника не виявлено. 

На полігонах Республіки Білорусь триває підготовка підрозділів противника.

Продовжуються обстріли військами Російської Федерації населених пунктів поблизу державного кордону, що спричиняють втрати серед цивільного населення та руйнування приватної власності. 

Окупанти обстріляли райони населених пунктів Хрінівка, Гута-Студенецька і Красний Хутір Чернігівської області; Сопич, Волфине, Шпиль, Басівка, Запсілля, Мезенівка, Велика Писарівка Сумської області та Ветеринарне, Глибоке, Стрілеча, Борисівка, Нескучне, Стариця, Огірцеве, Верхня Писарівка, Вовчанськ, Бударки, Новомлинськ та Дворічна на Харківщині.

На Куп’янському напрямку від ворожого вогню постраждали Синьківка, Куп’янськ, Іванівка, Кислівка і Котлярівка Харківської області та Новоселівське і Андріївка на Луганщині.

На Лиманському напрямку обстріляні Новоєгорівка, Макіївка, Невське, Червонопопівка, Кремінна Луганської області та Ямполівка, Діброва, Ямпіль і Спірне на Донеччині.

На Бахмутському напрямку вогневого впливу зазнали Верхньокам’янське, Спірне, Білогорівка, Веселе, Красна Гора, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Кліщіївка, Озарянівка, Дружба, Іванопілля та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку під ворожий танковий, мінометний та артилерійський вогонь потрапили Бердичі, Тоненьке, Сєверне, Водяне, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка та Побєда Донецької області.

На Новопавлівському - обстріляно Водяне, Богоявленка, Новоукраїнка, Вугледар, Микільські Дачі та Нескучне Донецької області.

На Запорізькому напрямку постраждали, зокрема, Времівка і Новопіль на Донеччині, а також Ольгівське, Білогір’я, Чарівне, Мала Токмачка, Новоданилівка, Оріхів, Кам’янське і Новоселівка Запорізької області. Загалом понад 20 населених пунктів.

На Херсонському напрямку обстрілів з реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії та мінометів зазнали райони населених пунктів Одрадокам’янка, Іванівка, Токарівка, Антонівка, Первомайське, Велетенське та Херсон.

У Луганську окупанти розгорнули "польові шпиталі" на територіях пологових будинків

Противник продовжує зазнавати великих втрат та почав використовувати додаткові цивільні медичні установи для розміщення поранених російських загарбників. 

Так, у місті Луганськ, на території пологового будинку міської лікарні № 3 та пологового будинку обласної лікарні, окупанти розгорнули "польовий шпиталь", де лікують російських військовослужбовців. 

У зв’язку з використанням противником двох пологових будинків для лікування поранених росіян в місті можливо прийняти пологи лише в Луганському обласному перинатальному центрі, де катастрофічно не вистачає місць та створюються ризики і несприятливі умови для пологів.

  • Раніше Генштаб повідомляв, що на тимчасово окупованій частині Херсонщини, у Каховському районі, росіяни забороняють дітям навчатися онлайн за українською програмою та погрожують примусово вивозити їх на "навчання" в Крим та РФ.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+27.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
3 липня
11:51
Дрон, СБС, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Від початку року СБС наростили ефективність дальніх ударів на 1150%
11:34
ТЦК
Миколаївський та Одеський ТЦК перевірять, реформу ТЦК представлять найближчим часом, – заступник глави Міноборони Шкураков
11:21
PR
як обрати квіти для балкона
Живий подарунок для конкретного простору: як обрати рослину для дому чи балкона
11:00
OPINION
Чи треба Путіну тиснути на Лукашенка, щоб той відкрив "другий фронт"?
10:57
Мюнхен
У Мюнхені оголосили надзвичайну ситуацію: бракує води через спеку й посуху
10:50
валюта
Курс валют на 3 липня: скільки коштують євро та долар у банках
10:44
Оновлено
Сумщина
Через атаки РФ на Сумщині та Дніпровщині загинули люди, на Харківщині - шестеро поранених
10:24
Оновлено
Без туристів, без бензину, але з панікою: російські офіцери-пенсіонери готуються обороняти Крим
10:23
Сибіга в Японії
Токіо допоможе відновити Києво-Печерську лавру: підсумки візиту Сибіги в Японію
10:11
нафта корабель
Компанії РФ майже повністю зупинили експорт дизпального на тлі позапланових ремонтів НПЗ
09:57
Оновлено
Бензин тільки для влади: у РФ чиновників почали обслуговувати на АЗС позачергово
09:38
наслідки удару по Києву 2 липня 2026
"Учора був шок, зараз розпач": мешканка будинку в Києві, зруйнованого ударом РФ 2 липня
09:32
США Україна
У Конгресі США закликали терміново озброїти Україну після масованої атаки РФ
09:13
Оновлено
наслідки удару по Києву 2 липня 2026
РФ масовано вдарила по Україні 2 липня: в Києві кількість загиблих зросла до 30, десятки постраждалих
09:12
Інфографіка
Кріштіану Роналду, ЧС-2026
ЧС-2026 з футболу: результати усіх матчів 1/16 фіналу та сітка плейоф
09:01
Кріштіану Роналду (в центрі), збірна Португалії, ЧС-2026
Португалія перемогла Хорватію, а Іспанія і Швейцарія не мали проблем із Австрією та Алжиром: результати матчів ЧС-2026 на 2-3 липня
08:51
вибух, ракетна атака
У російському Білгороді зникли світло й вода після ракетних ударів по ТЕЦ
08:24
Українські дрони вдруге за тиждень атакували НПЗ у Капотні поблизу Кремля
Удари по центрах космічного зв'язку РФ суттєво обмежують можливості окупантів, — аналітик Барчук
08:16
Оновлено
війна з росією
У ЗСУ з'являться роботи-гуманоїди, Mission Control обробляє майже 50 тис. місій дронів щотижня, а на фронті — 273 бої. Підсумки роботи Сил оборони за добу 2 липня
08:01
OPINION
Мобілізація в Росії. Це буде просто півтора мільйона голодних людей
07:57
Kyiv, а не Kiev: Швеція офіційно змінює написання українських географічних назв
07:55
ППО
РФ технологічно адаптовує дрони, якими атакує Україну, що ускладнює роботу ППО, – ISW
07:22
Оновлено
Швеція
МЗС РФ викличе посла Швеції через атаку дрона з червоною фарбою на посольство
2026, четвер
2 липня
23:19
міграція, мігранти
Наратив про "заміщення українців мігрантами" є частиною ІПСО, — економіст Новак
23:02
Дуже тривожно: росіяни виносять готівку з банків зі швидкістю 13 мільярдів рублів на день
22:54
МіГ-29
Польща спише МіГ-29, які мали передати ЗСУ, після відмови України поділитися дроновими технологіями
22:35
нафта
Єдиний НПЗ Грузії відмовляється від переробки російської нафти
22:00
Дональд Трамп
У Білому домі назвали удар РФ по Києву "безглуздим убивством" — Трамп досі "оптимістичний" щодо миру
21:58
Ексклюзив
москва, кремль
До чого нам треба готуватися: журналістка Данилюк-Ярмолаєва про вибори у РФ
21:21
ЄС скасовує мита на 80% експорту Вірменії, щоб відірвати країну від торгівлі з РФ
ЄС скасовує мита на 80% експорту Вірменії, щоб відірвати країну від торгівлі з РФ, — Bloomberg
21:16
Ексклюзив
руйнування, Сумщина
Мама української телеведучої опинилася під завалами, ховаючись від атаки РФ
20:59
Ексклюзив
ППО Москва
Може бути декілька варіантів: авіаексперт Долінце про ймовірність застосування першої української балістики по Росії
20:44
Одд Арне Вестад
Москва прямує до внутрішнього краху за сценарієм 1917 року, — професор Єльського університету
20:25
Ексклюзив
Україна ЄС
Фінансова підтримка України з боку ЄС прив'язується до виконання реформ, - експертка з євроінтеграції Болюбаш
20:01
OPINION
Про місце президентів у Пантеоні
19:44
Володимир Зеленський
Путін і надалі збирається "перемагати" житлові будинки, — Зеленський
19:39
Ексклюзив
обстріл, ППО
Удар по Києву - "імпульс адреналіну мертвотному путінському режиму", - політолог Саакян
19:34
дефіцит бензину
Криза пального в РФ перекинулась на Центральну Азію, яка роками залежала від російського імпорту, — Bloomberg
19:16
Андрій Сибіга
Сікорський та Сибіга проведуть переговори у Варшаві
19:10
Ексклюзив
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Росіяни потрохи "здуваються": авіаексперт Романенко про удари балістикою по Україні
Більше новин