У Росії суттєві проблеми з безпекою польотів. Вона може опинитись в "списку небезпеки" поруч з Еритреєю та Бутаном

Якщо до 14 вересня авіаційна влада РФ не усуне проблеми, то список буде офіційно оприлюднено, а навпроти Росії встановлять червоний прапорець, що свідчить про небезпеку пасажирських польотів

Про це повідомляють російські ЗМІ, з посиланням на документ Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO).

23 червня РБК повідомив з посиланням на закритий бюлетень ICAO, що в Росії спостерігається невирішена проблема з безпекою польотів.

"Йдеться про те, що російські літаки мають реєстрацію в реєстрі цивільних повітряних суден більш ніж однієї країни, а тому виникає проблема дійсності ліцензій на їхнє радіообладнання та сертифікатів льотної придатності в цілому", - зазначено у документі.

Дії Росії порушують 18 статтю Чиказької конвенції, яка забороняє подвійну реєстрацію літаків авіакомпаній. Таких повітряних суден у РФ уже більше 600 – вони перебувають одночасно в російському та бермудському реєстрах.

ICAO рекомендувала вирішити проблему до 14 вересня. В іншому випадку інформація про "суттєві побоювання в галузі безпеки", які вже зафіксовано, стане загальнодоступною.

За словами офіційного представника ICAO Ентоні Філбіна, якщо до середини вересня ситуацію з "явно суттєвою і досі не вирішеною проблемою в галузі забезпечення безпеки польотів", не буде усунуто, на сайті ICAO, де публікуються результати аудитів безпеки польотів, навпроти Росії з'явиться "червоний прапорець". Тоді Росія стане третьою країною у світі після Еритреї та Бутану, де офіційно декларовано проблеми із забезпеченням безпеки польотів.

Мінтранс РФ традиційно не визнає проблеми і перевертає її "з ніг на голову". Як передає "Комерсант", у відомстві пояснили, що в Росії працюють 11 організацій, які мають достатньо ресурсів та кваліфікованого персоналу для технічного обслуговування літаків.

Відзначимо, що ICAO використовує "червоні прапорці" для колективного інформування інших країн, а не для того, щоб карати чи загрожувати державам, які їх отримують. Рішення, що робити з цією інформацією, залишається на розсуд кожної окремої держави.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb