Україна повернула додому з РФ ще 100 полонених. Загалом із полону вже повернули 2105 людей

10 квітня відбувся черговий великий обмін полоненими. Додому повернулися 100 українців. Це військові, моряки, прикордонники, нацгвардійці. Загалом на сьогодні Україна повернула з полону 2105 людей

Про подробиці обміну в ефірі єдиного телемарафону розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами Лубінця, загалом із російського полону додому вже повернули 105 людей. Фізичний стан українців, які перебували в полоні й повернулися додому сьогодні, 10 квітня, дуже важкий, багато з них втратили вагу. Також серед них є ті, хто перебуває у важкому психологічному стані. Це вкотре свідчить про те, що РФ продовжує тримати наших військовополонених у непристосованих умовах, часто не забезпечуючи навіть нормального харчування. 

У рамках останнього обміну Україна передала Росії 106 людей. Проте Дмитро Лубінець зазначив, що Україна завжди повертає з полону додому більше людей, аніж віддає.

"Це загальний такий обмін. Не дивіться на цифри. Бо коли ми зіставляємо, то в нас завжди кількість повернутих додому більша. Те, що ми повернули в Росію 106 людей, означає, що в найближчому майбутньому, сподіваюся, ми отримаємо більше наших людей… Надіюся, що обміни будуть системними, щотижня. Цифри відрізняється, іноді ми повертаємо більше, ніж віддаємо, і навпаки, як це відбулося сьогодні. Але я хотів би запевнити, що завжди кількість наших героїв і героїнь є більшою, ніж тих, кого ми повертаємо", – сказав він. 

Щодо того, скільки ще українців перебуває в полоні, Лубінець зауважив, що такі дані є, але публічно їх не поширюють – ні цифри російських військовополонених в Україні, ні кількості тих українців, які перебувають у полоні в РФ. За його словами, це роблять свідомо, щоб ефективніше повертати українців додому. 

Лубінець додам, що робота над поверненням з полону українців триває, вона складна, кропітка і непублічна.  

"Ми не будемо зупинятися, наша робота закінчиться тоді, коли ми повернемо всіх, кого РФ незаконно тримає на своїй території", – додав він. 

Про черговий обмін полонених сьогодні, 10 квітня, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. 

Серед тих, хто повернувся додому з полону, є оборонці Маріуполя, Азовсталі, Гостомеля. Деякі люди отримали серйозні поранення, мають захворювання. 

"Це був непростий обмін, і я вдячний всій команді, Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими за те, що кожен робить те, що часто багатьом може здаватися неможливим. Робить свою роботу, дуже важливу сьогодні. Особливо радий повідомити чудову новину про обмін родичам звільнених з полону людей. Вони довго чекали своїх чоловіків, жінок, батьків вдома", – написав Єрмак.

Як уточнили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, в підсумку чергового обміну додому повертаються 80 захисників і 20 захисниць. Серед них дев’ятеро – офіцери, решта – представники рядового та сержантського складу. Наймолодшому з визволених оборонців - 19 років.

"Цього разу вдалося визволити 24 нацгвардійців, 22 прикордонників, 22 представників Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних Сил України та 11 тероборонців", - зазначено в повідомленні.  

Визволені з полону брали участь у боях на херсонському, харківському, донецькому, київському, запорізькому та сумському напрямках. Серед наших героїв – оборонці Маріуполя, Бахмута та Гостомеля, а також захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС. 

Майже половина зі звільнених полонених мають важкі поранення, хвороби або зазнали катувань.