В Україну прибули 122 850 доз вакцини Pfizer від COVAX, упродовж тижня очікується загалом 473 850 доз, - ЮНІСЕФ

18 травня, 2021 вiвторок
11:16

У вівторок, 18 травня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 122 850 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech проти COVID-19 у рамках глобальної ініціативи COVAX

Зміст

Про це йдеться у поширеному ЮНІСЕФ пресрелізі.

До кінця тижня Україна має отримати від ЮНІСЕФ загалом 473 850 доз вакцини, а також розчинник для ін'єкцій.

Передбачається, що 378 тис. доз вакцини спрямують на щеплення першою та другою дозою працівників сфери освіти, а решту вакцин отримають люди з пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації.

Загалом до кінця 2021 року в рамках ініціативи COVAX Україна має безоплатно отримати вакцини для щеплення від COVID-19 8 млн громадян.

В ЮНІСЕФ наголосили, що від імені COVAX закуповують і постачають лише ті вакцини від COVID-19, які відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

"Отримання Україною нової партії вакцин в рамках міжнародної ініціативи COVAX є черговим свідченням відданості світової спільноти принципам рівності і доступності вакцин в умовах світової пандемії коронавірусу. Співпраця в такому форматі є вкрай важливою, а реалізація міжнародних гуманітарних та соціальних ініціатив, направлених на подолання загальносвітової проблеми COVID-19, вкотре підтверджує готовність країн до об'єднання зусиль перед загрозами, які стоять перед людством", - сказав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

У Фонді закликали громадян за можливості одразу робити щеплення та наголосили на значущості вакцинації вчителів

"ЮНІСЕФ вдячний всім партнерам та міжнародним донорам, які підтримують COVAX і вакцинацію від COVID-19 в Україні. У міру того, як доставляється більше вакцин, закликаємо всіх отримати щеплення, щойно у вас з'явиться така можливість. Дуже важливо, що захист від цієї небезпечної інфекції зараз можуть отримати вчителі. Неможливо переоцінити роль освіти для благополуччя та розвитку кожної дитини.  Вакцинація вчителів - ключовий момент у забезпеченні якості та безперервності навчання під час пандемії", - сказала голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер.

Представник ВООЗ та голова Бюро ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт відзначив, що дедалі більше українців виявляють зацікавленість у вакцинації.

"Зараз додаткові вакцини від COVID-19 поставляються в Україну через механізм COVAX, а це означає, що ми можемо забезпечити доступ до вакцин для більшої кількості людей, фокусуючись на пріоритетних групах. Протягом останніх місяців ми спостерігаємо, що все більше українців зацікавлені у вакцинації проти COVID, і це обнадійлива тенденція. Вакцинація від COVID-19 є життєво важливим інструментом, який допомагає нам подолати пандемію та нарешті знову стати на крок ближче один до одного, але ніхто не є у безпеці, поки всі не будуть у безпеці", - сказав доктор Ярно Хабіхт.

Вакцини Pfizer-BioNTech потребують особливих умов транспортування та зберігання - за температури в межах від -60°C до -80°C. Зберігання й логістику цієї та попередньої партій вакцин Pfizer-BioNTech від COVAX в Україні із дотриманням правильного холодового ланцюга забезпечить Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Цьогоріч ЮНІСЕФ на запит міністерства охорони здоров'я України провів загальнонаціональні тренінги з холодового ланцюга для вакцин від COVID-19 для фахівців, відповідальних за логістику та зберігання вакцин із усіх областей.

Раніше в рамках COVAX Україна отримала 117 тис. доз вакцини Pfizer-BioNTech та 367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої південнокорейською компанією SK Bioscience, а також близько 140 тис. шприців для розведення вакцин із розчинником та понад 1300 коробок для безпечної утилізації.

COVAX - глобальна ініціатива з пришвидшення розробки та виробництва вакцин від COVID-19 і забезпечення їхнього рівномірного розподілу у всьому світі. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин від COVID-19.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+16.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
23:06
Володимир Зеленський
"Дуже позитивна розмова": Зеленський поспілкувався з Віткоффом та Кушнером в аеропорту Кишинева
22:58
Німеччина та Франція відмовилися від проєкту європейського винищувача
22:58
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Пам’ятник Булгакову був частиною політики "руского міра" в Україні, — Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Крістіан Еріксен
Футболіст збірної Данії Еріксен зробив першу заяву після того, як знепритомнів під час матчу з Україною
22:39
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Данилюк-Ярмолаєва: Таємний візит Абрамовича до Києва плодить конспірологію
22:19
У Дніпрі на подвір'ї приватного будинку вибухнув боєприпас: загинуло двоє чоловіків
22:15
Оновлено
на фото Тарас Качка
Качка вважає, що Україна перебуває на фінальному етапі реформ у верховенстві права
22:11
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Це голоси не стільки за Пашиняна, скільки проти Росії, - Денисенко про вибори у Вірменії
22:06
Interflex
Вишкіл пройшли 63 тис. українських військових: програма Interflex вступає у новий етап
22:01
Іран
Ми не маємо довіри до протилежної сторони. Головний переговорник Ірану виступив із жорсткою заявою
21:26
штучний інтелект
Британія виділила $1,5 млрд на національний суперкомп'ютер, мікрочіпи та ШІ
21:10
Польща Україна
Поляки розпочали збір підписів проти позбавлення Зеленського Ордена Білого Орла
21:01
Ексклюзив
Агія Загребельська
Потрібно ставитися реалістично: Загребельська про заяви Рубіо щодо припинення послаблення санкцій США проти російської нафти
20:59
Олександр Тингаєв
У віці 46 років помер спортивний коментатор Олександр Тингаєв
20:49
У Санкт-Петербурзі стався вибух на заводі "Арсенал", який виготовляє компоненти для російських ракет
20:41
Володимир Зеленський та Чарльз III (праворуч)
Зеленський зустрівся з королем Чарльзом III у Віндзорському палаці
20:25
Україна ЄС
Через невиконані реформи Україна може втратити 300 мільйонів євро від ЄС
20:04
Оновлено
Водію за смертельну ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід. Деталі суду
20:01
OPINION
Дискусія про лідерів. Хто ж з них контроверсійніший?
20:00
Кароль Навроцький
Навроцький ухвалить рішення про орден для Зеленського у відповідний час, — речник президента Польщі
18:57
Іван Гаврилюк
Генерал Гаврилюк заявив, що звільнився з Міноборони через публічні звинувачення з боку Умєрова
18:55
Ексклюзив
Трамп у Давосі
Трамп застряг в Ірані і нічого нікому не довів, - директор Центру міжнародних досліджень Дубовик
18:54
застосунок Дія
Шахрайська "Дія". Сервіс повідомляє про нову схему ошуканства
18:23
Герхард Шредер
"Бере гроші від Путіна": Сікорський нагадав, що ексканцлер ФРН Шредер також є кавалером ордена Білого Орла
18:20
Ексклюзив
Агія Загребельська
Один із найслабших, а не найсильніших: експертка Загребельська про 21-й пакет санкцій ЄС проти РФ
18:16
Марта Кос єврокомісарка з питань розширення ЄС
Єврокомісарка Марта Кос підтвердила відкриття переговорів про вступ України до ЄС 15 червня
17:57
ДТП у Києві
В Україні посилять відповідальність за перевищення швидкості та систематичні порушення ПДР
17:57
Edi Rama
"Фламінгова революція": в Албанії тривають протести проти проєктів родини Трампа та влади прем'єра Рами
17:41
Польща солідарна з Україною
Україна-Польща. Москва зосередилася насамперед на спробах підірвати "спільний фронт безпеки"
17:32
Запоріжжя, наслідки атаки РФ 08.06.2026
РФ атакувала Україну БПЛА та авіабомбами: у Запоріжжі двоє загиблих, у Слов'янську — дев'ятеро поранених
17:20
Огляд
Україна Польща
Муссоліні залишили орден Білого Орла, а Зеленського хочуть позбавити: у чому суть нової польсько-української суперечки. Пояснюємо
17:01
OPINION
Кубинська безпорадність росіян
16:52
знущання в Одеському СІЗО
ДБР відкрило провадження через відео зі знущаннями над експрацівником ТЦК у СІЗО
16:32
Всеволод Князєв
Викриття топпосадовців і 5 років тюрми: Князєв пішов на угоду з прокуратурою
16:29
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:26
Дональд Трамп
Трамп знайшов нового посередника на переговорах з Росією, — ЗМІ
16:21
курс валют
Курс валют на 8 червня: гривня послабшала щодо долара
16:15
безпілотник, дрон, шахед
В Україні створили автономні дрони-перехоплювачі "шахедів", - Федоров
16:06
Заступник міністра науки Польщі Анджей Шептицький
У Польщі заступника міністра науки українського походження Шептицького розкритикували за порівняння бійців УПА з антикомуністами
15:43
Віктор Медведчук
Державі повернули 10 гектарів лісу на Київщині, які пов’язують зі структурами Медведчука
Більше новин