Відсьогодні в Україні почали діяти нові обмеження щодо тютюнових виробів: що тепер заборонено

11 липня в Україні набули чинності нові обмеження щодо тютюнових виробів, зокрема вони стосуються реклами та продажу тютюнових виробів, а також відповідальності за куріння електронних сигарет у громадських місцях

Такі зміни до закону "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" були ухвалені в грудні 2021 року.

За даними Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, відтепер забороняється реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них.

Реклама будь-яких товарів або послуг не повинна містити зображення тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння або процесу їх куріння, використання.

За порушення вимог статей 1616-1 чи 16-2 цього закону передбачений штраф розміром 30 тисяч гривень, у разі повторного порушення протягом року - 50 тисяч гривень. 

Також встановлюється штраф за реалізацію тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них, особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а у разі повторного порушення – 10 200 грн. 

Натомість за куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях громадяни нестимуть відповідальність за аналогією з курінням звичайних сигарет. Крім того, заборонене виробництво (крім експорту), оптова і роздрібна торгівля та імпорт для реалізації на території України сигарет, що містять смако-ароматичні добавки. 

Заборона на продаж стосуватиметься: 

Порушення закону щодо продажу передбачає штраф розміром 20 тисяч гривень, а за повторне порушення протягом року - 50 тисяч грн.

Зазначимо, норми "антитютюнового законодавства" відповідають Рамковій конвенції ВООЗ щодо боротьби з тютюном і директиві 2014/40/ЄС, які передбачають обмеження застосування маркетингових технологій для підвищення привабливості тютюнових виробів, стимулювання продажу та створення ілюзії меншої шкоди від них.