Сергій Філімонов заявив, що став командиром батальйону "Вовки Да Вінчі". У батальйоні спростовують це

Офіцер Збройних Сил України Сергій Філімонов заявив, що очолив батальйон "Вовки Да Вінчі". Згодом 1-й окремий штурмовий батальйон ім. Героя України Дмитра Коцюбайла поширив офіційну заяву з цього приводу

Про свою нову посаду Філімонов повідомив у відеозверненні в соцмережі X (колишній твіттер) і в телеграмі

"Друзі, маю честь повідомити, що я очолив батальйон "Вовки Да Вінчі". Запрошую вас та ваших друзів приєднатися до нас", – написав Філімонов. 

Він наголосив, що для нього велика честь – бути командиром у підрозділі його друга Дмитра Коцюбайла на позивний Да Вінчі. 

Сергій Філімонов запросив усіх охочих долучатися до батальйону. Він зазначив, що "Вовки Да Вінчі" потребують людей різного фаху – не тільки штурмовиків, а й айтівців, операторів дронів, артилеристів, діловодів, бухгалтерів тощо. За словами офіцера, батальйон забезпечить усім необхідним тих, хто захоче до нього долучитися. 

"Наш батальйон сповідує цінності нашого першого командира. Да Вінчі завжди ставив у пріоритет людське життя і здоров'я. У нас будуть брати участь у боях тільки підготовлені люди. Їх готуватимуть наші інструктори. У багатьох хлопців досвід дуже великий, у декого – по 10 років. У нас служать військові з інших країн, які пройшли з нами великий шлях і дають дуже круту підготовку", – наголосив військовий.

Читайте також: Від революціонера з коктейлем Молотова до командира, який веде в бій сотні людей: яким запам'ятали легендарного воїна Да Вінчі

Філімонов окремо розповів, що в батальйоні  сильна медична служба, ймовірно, "одна з найкращих на фронті". Її очолює наречена Дмитра Коцюбайла Аліна Михайлова.

Сергій Філімонов бере участь у боях з 2014 року, коли пішов воювати як доброволець. Брав участь у звільненні Маріуполя у 2014-му, Мар'їнки, боях за Іловайськ. 

"Від початку повномасштабного вторгнення ми з друзями створили бойовий підрозділ "Гонор", який захищав Київщину. Після цього у складі роти долучилися до батальйону "Вовки Да Вінчі". У його складі пройшли великий шлях: бої за Харківщину, Донеччину, Луганщину", – додав він.

У 1-му ОШБ імені Дмитра Коцюбайла заявили, що їхній батальйон у складі 67-ї ОМБР ДУК незмінно очолює Юрій Капустяк

Відповідну заяву на своїй facebook-сторінці поширив 1-й окремий штурмовий батальйон ім. Героя України Дмитра Коцюбайла 67-ї ОМБр ДУК Збройних Сил України.

"У зв’язку із численними зверненнями до нас громадян після появи у медіа інформації про те, що командиром "Вовків Да Вінчі" став Сергій Філімонов, повідомляємо, що після загибелі нашого командира Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі) наш батальйон – 1-й ОШБ у складі 67 ОМБР ДУК  – незмінно очолює Юрій Капустяк", - йдеться в повідомленні. 

У пресслужбі 1-го ОШБ додали. що Юрій Капустяк – професійний військовий, учасник Антитерористичної операції на сході України та Операції об'єднаних сил на території Луганської та Донецької областей від 2017 року. Він брав участь у боях біля Попасної, Зайцевого, Шумів, має звання Народного героя України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. 

"Саме він до загибелі комбата лейтенанта Дмитра Коцюбайла Да Вінчі обіймав посаду його заступника та був його бойовим побратимом з добровольчих часів періоду АТО/ООС", - наголошено в заяві. 

Довідково. Дмитро Коцюбайло на позивний Да Вінчі, іменем якого названо батальйон, народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському Івано-Франківської області. 

Брав участь в Революції Гідності. Учасник російсько-української війни, зокрема – командир взводу добровольців (2014) та роти (2015). У 2014 році отримав важке поранення в Пісках Донецької области. Через 3 місяці після одужання повернувся на фронт. Брав участь у визволенні Карлівки, селища Піски, Авдіївки, а також у боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою. 17 березня 2016 року був призначений командиром 1-ї окремої штурмової роти "Вовки Да Вінчі" ДУК ПС, переформатованої в батальйон.

7 березня 2023 року воїн отримав смертельне поранення під Бахмутом. Президент Володимир Зеленський назвав Дмитра Коцюбайла "людиною-символом" та "людиною-хоробрістю".