
На Сумщині окупанти намагаються проводити наступальні дії та сформувати буферну зону, - генерал Романенко
Засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України", заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010) генерал Ігор Романенко зазначив, що на Курщині тривають важкі бої
Про це він розповів в етері "Еспресо".
Останні два тижні противник сформував підрозділи, включно з дивізіоном розвідників, які перетнули кордон і захопили три ключові населені пункти. Сили оборони повернули контроль над одним із них, проте наразі ворог утримує два населених пункти на Сумщині та намагається створити буферну зону.
"З воєнно-політичної точки зору завдання Росії полягає у витісненні наших сил із Курщини та формуванні буферної зони на Сумщині. Крім того, Путін може використовувати такі дії, щоб продемонструвати російському народу "успіхи" своєї так званої спеціальної військової операції, зокрема входження в новий регіон — Сумщину", - повідомив Романенко.
За його словами, активи, які залишаються під контролем ЗСУ на Курщині, незважаючи на їх значне скорочення, можуть бути використані під час переговорів.
"Наприклад, це стосується питання обміну на атомну станцію, яка є стратегічно важливою для США та Європи через ядерну загрозу. У цьому контексті вже неодноразово велись переговори, здійснювався тиск на Росію. Хоча Трамп може не проявляти активного інтересу, це питання залишатиметься актуальним", - зазначив він.
Читайте також: Згурець проаналізував наявність передумов для наступу противника на Суми
На Курщині відбувається відхід українських військ із раніше зайнятих позицій. Тому зараз метою ЗСУ є нанесення ударів по ворожій техніці й особовому складу, каже Романенко.
"Це складна форма ведення бойових дій, унаслідок якої територія під контролем ЗСУ скоротилася майже в десять разів. За різними оцінками, наразі залишаються близько 100 квадратних кілометрів контрольованої території Згідно з останніми даними російські війська спільно з військовими КНДР здійснили наступальні операції з використанням сил із різних напрямків, зокрема зі сходу на південний захід через район Суджі. Їм вдалося створити розділене угруповання українських сил на північному та західному напрямках, у районі кордону з Сумщиною. Ця ситуація ставить перед нашими силами нові завдання, зокрема утримання цих територій за можливості", - додав генерал.
Що відомо про операцію на Курщині
Операція Збройних Сил України на Курщині розпочалася 6 серпня 2024 року, коли українські війська перетнули російсько-український кордон поблизу міста Суджа. Це була перша загальновійськова операція ЗСУ на території Росії з початку повномасштабного вторгнення.
Протягом операції українські сили досягли кількох оперативно-тактичних цілей:
- Удалося перешкодити прориву російських військ на території Сумської та Харківської областей.
- Російські війська були змушені відвести значні сили з Донбасу, що зменшило тиск на українські позиції в цих регіонах.
На Курщині, за приблизними оцінками, перебуває близько 60 тис. російських військовослужбовців.
Російські війська намагаються оточити українське угруповання, зокрема намагаючись перехопити трасу, яка з'єднує Суджу з Сумською областю.
14 березня Генштаб заявив, що загроза оточення українських військових на Курщині відсутня.
14 березня президент Володимир Зеленський заявив, що операція ЗСУ в Курській області РФ виконала своє завдання.
15 березня DeepState повідомляв, що російська армія повністю повернула під контроль Суджу Курської області та ще один населений пункт у Суджанському районі.
17 березня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що ЗСУ в Курській області РФ провели передислокацію на вигідніші рубежі оборони, і спростував інформацію про оточення українських військових.
Член оборонного комітету ВР Роман Костенко заявив, РФ змінила пріоритети й наступає на Курщині, аби мати сильнішу позицію перед перемовинами.
- Актуальне
- Важливе












