
Перший "привіт" полетів до Москви: Огризко про результати перемовин у Саудівській Аравії
Володимир Огризко, дипломат, міністр закордонних справ України (2007-2009), керівник Центру дослідження Росії, вважає, що впродовж 3-4 днів, можливо, до кінця тижня має бути реакція Москви на спільну заяву США та України після зустрічі у Джидді 11 березня
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Вже перший "привіт" росіянам полетів, адже в заяві за підсумками зустрічі в Джидді говориться про відновлення обміну розвідданими та про те, що військова допомога буде надаватися. Це дуже чіткий сигнал Москві: "Хлопці, ви там можете довго думати над цими пропозиціями, але військова допомога Україні піде. А якщо ви не будете зговірливими, то отримуватиме "привіти", як сьогодні вночі, зі значно більшою інтенсивністю та масштабом". На мою думку, це речення у спільній заяві буде доволі протверезуючим в Москві для тих, хто хоче продовжувати війну нескінченно. Але це поки наші з вами здогадки", - зауважив дипломат.
На його думку, впродовж 3-4 днів, можливо, до кінця тижня ми побачимо якусь реакцію Москви, тому що у цьому випадку американці не даватимуть забагато часу на роздуми. Якщо пропозиції, які були спільно узгоджені в Джидді, будуть росіянами відкинуті, тоді у Трампа не залишатиметься іншого вибору, як допомагати Україні у сфері оборони та застосовувати "пекельні санкції".
"Думаю, ця тема зараз для Москви буде великою головоломкою, там зійдуться два табори: один, який наполягатиме на продовженні війни, інший – тягнутиме на переговорну позицію. Але ми поки що не побачили у цій спільній заяві того, що стосується гарантій безпеки. На мою думку, це була ключова тема цих переговорів. Сподіваюся, що американці почули українську сторону, зрозуміли на що ми гарантовано піти не можемо і не будемо йти. Адже, бачите, без американської допомоги сьогодні добряче прилетіло по Москві та околицях. У нас стає достатньо можливостей у деяких контекстах працювати самостійно", - резюмував Володимир Огризко.
- У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій, за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США - відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.



- Актуальне
- Важливе








