Ексклюзив

"Росія намагається створити іншу рамку війни": дипломат Чалий про план з 28 пунктів

24 листопада, 2025 понедiлок
22:39

План із 28 пунктів - це спецоперація Росії, вона намагається створити іншу рамку війни

Зміст

Таку думку висловив голова правління Українського кризового медіа-центру, надзвичайний і повноважний посол України Валерій Чалий в етері Еспресо.

"Що Росія хоче? Ще раз кажу, Росія хотіла переформатувати війну. Війна вийшла за рамки України. Вона вже тепер європейська, в ній беруть участь Північна Корея, Білорусь на боці Росії. На нашому боці, на жаль, нікого. Але Європа вже розуміє, що вона на порозі Європи. Тому це європейська війна, принаймі поки що така гібридна, як кажуть в Європі, але вже європейська. Тепер вони хочуть рамки поміняти, щоб не було “агресор” і “потерпіла сторона”, як от наша позиція завжди була. Чому деокупація повинна бути всієї території до кордонів визнаних міжнародних? Тому що це записано у всій системі міжнародного права. Вони таким чином хочуть це руйнувати і вийти на наратив: є дві країни, які воюють: Росія і Україна і все. А далі весь світ повинен слідкувати за воєнними злочинами в цій війні. А далі, хто переможе, той буде право сили, визнання права анексії. От в чому питання. І головне для мене три питання. Перше, де буде позиція припинення вогню? Вона буде, як наша була офіційна позиція українська зразу, і Трамп це підтримував раніше. Але чомусь зараз вона перемістилась в кінець історії", - вважає він.

Валерій Чалий зауважив, що на першому місті стоять вимоги Росії щодо українського нейтралітету, волі, освіти, невступу до НАТО. І на це Росія начебто подарує Україні те, що перестане вбивати українців. 

Тому диплот вважає, що РФ не прийме модифікований текст. 

"Тобто, спочатку ви робите всі вимоги Росії, хоч змінені, як завгодно, але перші вимоги. А далі, в кінці, ми може припинимо вогонь і будемо говорити про мир. От в чому проблема. За моєю інформацією, ця позиція так і залишилась ідеологією. Російський підхід спочатку про все: про українську освіту, про українську волю, про український нейтралітет, про невступ до НАТО, а потім в кінці ми подаруємо вам що? Що ми зупинимося не будемо вас вбивати. Інших зобов'язань Росії тут немає. Тому питання дуже просте. Чого ви сказав хтось, що Росія прийме модифікований текст? Я вас запевняю, вона не прийме. Вона не для того це робила, не для миру. Це було створення іншої рамки війни. І ми це побачимо далі. Тому тут пастки, які треба уникнути, а далі ще два питання. Юридична природа документа. Кажуть, рамковий документ", - сказав він.

Валерій Чалий також зазначив, що рамковою може бути і юридична увага. 

"Юридична угода потребує внесення МЗС, в Мінюсті затвердження, якщо ти цього всього не робиш, і це протирічить Конституції, законам України. Але тут Тоже така ж ситуація. Юридична угода - це ратифікація в парламенті. Якщо це просто політична заява президентів, це мета нашої делегації, щоб Трамп не спригнув, не зіскочив, щоб він не вмив руки, щоб це залишилось його зобов'язанням. То це може бути. Але тоді в мене питання. А як забезпечити в цій політичній заяві зобов'язання США? Там не записано, “конгрес ратифікує”. Там нічого цього немає. Тому ми не знаємо документу, не знаємо цієї природи. І третє, завершуючи: яким чином, взагалі, наскільки вона, саме головне слово, для мене тут, американці кажуть, угоди мають бути рівними. Тобто вони мають бути можливими для реалізації. Я стверджую, що угода, як ви її побачили в наборі 28, вона неможлива, вона не зайде. Як казав класик, не впихуйте невпихуєме. А от якщо в модифікованому вигляді, скоріше всього не прийме Росія. І це буде найкращий для нас варіант, якщо це завалить все Путін", - наголосив дипломат.

  • 23 листопада у швейцарській Женеві українська та американська делегації відбулося обговорення 28 пунктів так званого мирного плану Віткоффа-Дмитрієва, складеного за участю Кремля. 
  • Європа запропонувала власні 28 пунктів плану закінчення війни Росії з Україною: оприлюднено повний текст пропозиції.
  • 24 листопада речник російського диктатора Дмитро Пєсков сказав, що РФ не отримувала жодної інформації про переговори України, Європи та США в Женеві, а також не знає новий текст врегулювання війни за підсумками зустрічей.
  • Згодом Трамп висловив сумнів у можливості досягнення "великого прогресу" в українсько-російських перемовинах.
  • 24 листопада в ОП заявили, що плану з 28 пунктів у вигляді, який всі бачили, більше не існує.
Теги:
Читайте також:
Київ
+17.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
23 липня
08:58
Трамп розглядає можливість військової операції США в Малі
08:44
Лора Лумер у Києво-Печерській лаврі
Путін вдарив по Ісусу Христу. Блогерка Лора Лумер побувала у Києво-Печерській лаврі та показала наслідки російської атаки
08:31
Ексклюзив
Карта бойових дій за 4-11 липня
Ворог робить ставку на ефект несподіванки: речник 66-ї ОМБр про Лиманський напрямок
08:15
Оновлено
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті понад 260 боїв
08:06
Наслідки обстрілів цивільних об'єктів на Запоріжжі
Росія атакувала регіони України: на Запоріжжі двоє загиблих, на Сумщині — один, в Одесі руйнування інфраструктури
08:00
OPINION
Зеленський має зрозуміти, що узурпувати владу в Україні йому не вдасться
07:51
безпілотник, дрон, шахед
Reuters: у США перевіряють можливу причетність РФ до атак Ірану на об'єкти ЦРУ
07:34
Німеччина дала дозвіл "дочці" французької Framatome на виробництво ядерного палива за технологіями Росатому
07:25
МіГ-29
Польща може передати МіГ-29, які призначалися Україні, іншій країні НАТО
2026, середа
22 липня
22:58
Ексклюзив
Олег Рибачук
Рибачук: Зеленський призначив Драпатого головкомом під тиском, тому не може мати з ним довірливих стосунків, як із Сирським
22:56
прапор, Євросоюз
ЄС поки не зміг досягти згоди щодо запровадження 21-го пакета санкцій проти РФ
22:51
Рада безпеки ООН
Україна скликає Радбез ООН через російські атаки на цивільні судна, — Сибіга
22:16
Міненерго
Тарифи на енергетичні послуги залишаться замороженими до кінця воєнного стану, — Міненерго
22:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Драпатий знає, що таке солдатське життя і як зберегти людей, - полковник Вдовиченко
22:07
Держдума Росії
Держдума Росії дозволила бандитам та учасникам злочинних угруповань укладати контракти на війну з Україною
21:47
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Оцінити роботу Драпатого можна буде через 4-6 місяців
21:42
Консульство України у Познані
У Познані відкриють нове Консульство України
21:25
Ліндсі Грем під час останнього візиту до Києва
Зеленський планує поїздку до США на похорон Ліндсі Грема, — ЗМІ
21:02
Затримання російського судна з тіньового флоту
ЄС посилює тиск на російський тіньовий флот, — Каллас
20:52
Володимир Зеленський
Нове військове командування готує модернізацію Сил оборони України — Зеленський
20:45
Ексклюзив
У США назвали призначення Драпатого "монументальним тестом" для командування ЗСУ, - американіст Довгополий
20:39
Попри звільнення Сирського, мітинги у Києві та Львові тривають: учасники вимагають повернути Федорова
20:34
Зустріч Володимира Зеленського зі Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером
"Мир потрібен – мир з гідністю". Зеленський у Києві зустрівся з представниками Трампа Віткоффом та Кушнером
20:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Європейські партнери не розуміють причин зміни уряду та керівництва ЗСУ, - журналістка Висоцька
20:10
Мадяр повідомив про ураження 13 енергооб'єктів у Криму та на ТОТ
20:01
OPINION
Чому Росія поквапливо продає своє золото
19:53
Габор Балінт Надь
Справа Ощадбанку. Генеральний прокурор Угорщини подав у відставку
19:52
Ексклюзив
Новий головком має прискорити технологічну трансформацію ЗСУ, - генерал-майор запасу Гаврилов
19:39
PR
Віталій Кіро
Віталій Кіро: Ера "живого" пошуку: як штучний інтелект перебудовує ринок нерухомості для кожного з нас
19:34
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Угорщина заблокувала затвердження переговорних кластерів для України та Молдови
19:17
НАБУ
Розкрадання 102 млн грн на захисті для танків. НАБУ та САП завершили розслідування гучної справи
18:59
кримінал
У Польщі судитимуть жінку за напад на українських підлітків біля басейну
18:53
Володимир Зеленський та Метью Вітакер
Зеленський зустрівся із Послом США при НАТО Метью Вітакером
18:52
Джеффрі Епштейн
У Франції знайшли мертвим пособника Епштейна, який вербував жінок
18:37
Трамп Інфантіно
Трамп хоче зробити голову ФІФА Інфантіно Генеральним секретарем ООН
18:17
США - Іран
США пообіцяли відповісти на атаки Ірану в Ормузькій протоці
17:58
Огляд
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Хто такий новий керівник СБУ Олександр Поклад і які ризики містить його призначення
17:52
Аналітика
Національний банк України
Під підозрою навіть фірми з надто молодими керівниками: банки отримали від НБУ нові критерії ризиків для фінмоніторингу бізнес-клієнтів
17:43
МВФ
В Україні можуть почати підвищувати тарифи на світло і газ уже з 2027 року, - МВФ
17:40
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині, у Харкові та Запоріжжі є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
Більше новин