Бундестаг рекомендував надати Україні далекобійні ракети. Рішення - за Шольцом

Депутати німецького парламенту в четвер, 22 лютого, проголосували за рекомендацію надати Україні далекобійну зброю. Імовірно, йдеться про ракети Taurus

Про це повідомив народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

"Щойно Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для нанесення "точкових ударів глибоко в тилу російського агресора". Тобто "таурусів". Це - коаліційний документ, на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше. Рішення за Шольцом. Градус питання поступово підвищуємо, щоб добитися результату", - написав він.

Як пише Deutschlandfunk, за цю пропозицію проголосували 382 депутати, 284 висловилися проти та двоє утрималися. Утім в ухваленому документі не згадано напряму крилаті ракети Taurus. У ньому зазначено, що парламентські фракції коаліції виступають за надання Україні "додаткових необхідних систем далекобійного озброєння та боєприпасів". 

У документі, зокрема, йдеться: "Україна повинна і надалі мати можливість проводити атаки на військові об'єкти, як-от склади боєприпасів, шляхи постачання та командні пункти далеко за лінією фронту, і мати змогу захистити своїх солдатів від атак російських військових у найкращий можливий спосіб".

Як пише t-online, у самому парламенті депутати також по-різному інтерпретують, про які саме далекобійні системи йдеться. Депутати від "Зелених" і "Вільних демократів" припускають, що мова саме про Taurus. Проте заступниця лідера парламентської фракції СДПН Габріела Гайнріх заявила, що таке формулювання "не обов'язково" означає Taurus.

Читайте також: Б’ють в серце противника: характеристики та особливості далекобійних ракет Taurus. Їх можуть передати Україні

Раніше депутати німецького парламенту проголосували проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus, інформував Welt.

Відповідну пропозицію внесли депутати парламентської групи ХДС/ХСС. Втім під час голосування вони не змогли отримати достатню кількість голосів. Тоді "за" проголосували 182, а "проти" - 480. Ще п'ятеро утрималися.