До Києва прибули світові лідери до другої річниці повномасштабної війни

У суботу, 24 лютого, до Києва приїхали колишні прем'єр-міністри Британії та Швеції, президентка Єврокомісії, прем'єри Італії, Канади та Бельгії, щоб показати свою солідарність у другу річницю повномасштабного вторгнення

Про це пише Reuters.

Глава уряду Італії Джорджія Мелоні, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо разом прибули до Києва залізницею із Польщі.

"Пізніше того ж дня Мелоні має провести відеоконференцію з Києва, в якій візьмуть участь лідери провідних демократій "Великої сімки", а президент України Володимир Зеленський буде запрошений приєднатися до дискусії", - пише Reuters.

Також у столицю прибув колишній прем'єр-міністр Швеції Карл Більдт.

"Рано вранці прибуття до Києва. У цей день два роки тому Путін розпочав тотальну війну за завоювання країни, але Україна досі стоїть і мужньо захищається", - написав Більдт.

Водночас до Києва приїхав колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон: "У цю похмуру другу річницю вторгнення Путіна для мене велика честь бути тут, в Україні. З їхньою незламною мужністю я не сумніваюся, що українці переможуть і витіснять сили Путіна - за умови, що ми надамо їм військову, політичну та економічну допомогу, якої вони потребують".

Також у Київ прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Про це вона написала у Х.

"У Києві з нагоди другої річниці війни Росії проти України. І щоб відзначити надзвичайну стійкість українського народу. Більш ніж будь-коли, ми твердо стоїмо поруч з Україною. Фінансово, економічно, військово, морально. Допоки країна не стане остаточно вільною", - написала президентка Єврокомісії.

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що фон дер Ляєн передала 50 позашляховиків правоохоронцям, які несуть службу на прифронтових територіях. Зустріч відбулась на Софіївській площі у Києві.

"Правоохоронці, які несуть службу на прифронтових територіях, отримали 50 позашляховиків. Вони сприятимуть у проведенні стабілізаційних заходів та фіксації воєнних злочинів. 30 з цих автомобілів надані Національній поліції України і вже завтра будуть доправлені на деокуповані території. Дякую Президентці Єврокомісії за підтримку та допомогу. За те, що ви поруч у цей важливий для українців день – другу річницю сміливості, боротьби та незламності", - написав Клименко.

24 лютого у Гостомелі президент України Володимир Зеленський провів спільну конференцію з Урсулою фон дер Ляєн, Джорджією Мелоні, Джастіном Трюдо та Александром Де Кроо.

"Здавалося, що все втрачено, що Київ впаде за кілька днів. Але Київ вистояв. Ваша мужність стала на шляху Путіна. Ви не втекли й не здригнулися. Невеликий контингент стримував російського загарбника до останнього патрону", - заявила президентка Єврокомісії та додала, що Європа надаватиме ще більше підтримки та зброї для України.

За її словами, битва за аеродром Гостомелю буде згадуватиметься, як початок нової ери для України та всієї Європи. 

Джорджія Мелоні під час конференції зачитала рядки Гімну України та заявила, що саме в Гостомелі українці повторили ці слова: "Ми зібралися тут, щоб подякувати всім чоловікам та жінкам, які не втікли, а почали боротися за свою свободу. Захисники України захистили те, що вони люблять і захистили нас".

Водночас прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо подякував усім українським захисникам, які вже 10 років боронять світ від російської агресії.

Водночас під час спільної пресконференції Володимир Зеленський нагородив українських бійців державними нагородами "За особисту мужність та героїзм".

Світові лідери вшанували пам'ять загиблих захисників

"Михайлівська площа. Стіна пам’яті. Разом з партнерами вшанували наших найхоробріших людей, які боролися заради України і свободи та віддали своє життя, щоб Україна - могла жити. Вічна слава і вдячність нашим героям!" - йдеться у повідомленні Володимира Зеленського.