У межах саміту НАТО фіналізуємо домовленості про українську антибалістику, – Сибіга
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що на саміті НАТО в Анкарі 8 липня є результати щодо протидії російським балістичним атакам
Про це пише "Європейська правда".
"Вже є конкретні рішення щодо посилення спроможності нашої ППО, стосовно наших антибалістичних спроможностей", – заявив Сибіга.
Очільник МЗС назвав одним із головних пріоритетів Києва швидке отримання ракет PAC-3 для систем Patriot.
"Є низка держав, які мають в наявності на складах антибалістичні ракети. Ми з кожною з цих країн працюємо за різними каналами, за різними модальностями щодо того, як їх отримати", – сказав він.
Водночас Сибіга розповів про ще один трек – про виробництво Україно власних антибалістичних спроможностей.
"Є розуміння, як просуватись на цьому треку. Відбулися розмови, президента з лідерами тих країн, які дійсно можуть пришвидшити або забезпечити необхідні елементи для фіналізації (створення такого виробництва в Україні). Я кажу саме про фіналізацію цього процесу, тобто створення системи протиповітряної оборони в Україні з антибалістичними спроможностями", – пояснив міністр.
- Володимир Зеленський виступив на Форумі оборонної промисловості НАТО в Анкарі, де окреслив головні виклики війни для Альянсу — від відсутності в Європи власного протиракетного захисту до питання членства України в НАТО.
- Також 8 липня планується зустріч Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом.
- Водночас Зеленський 8 липня провів зустрічі з премʼєр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні, президентом Євроради Антоніу Коштою та двопалатною та двопартійною делегацією конгресу США.
- Актуальне
- Важливе