Зеленський прибув до Львова та підписав з прем'єркою Данії Фредеріксен безпекову угоду

23 лютого президент України Володимир Зеленський приїхав у Львів, де зустрівся з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Сторони підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква.

Зазначено, що Україна вперше уклала подібну угоду з державою, яка не входить до Групи семи.

Цього року Данія надасть Україні військову підтримку на суму €1,8 млрд. Також данський Фонд на підтримку України виділив €8,5 млрд на підтримку нашої держави у 2023-2028 роках. 

За словами Жовкви, безпекова угода України з Данією відрізняється від попередніх тим, що в ній є "потужний військовий блок" окрім класичних положень про підтримку членства України в ЄС і НАТО в майбутньому, новий шлях реформ, співробітництво у сферах кібербезпеки, розвідки, оборонної промисловості, відновлення України, а також санкцій проти РФ та притягнення її до відповідальності.

"Данія як співголова Коаліції військово-повітряних сил (AFCC) та учасник Коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони: "підтримуватиме зусилля із забезпечення цілісного потенціалу F-16 через Коаліцію військово-повітряних сил (AFCC), зокрема шляхом надання винищувачів, боєприпасів, тренажерів та навчання, а також роблячи внесок у довгострокове обслуговування винищувачів і створення належних умов в Україні", - зазначив Жовква.

Також держави-підписанти закріпили в угоді підтримку розбудови морського флоту України, зусиль із розмінування та надання високотехнологічної військової допомоги Данією, зокрема: радарів, засобів зв’язку, БПЛА.

Відповідно до документа, Данія підтримуватиме Україну протягом десяти років у межах строку дії угоди. Також є можливість продовжити її за згодою обох сторін.

Володимир Зеленський заявив, що ця безпекова угода - "сильний документ, який підтверджує непохитну підтримку Данією нашого народу".

"Зокрема, на суму щонайменше 1,8 млрд євро в поточному році. Данія також підтримуватиме зусилля із забезпечення цілісного потенціалу F-16 через авіаційну коаліцію: надання винищувачів, боєприпасів, тренажерів, навчання, обслуговування. Продовжуємо роботу над новою архітектурою безпеки для нашої держави. Дякуємо Данії за солідарність з нашим народом. Дякуємо за допомогу!" - додав президент.

Раніше Зеленський повідомив у телеграм-каналі про зустріч з Фредеріксен.

Лідери України та Данії на Марсовому полі Личаківського кладовища у Львові разом вшанували пам’ять загиблих захисників України. 

Фото: president.gov.ua

"Ми ніколи не забудемо героїв, які захищали нашу незалежність, свободу та майбутнє. Вічна слава всім, хто віддав своє життя за Україну!" - написав Зеленський у телеграм.

Зеленський зустрівся з делегацією Конгресу США

Також 23 лютого у Львів прибула делегація Конгресу США на чолі з лідером більшості в сенаті Чаком Шумером. Про це він повідомив у соцмережі X.

Американські посадовці планують зустрітися з президентом Зеленським. 

"Я очолюю цю делегацію на зустрічі з президентом Зеленським, щоб показати українському народові, що Америка підтримує його, показати нашим союзникам із НАТО і європейським союзникам, що ми підтримуємо їх, дізнатися про зброю, яка життєво необхідна Україні, а також захистити нашу демократію і національну безпеку", - зазначив Шумер. 

Вже ввечері делегація сенату Конгресу США - лідер демократичної більшості в сенаті Чак Шумер, сенатори Річард Блументал, Джек Рід, Майк Беннет та Меггі Гасан зустрілися з президентом України. Про це Зеленський написав у telegram

"Цей візит – серйозний меседж з боку США, американського народу. Він говорить про те, що Сполучені Штати нас підтримують. Американці на боці правди, і у нас спільні цінності. Я дякую за те, що наші партнери допомагають нам вберегти демократію не лише в Україні!", - наголосив президент.