
ЗСУ нейтралізували найбільш боєздатні підрозділи російської армії, - військовий експерт Снєгирьов про успіхи Курської операції
Військовий експерт, співголова ГІ "Права Справа" Дмитро Снєгирьов зазначив, що російський наступ у Курській області пов’язаний із міжнародною ситуацією
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Зауважте, Путін поїхав якраз напередодні активізації переговорів щодо врегулювання війни в Україні. Себто йдеться про підсилення ставок. Сам російський наступ у Курській області, якраз його активізація співпала з саме міжнародними тенденціями. А саме зустріч представників Сполучених Штатів і України. Російській Федерації конче необхідно було знизити або взагалі ліквідувати присутність оборони України в Курській області, щоби позбавити Україну можливості апелювати на майбутніх перемовних майданчиках так званими козирями, тобто можливістю обміну територій, контрольованих Силами оборони України, в Курській області на окуповані території України.
До речі, я не виключаю, що і ця ситуація в Курській області могла бути предметом політичної домовленості, бо швидке просування росіян в Курській області викликає багато запитань. Тим більше, так звана операція "Труба". Це фактично відтворення подій в Авдіївці, коли так само окупанти з використанням підземних комунікацій прорвалися в оперативний тил Сил оборони України, що і призвело до подальших негативних наслідків", - розповів він.
Дмитро Снєгирьов зауважив, що аналогічна ситуація наразі спостерігається в Курській області. На його думку, запитанням до військової контррозвідки є те, чому відбулося те, що відбулося: "Як за сім місяців перебування не зрозуміти, що є підземні комунікації, які можуть бути використані, - для мене це не зовсім зрозумілий момент".
Крім того, відбувається різка активізація бойових дій безпосередньо на лінії бойового зіткнення в Україні. Днями було зафіксовано понад 250 бойових зіткнень. Окупанти намагаються покращувати своє тактичне становище на ключових напрямках та не полишають мету спроби виходу на адмінкордони Донецької області.
Водночас військовий експерт наголосив, що операція Збройних сил України в Курській області РФ мала вагоме значення і була вдалою.
"Попри всю критику, давайте зараз об'єктивно оцінювати. Після українського контрнаступу в Курській області з лінії бойового зіткнення безпосередньо на територію Курщини були перекинуті найбільш боєздатні підрозділи російської армії: бригади морської піхоти, дивізії повітряно-десантних військ, дивізії спецпризначення ГРУ, генштабу країни-окупанта і дивізія спецпризначення росгвардії. Загальна чисельність російського угруповання - до 65 тисяч. Тут, увага, за даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України втрати окупантів у Курській області склали приблизно 48 тисяч. Тобто ми нейтралізували, ліквідували на території Курщини найбільш боєздатні підрозділи російської армії. Бо підготувати спецпризначенця, морського піхотинця і, відповідно, командну ланку середню і, відповідно, вищу повітряно-десантних військ - це роки. У росіян м'яса багато, спеціалістів мало. Це перше, це військова складова", - розповів він.
По-друге, окрім ліквідації 48 тисяч російських військових, можна виокремити те, що російське військове командування було вимушене піти на безпрецедентні кроки, а саме створення двох оперативно-тактичних угруповань: Бєлгород і Брянськ для прикриття лінії держкордону. Загальна чисельність військ там, за його словами склала до 90 тисяч, тобто були заблоковані безпосередньо на території Росії оперативні резерви. Тож, вони не брали участь у бойових діях на території України.
"Третій економічний ефект. На будівництво так званих засічних ліній, чи то ліній оборони, Брянської і Бєлгородської області з російського бюджету було витрачено до 400 мільйонів доларів. Це досить грубі гроші навіть для Росії. Крім того, 120 тисяч вимушених переселенців - а це витрати бюджету Російської Федерації до п'яти мільярдів російських рублів.
А головне те, що позбавили можливості центральну і місцеву влади адекватно реагувати на зовнішні виклики. А це інформаційна, і політична, і, відповідно, ідеологічна поразка Російської Федерації. Ми змінили саму парадигму так званої спеціальної військової операції, перенісши війну безпосередньо на територію країни-окупанта. І це було досить серйозним викликом для особисто Путіна і Російської Федерації. Загальна площа контрольованої Силами оборони території Курської області за різними оцінками - до 250 квадратних кілометрів".
- На Курщині 8 березня 2025 року росіяни намагалися проникнути на підконтрольну ЗСУ територію, використовуючи підземні комунікації. Проте українські десантники організували засідку та знищили ворожу групу.
Що відбувається на Курщині
11 березня DeepState повідомляв, що ворог має незначне просування на Курському напрямку, зокрема в районі Мирного та Зозулівки. Також противник підтягує сили в східну частину міста Суджа.
12 березня в матеріалі Forbes розповіли, що українські війська, ймовірно, покидають Курську область на тлі наступу російських сил. Зокрема, мова йде про найбоєздатнішу частину бригад.
Водночас нардеп Костенко спростував інформацію про вихід Сил оборони з Суджі. Президент Володимир Зеленський також запевнив, що ЗСУ продовжують виконувати завдання на Курщині.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що в операційній зоні угруповання військ "Курськ", у передмістях Суджі та районах довкола неї, продовжуються активні бойові дії.
12 березня російський диктатор Володимир Путін начебто відвідав Курську область.



- Актуальне
- Важливе









