
Бізнес-підходи у військовій справі: хто такий комбриг "Хартії" Ігор Оболенський, який став командиром 2-го армійського корпусу
У квітні цього року полковник Національної гвардії України, учасник російсько-української війни Ігор Оболенський став командиром 2-го армійського корпусу
Що про нього відомо, та які має плани на посаді, читайте в огляді Еспресо.
Коротка біографічна довідка
Ігор Оболенський закінчив Військовий інститут ракетних військ та артилерії імені Богдана Хмельницького в Сумах. Магістр із правознавства та агрономії. Працював на керівних та менеджерських посадах бізнес-компаній.
Коли почалась війна з Росією, у 2014 році служив в артилерійській бригаді Збройних сил України та спецпідрозділі "Омега". У 2015 році призначений командиром 1-го батальйону 4-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії України.
Впродовж цього часу брав участь у бойових діях за Краматорськ і Слов'янськ.
2019 року звільнився з військової служби і повернувся у бізнес. Однак вже перед повномасштабним вторгненням, пригадує, розумів, що повномасштабної війни Україні не уникнути.
"На момент лютого 2022 року я працював у бізнесі. Все було супер у моєму житті, все мені було до вподоби. Але десь за місяць до повномасштабного вторгнення ми вже розуміли, що це рано чи пізно відбудеться.
Я вивіз дружину і дітей до Іспанії, а сам 22 лютого повернувся. На 24 число в мене були зворотні квитки – я дуже сподівався, що помиляюся, тож планував, що родина повернеться додому…", – розповідав у інтерв'ю Армія inform Оболенський.
24 лютого він разом із побратимами зі зброєю в руках пішов відстоювати країну.
"Оці люди з погонами підполковників, полковників бігали, як звичайна піхота…", – пригадував він.
Повномасштабна війна і бригада "Хартія"
Ігор Оболенський, Фото: pravda.com.ua
З початком широкомасштабного російського вторгнення в Україну знову на фронті Ігор Оболенський очолив добровільне формування територіальної громади "Хартія", на базі якого утворена 13-та бригада оперативного призначення НГУ "Хартія". У 2023 році його призначили комбригом.
Добровільне формування територіальної громади (ДФТГ) "Хартія" виникло у Харкові і повністю складалось з добровольців. Вони пройшли бойовий шлях у боротьбі за Харківщину, Бахмут, а навесні 2023-го підрозділ був переформатований у бригаду оперативного призначення "Хартія".
Оболенський почав активно застосовувати у військовій справі бізнес-підхід, а також управління за стандартами НАТО.
"Саме слово "хартія" означає договір між людьми без особливих зобов’язань. І, оскільки вищезгадані події відбувалися в Харкові, на Слобожанщині, де здавна проживають вільні люди; оскільки договір про створення нашого ДФТГ теж був укладений на умовах того, що всі ми збираємося до кінця війни для захисту країни, і як тільки війна закінчиться, ми "розходимося по своїх хуторах далі обробляти землі" – так з’явилася ця назва", – розповідав він.
Бригада "Хартія" вела бої у Серебрянському лісництві на Луганщині, але через певний час їх перевели тримати оборону на харківському напрямку.
"Ми перейшли на Харківщину за 12 годин, під обстрілами. А зупинка наступу росіян там – одне із досягнень бригади "Хартія". Перші два чи три дні ми вели бої лише піхотою. Противник йшов дуже нахабно і думав, що на Харківщину зайде дуже легко", – розповідав командир Оболенський у інтерв'ю для "Української правди".
Ігор Оболенський, Фото: forbes.ua
Ігор Оболенський про війну
Ігор Оболенський зазначав, що найважчим є завоювати довіру людей.
"Для мене важливі люди і люди це розуміють. Ми у Лимані створювали автоматизовану лінію фронту. Противник думав, що ми там сидимо, двічі намагався атакувати цю лінію оборони, навіть заходив на ці окопи. Ми їх знищували і вони відходили. Передову лінію фронту тримали роботи".
Воїн зізнається, що пишається операціями, де брав участь разом з побратимами.
"Харківська операція – там цілі роти потрапляли в полоні, трофеї були – танкові батареї. І це було круто. Херсонська операція – це круто. Моральний дух війська залежить від нас всіх", – розповідав військовослужбовець.
"Завдяки поєднанню бойового досвіду і практики роботи у великих компаніях він є фантастичним організатором бойової роботи. Це справжня знахідка для національної гвардії та ЗСУ. Я впевнений, якби таких комбригів було п'ятдесят відсотків, ми б уже виграли війну!", – казав про командира "Хартії" військовослужбовець і банкір Андрій Оністрат.
Серед інших військових, каже Оболенський, захоплюється 3-ю штурмовою бригадою і її командуванням, Кирилом Вересом (батальйон К2), Мадяр – "Птахи мадяра", 92 та 100 бригада.
У бригаді, ділиться Оболенський, також є жінки, які керують БПЛА, медики. Також є такі, які хочуть у піхоту.
"Дівчата на війні більш уважні. Якщо працюють з дронами, то я спокійний за заходи безпеки. Якщо хлопці часом можуть щось недодивитись, то тут дівчатам нема рівних".
На питання, чого ворог боїться, Оболенський відповів, що, мабуть, себе. Як приклад навів Курську операцію.
"Уявіть такий прецедент, коли неядерна держава окупувала ядерну. Думаю цей страх всередині, що це скоро розвалиться, дуже сильно впливає на мотивацію війська противника. Від "Київ за три дні", до – три роки війни. При цьому явних перемог у них нема, повно втрат", – розповідав Оболенський.
Довідково
Сили оборони України переходять на корпусну систему управління. Вона дасть можливість воювати масштабнішими формуваннями, створеними довкола найефективніших бригад і командирів.
- Актуальне
- Важливе











