OPINION

Як Москва вкотре "легітимізуватиме" загарбання Криму

Віктор Каспрук
28 травня, 2023 неділя
08:04

Диктатор хоче "легітимізувати" окупацію українського Криму. Але з цього знову у нього нічого не вийде

Пропагандистська рашистська "РИА Новости" розмістила на своєму сайті матеріал під промовистою назвою "Парламент Крыма: передача полуострова УССР не была юридически оформлена". В ньому йдеться про те, що самозваний "глава парламенту Криму" Владимир Константинов, зробив сенсаційну заяву, мовляв,  "обґрунтування для скасування рішення про передачу Криму УРСР у 1954 році не займе багато часу, оскільки процес не був юридично оформлений".

Інформація, що "влада Криму" ініціює питання скасування рішення про передачу півострова УРСР, виглядає дуже дивно. Адже очевидно, що без вказівки з Москви, путінські маріонетки  Константинов, чи Аксьонов, за жодних  обставин, подібних заяв робити б ніколи не посміли. Але ж ми знаємо, що для Путіна Крим має, прямо таки, сакральне значення. А втрата контролю над українським півостровом для російського диктатора означала, в очах його кремлівських спільників, перекреслення усього злочинного надбання, отриманого ним в Україні з весни 2014 року.

Читайте також: Російські пропагандисти такі ж воєнні злочинці, як Путін

Хоча взагалі, навіщо самому Путіну подібна легітимізація таким чином своїх злочинів, коли, за винятком кількох його політичних васалів, Крим територією Російської Федерації у світі ніхто не визнає. Не дивлячись на усі колосальні зусилля Москви, витрачені нею для цього. Значить в Кремлі готовлять запустити нову геополітичну "дурку", розуміючи, що вони змушені будуть Крим залишити.

Звідси й усі словесні викрутаси Владимира Константинова, які доручили йому озвучити його московські хазяї.  "Свої претензії ми сформували. При пильному розгляді цього питання стає очевидним, що ми ніколи не залишали складу Російської Федерації, межі якої не змінювалися в 1954 році, а значить і у 2014-му. Тобто процес нашого прийому, передачі не тільки був грубим ігноруванням політичної волі кримчан, він не був юридично оформлений", – сказав Константинов. Він зазначив, що "підготовка обґрунтування для скасування рішення про передачу Криму УРСР не триватиме багато часу".

Якщо Константинов не збирається подавати позов щодо Криму до Басманного суду міста Москви, то навіщо взагалі це йому потрібно? Адже скасовувати заднім числом рішення, котре було прийнято у вже давно відсутньому СРСР майже 70 років тому, юридично неможливо. 

Якщо Константинов не збирається подавати позов щодо Криму до Басманного суду міста Москви, то навіщо взагалі це йому потрібно? Адже скасовувати заднім числом рішення, котре було прийнято у вже давно відсутньому СРСР майже 70 років тому, юридично неможливо

І поки в Москві будуть розмірковувати над тим, куди вони будуть подавати позови щодо "незаконного і злочинного продажу" 30 березня 1867 року російським царем Александром II Аляски Сполученим Штатам, Константинов готується перегравати історію.

Читайте також: Захід вирішив завершити війну в цьому році на полі бою

На думку "глави парламенту Криму": "Ми маємо справу з дуже серйозним обсягом грубих порушень. Це не якісь складні казуїстичні юридичні норми, які потрібно доводити. Допущені порушення настільки грубі та кричущі, що досі ми питаємо, як таке могло статися. Але це сталося", – наголосив він. За його словами, "органи, які ухвалили рішення про передачу Криму зі складу однієї республіки в іншу, не мали таких повноважень".

"Верховні Ради республік взагалі не ухвалювали рішення про передачу. І не були обговорені та позначені межі союзних республік після зміни  місця "прописки Криму", а це ключовий момент при оформленні такого рішення. Це – не кажучи вже про те, що не були проведені референдуми, які малися на увазі за Конституцією СРСР. Все це – лише невелика частина тих порушень, які були допущені. І виходячи з цього, Крим перебуває у складі Росії за законодавством, яке діяло до 1954 року, і ніколи з її складу не випадав", – вважає Константинов.

Однак якщо Путін вніс приналежність Криму Росії до конституції  Російській Федерації, то в чому взагалі тоді проблема? Виглядає на те, що після підготовки липових юридичних обґрунтувань приналежності Кримського півострова РФ, Москва збирається з такими "неспростовними доказами" подавати позови до якихось міжнародних судів, або судів держав, де тирана вважають своїм стратегічним партнером і другом. Таких країн небагато, але вони є.

Не можна виключати того, що задля "об’єктивності",  Константинов і його московські спільники, наприклад, подадуть позови щодо приналежності Криму одночасно в суди Білорусі, Сербії та Угорщини.

Не можна виключати того, що задля "об’єктивності",  Константинов і його московські спільники, наприклад, подадуть позови щодо приналежності Криму одночасно в суди Білорусі, Сербії та Угорщини

Зрозуміло, що ні Лукашенко, ні Александар Вучич чи Віктор Орбан відмовити в цьому Путіну не зможуть. Орбан проведе такий суд не в столичному Будапешті, бо там такий судовий трюк не пройде, а десь на периферії Угорщини. Можливо в місті Печ, Мішкольц, чи Капошвар.

Читайте також: Російська Федерація не має жодних шансів уціліти

Після чого, маючи рішення щодо Криму на руках, видане своїми угорськими, білоруськими або сербськими друзями, путінський інформаційний рупор Пєсков або його міністр міжнародного фальшування Лавров, козирятимуть перед світовими ЗМІ. Мовляв, ви бачите, міжнародні суди також вважають Крим російською територію. А для нас рішення цих судів обов’язкове для виконання.

"Борець за мир" на умовах Путіна, угорський президент Віктор Орбан, настільки сильно забруднив себе відвертою підтримкою Російської Федерації, що йому вже абсолютно все одно, що будуть думати далі про нього на Заході й у світі.

А далі міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто поширюватиме по світу приблизно такі тези, буцімто, тепер:  "більше немає питань, кому має належати спірний Крим, оскільки у судовому порядку в кількох країнах назавжди доведено, що Кримський півострів – це територія Російської Федерації. Та й взагалі не варто більше повертатися до цієї проблеми, адже її вже просто немає. Для нас найголовніше зараз це якнайшвидше припинення війни в Україні. Нам потрібен мир, і якби у світі прислухалися до мирних ініціатив Угорщини, а не накачували Україну бездумно зброєю, то миру давно було б досягнуто".

Рішення закордонних судів щодо українського Криму потрібне Путіну для того, щоб зробити спробу перебити рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі або  інших подібних міжнародних організацій

Можливо, що рішення закордонних судів щодо українського Криму потрібне Путіну для того, щоб зробити спробу перебити рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі або  інших подібних міжнародних організацій.

Після цього шукаючи підтримки в ряді країн Африки та Латинської Америки для того, щоб показати нібито "юридичну неправомірність" "незаконних претензій" України на окуповану Росією свою міжнародно визнану територію.

Складається враження, що путінські ревізіоністи, після цієї ініціативи Константинова, готуються переглядати та вносити бажані для себе корективи в усі попередні договори та рішення, котрі приймалися свого часу в Радянському Союзі.

І хоча це повна нісенітниця, деякі "експерти" в Росії вже почали заявляти: "Посилання на старі договори про “дружбу та співробітництво” абсурдні, оскільки ці договори були підписані в інший час. Після того, як Україна стала недружньою нам державою і взяла курс на НАТО, про які договори може йтися. Потрібно денонсувати старі угоди, а цю "передачу земель" анулювати або знайти порушення, яких там повно було. Усі правильно роблять".

Не можна виключати того, що Путін цією алогічною кримською ініціативою починає нову агресивну кампанію, метою якої є повне заперечення розпаду СРСР і визнання незаконними суверенітетів всіх нових незалежних держав

Інший експерт, коментуючи ініціативу Константинова, наголошує на тому, що "так треба з кожною пострадянською республікою вчинити, а то вони знахабніли, а ми  розслабилися. Ми погоджувалися на СНД, коли Союз розпався, тоді ні про НАТО, ні про ЄС жодних договорів не було і близько. Крим Кримом, а куди важливіше визнати юридично нікчемною біловезьку змову. Не було для цього законних підстав, ні союзних, ні міжнародних. Цікаво, чи прийде до керівництва Росії усвідомлення, що демонстрація слабкості й занадто м’якотілої політики, "кроки доброї волі", "зернові угоди" і страх зіпсувати відносини, веде до ескалації та непередбачуваних ризиків".

Не можна виключати того, що Путін цією алогічною кримською ініціативою починає нову агресивну кампанію, метою якої є повне заперечення розпаду СРСР і визнання незаконними суверенітетів всіх нових незалежних держав. Можна спрогнозувати, що найближчим часом якісь російські чиновники зініціюють проведення юридичної експертизи  Біловезьких угод про розпуск Радянського Союзу і, цілком зрозуміло, після цього отримають потрібні їм юридичні "висновки" та "результати". 

Читайте також: Для Путіна настає 1945-й

З усього цього випливає, що після ймовірної анексії Білорусі, яку Москва явно готує, Путін буде готовий провести спробу приєднання силою до Російської Федерації та Казахстану. А оскільки він дуже любить обставляти будь-які свої незаконні дії "юридичним обґрунтуванням", то тоді все починає сходиться.  

Після ймовірної анексії Білорусі, яку Москва явно готує, Путін буде готовий провести спробу приєднання силою до Російської Федерації та Казахстану. А оскільки він дуже любить обставляти будь-які свої незаконні дії "юридичним обґрунтуванням", то тоді все починає сходиться

Виглядає на те, що хід, який зробив Константинов, є лише першим кроком на шляху до того, що Кремль цим розраховує розколоти міжнародну підтримку України щодо кримського питання. Мотивуючи це тим, що, дивіться, з цієї проблеми немає одностайності, а якщо судові рішення стосовно Криму були винесені не в Росії, а в інших державах, то навряд чи можна сумніватися у їхній об’єктивності та справедливості.

За збоченою "логікою" посіпаки Путіна Владимира Константинова, сучасна Італія повинна сьогодні вимагати половину Європи на тій підставі, що римська армія досить довго утримувала її великі частини під своїм контролем. А Туреччина може також висувати свої претензії на Кримський півострів, оскільки він контролювався Османською імперією до кінця ХVІІІ століття, коли Росія його завоювала.

Якби там не було, але з усього видно, що Путін затіяв нову гру щодо Криму, сподіваючись цим замотувати ситуацію навколо цього українського півострова. Йому потрібно спровокувати цим чергову дискусію щодо кримського питання. І усе це може тривати доти, поки ЗСУ не закриють це питання назавжди, після деокупації Криму та випровадження з його території усіх московських зайд.

Джерело

Про автора. Віктор Каспрук, журналіст

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Читайте також:
Київ
+18°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 37.52
    Купівля 37.52
    Продаж 38.27
  • EUR
    Купівля 40.29
    Продаж 41.23
  • Актуальне
  • Важливе
2023, неділя
24 вересня
11:04
Папа Римський Франциск
Папа Римський закликав союзників України "не грати в ігри" з постачанням зброї
10:56
Ізраїль Палестина
Ізраїльські військові вбили двох палестинців під час рейду на табір біженців на окупованому Західному березі
10:31
Курськ
Росіяни заявили про атаку БПЛА на адмінбудівлю у Курську: є руйнування
10:29
Ексклюзив
ЗСУ війна
ЗСУ обходитимуть Токмак, - майор запасу НГУ про основну ціль руху на півдні
10:19
Ексклюзив
Андрій Піонтковський
Захід сконцентрувався та обрав стратегію перемоги, - Піонтковський
10:16
Судно з другою партією українського зерна прибуло до Туреччини
10:10
Запуск супутників Starlink 24 вересня
SpaceX запустила чергову партію супутників Starlink
10:00
Раян Хіршхорн
Зеленський нагородив 13-річного американця, який зібрав 200 тис. доларів для України. Розповідаємо, хто такий Раян Хіршхорн
09:55
окупанти Маріуполь
У Рубіжному на Луганщині окупанти рік не виплачували зарплати працівникам водоканалу: ті оголосили страйк, - ОВА
09:44
Ціни на пальне АЗС
У РФ спостерігається дефіцит бензину та дизелю, але це не пов'язано з війною, - розвідка Британії
09:41
Міжнародний кримінальний суд
Іноземні юристи готують досьє, в якому звинувачують РФ у навмисному заподіянні голоду на ТОТ, для передачі до Міжнародного кримінального суду
09:32
Сергій Лавров
Лавров заявив про плани відвідати КНДР у жовтні
09:20
навчання
Військо польське стане найсильнішою сухопутною армією в Європі, – голова міноборони Польщі
09:01
першотравневий парад У Москві
Дітей вчать рити окопи, кидати гранати й стріляти: російські школи стають дедалі мілітаризованими - CNN
08:53
Кім Чен Ин
Кім Чен Ин надіслав листа Сі Цзіньпіну: пообіцяв сприяти співпраці з Китаєм, - ЗМІ
08:39
депортація дітей з окупованих теріторій в Росію
Парламент Канади ухвалив резолюцію про засудження депортації дітей з України до РФ
08:28
Рон Десантіс
"Це не в наших інтересах": кандидат в президенти США Десантіс висловився проти членства України в НАТО
08:12
Оновлено
знищені окупанти
Армія РФ втратила ще 7 танків, 23 артсистеми та 390 військових за добу війни в Україні, - Генштаб
08:02
OPINION
Володимир Єрмоленко
Я не підтримую рішення Андрія Куркова взяти участь у дискусії з разом з Машею Ґессен
07:55
Іл-76 РФ
У Малі розбився військово-транспортний літак, який, ймовірно, пов'язаний з ПВК Вагнера
07:33
ПВК Вагнера
В ISW оцінили, як повернення "вагнерівців" на фронт вплине на можливості армії РФ
01:37
Джо Джойс - Чжан Чжилей, бокс
Чжилей нокаутував Джойса у бою потенційних суперників Усика
00:08
ЗСУ
Сили оборони знищили засіб ППО, 5 артсистем та 4 склади боєприпасів на Таврійському напрямку
2023, субота
23 вересня
23:40
Оновлено
повітряна тривога
Росія запустила "шахеди": де небезпечно. Ситуація ввечері 23 вересня
22:20
Роберт Левандовські, Барселона
Левандовські організував для "Барселони" неймовірний камбек у матчі проти "Сельти"
21:59
Російський обстріл, вибух, Сумщина
Житель Сумщини загинув внаслідок російського обстрілу
21:59
Окупанти
Росіяни планують вивезти музейні експонати з окупованого Севастополя до РФ під виглядом евакуації
21:50
Сергій Лавров
Лавров заявив в ООН, що Росія не розглядатиме жодних пропозицій щодо зупинення вогню
21:14
Зеленський відзначив державними нагородами польських волонтерів
Зеленський у Любліні вручив держнагороди кореспондентці Еспресо Б'янці Залевській та медику-волонтеру
21:12
Ексклюзив
москва, кремль
Довгої війни бути не може: путінська верхівка може зберегти владу лише одним способом, - Піонтковський
21:10
Оновлено
"Динамо" - "ЛНЗ"
"Шахтар" втратив перемогу над ФК "Рух". Результати та розклад всіх матчів 8-го туру УПЛ
21:07
Оновлено
Кабмін
Реєстр олігархів почнуть заповнювати вже після війни. Пояснення Мін'юсту та Стефанчука
21:03
Зеленський в ООН
Нове російське ІПСО у фейсбуці: звинувачують українську владу у байдужості до долі полонених
21:03
Ексклюзив
Деніел Фрід
Ахіллесова п'ята знайдеться й у Путіна: американський експерт Фрід про допомогу Україні
20:34
"Верес" - "Чорноморець", УПЛ
Іноземний портал придбав права на трансляцію УПЛ закордоном
20:30
діти
Втекли з дому на авто, бо мама забрала гаджети: у США поліція зупинила 10-річного водія з сестрою
19:58
Ілюстративне фото
На Дніпропетровщині здетонував російський боєприпас: постраждав 12-річний хлопчик
19:57
Ексклюзив
кадиров
Кадиров перетворився на овоча, - син експрезидента Республіки Ічкерія Масхадов
19:51
Український ракетний комплекс "Вільха-М"
На фронті відбулось 15 боєзіткнень, ЗСУ відбили 9 атак ворога на Мар’їнському напрямку, - Генштаб
19:34
Митрополит РПЦ Тихон (Шевкунов)
"Русичі", "фашистські черв'яки" і духівник Путіна: у Мелітополі окупанти відкрили мультимедійну виставку "Росія - моя батьківщина"
Більше новин