З чіткими термінами: у посольстві США підтвердили, що надіслали Києву перелік реформ для продовження підтримки

Сполучені Штати під час багатосторонньої координаційної платформи донорів для України в Брюсселі надали Києву запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв’язку

Про це йдеться в заяві щодо запропонованого переліку пріоритетних реформ, оприлюдненій на сайті Посольства США в Україні

"У рамках діалогу, що триває з Україною та сторонами, зацікавленими у майбутньому успіху України, Сполучені Штати надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв’язку на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі", – йдеться в повідомленні.

У посольстві зазначили, що надали перелік як основу для консультацій з урядом України та ключовими партнерами "в рамках незмінної підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу – мети, яку Сполучені Штати рішуче підтримують". 

Згаданий перелік має на меті визначити пріоритети та консолідувати кроки з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами. Як додали в посольстві, під час зустрічі в Білому домі з президентом України Володимиром Зеленським очільник США Джо Байден наголосив, що реформи мають бути "спрямовані на боротьбу з корупцією та створення середовища, в якому бізнес зможе процвітати, а американські та європейські компанії захочуть інвестувати".

Раніше Українська правда повідомила, що заступник радника Білого дому з нацбезпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав Координаційній платформі донорів, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю та Офісу президента лист із переліком реформ, які Україна повинна зробити для продовження надання їй військової допомоги.

За даними видання, реформи у документі розподілені за пріоритетністю впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.

Умови стосуються реформування роботи наглядових рад державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади, Міноборони та всіх силових відомств.

Імплементація регламенту REMІТ

Не пізніше 1 квітня 2024 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має затвердити порядок, обсяг та періодичність подання інформації про торгівлю оптовими енергетичними продуктами, пов'язаної із законодавством щодо забезпечення доброчесності та прозорості оптового ринку електричної енергії (REMIТ).

Наглядові ради державних підприємств (умова макрофінансової допомоги від ЄС)

Пріоритети на 0-3 місяці

Посилити Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП):

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ):

Відновити вимоги до розкриття інформації про активи та фінансову звітність:

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК):

Завершити перезапуск Вищої ради правосуддя (ВРП):

Пріоритети на 3-6 місяців

Вищий антикорупційний суд (ВАКС):

Національний антимонопольний комітет України:

Створити Виший адміністративний суд України (ВАСУ):

Реформувати Верховний Суд України (ВСУ):

Пріоритети на один рік

Посилити Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА):

Перезапустити добір та кваліфікаційне оцінювання суддів у рамках новоствореної Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) за активної участі Громадської ради доброчесності (ГРД):

Реформа Конституційного суду України:

Впровадити програму лібералізації тарифів на природний газ та електроенергію:

Посилити Рахункову палату України (РПУ) та Державну аудиторську службу України (ДАСУ):

Міністерство оборони України:

Пріоритети на 18 місяців

Розпочати реорганізацію Бюро економічної безпеки України (БЕБ):

Служба безпеки України:

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості / "Українська Оборонна Промисловість" (колишній "Укроборонпром"):

Національна поліція України (НПУ):

Завершити реформування Офісу Генерального прокурора (ОГП):

Державна митна служба (ДМС):

Державна прикордонна служба України (ДПСУ):

Генеральні інспектори з питань відбудови:

У липні Білий дім заявив, що Україна має здійснити реформи для того, щоб країни НАТО розглянули питання її членства.

МЗС України натомість заявило, що Заходу варто "реформувати" своє ставлення до Росії.