ЗСУ за добу ліквідували 5 танків, 39 артсистем і 400 військових РФ, - Генштаб

26 вересня, 2023 вiвторок
08:20

Протягом доби понеділка, 25 вересня, українські захисники продовжували ведення наступальних операцій на Мелітопольському та Бахмутському напрямках. Водночас армія РФ зазнала втрат - 5 танків, 39 артсистем і 400 солдатів

Зміст

Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.09.23 орієнтовно становили:

  • особового складу ‒ близько 276 670 (+400) осіб
  • танків ‒ 4672 (+5)
  • бойових броньованих машин ‒ 8946 (+19)
  • артилерійських систем – 6299 (+39)
  • РСЗВ – 792 (+1)
  • засобів ППО ‒ 533 (+0)
  • літаків – 315 (+0) 
  • гелікоптерів – 316 (+0) 
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 4924 (+29)
  • крилатих ракет ‒ 1529 (+11)
  • кораблів/катерів ‒ 20 (+0)
  • підводних човнів ‒ 1 (+0)
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 8763 (+17)
  • спеціальної техніки ‒ 925 (+7)

Дані уточнюються.

На Запоріжжі окупанти облаштовують вогневі позиції на приватних подвір'ях селян. Підрозділи армії РФ, які воюють між Бахмутом та Соледаром, зазнають значних втрат

У Генштабі наголошують, що російські окупанти цинічно продовжують порушення норм міжнародного гуманітарного права: примусово проживають разом з цивільними мешканцями в їхніх будинках, використовуючи мирних жителів як живий щит.

Так, в населеному пункті Нове Запорізької області, російські війська використовують приватні подвір’я де проживають цивільні люди, як вогневі позиції для розміщення військової техніки та особового складу.

Противник продовжує зазнавати значних втрат. Встановлено що у 200-тій окремій мотострілецькій бригаді 14-го армійського корпусу берегових військ північного флоту РФ, яка бере участь в бойових діях між Бахмутом та Соледаром, наявні високі бойові втрати особового складу, як санітарні, так і безповоротні.

Так, у місті Первомайськ Луганської області, в центральній міській лікарні облаштовано військовий шпиталь, де на лікуванні перебувають понад 200 військовослужбовців російських окупаційних військ, переважно з 200-ї бригади. В особового складу підрозділу низький рівень морально-психологічного стану та відсутня мотивація щодо подальшого ведення бойових дій. 

Сили оборони відбили атаки ворога біля Кліщіївки, Авдіївки й Новомихайлівки на Донеччині

Тим часом протягом минулої доби на фронті відбулося 25 бойових зіткнень. 

В зоні відповідальності ОСУВ "Північ" на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ "Хортиця" на Куп’янському та Лиманському напрямках противник наступальних (штурмових) дій не вів.

На Бахмутському напрямку наші захисники успішно відбили 5 атак противника в районі Кліщіївки Донецької області, де ворог намагався відновити втрачене положення.

В зоні відповідальності ОСУВ "Таврія" на Авдіївському напрямку Сили оборони відбили атаки противника в районах населених пунктів Авдіївки та Сєверного Донецької області.

На Мар’їнському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Мар’їнки Донецької області, де протягом доби здійснив 10 невдалих спроб витіснити наші підрозділи із займаних позицій. Крім того, противник намагався відновити втрачене положення в районі Новомихайлівки Донецької області, але успіху не мав.

Водночас на Шахтарському та Запорізькому напрямках наші захисники продовжують тримати оборону на зайнятих рубежах, захищають нашу землю від окупантів.

На Мелітопольському напрямку сили оборони продовжують наступальну операцію, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, продовжують закріплятися на зайнятих рубежах і виснажують ворога.

В зоні відповідальності ОСУВ "Одеса" на Херсонському напрямку Сили оборони продовжують вести контрбатарейну боротьбу, знищують склади та наносять успішне ураження по тилах противника.

Окупанти випустили 14 ракет і 24 "шахеди" по Україні, а ЗСУ 11 разів вдарили по районах скупчення росіян

Так, минулої доби Російська Федерація атакувала Україну 12 крилатими ракетами “Калібр”, 2 протикорабельними ракетами П-800 “Онікс” та 24 іранськими ударними БПЛА типу “Shahed-136/131” по припортовій інфраструктурі Одеської області та інших об’єктах цивільної інфраструктури. В результаті успішної бойової роботи силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил у взаємодії з ППО інших складових Сил оборони України було знищено 11 крилатих ракет “Калібр та усі 24 ворожі “шахеди”.

Крім того, сьогодні вночі, окупанти знову атакували Україну дронами-камікадзе типу “Shahed-136/131”. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.

Ворог завдав 16 ракетних та 72 авіаційних удари, здійснив 65 обстрілів з реактивних систем залпового вогню як по позиціях наших військ, так і по цивільних об’єктах нашої держави. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки, багатоквартирні будинки, готель, дитячий садок та інша цивільна інфраструктура.

Авіаційних ударів зазнали Леонівка Чернігівської області; Попівка, Пономаренки Сумської області; Синьківка, Іванівка, Кислівка Харківської області; Надія, Новоєгорівка, Невське, Білогорівка Луганської області; Спірне, Васюківка, Північне, Авдіївка, Мар’їнка, Новомихайлівка, Урожайне, Зелене Поле Донецької області; Вербове, Роботине Запорізької області; Берислав, Одрадокам’янка, Ольгівка та Львове Херсонської області.

Під артилерійським вогнем опинилися близько 150 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Натомість авіація Сил оборони завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 7 ударів по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділами ракетних військ нанесено ураження по 9 артилерійських засобах, району зосередження особового складу та військової техніки, складу боєприпасів та станції РЕБ противника.

  • У ніч на 26 вересня ворог запустив кілька груп "шахедів", також зафіксована активність російської ударної авіації. В зоні небезпеки опинились південь та схід України.
Теги:
Читайте також:
Київ
+23°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
13 липня
17:40
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп змінює підхід до війни в Україні, - Мельник
17:38
мобілізація, військовий квиток
Зеленський запропонував ВР продовжити воєнний стан та мобілізацію на 90 діб
17:21
Оновлено
Росія атакувала Запоріжжя увечері 12 липня 2026
Росія атакувала кілька областей України дронами: двоє загиблих, серед постраждалих 15-річний хлопець
17:15
Оновлено
китайський патрульний корабель
РФ атакувала іноземне торговельне судно в українському порту, кількість загиблих зросла
17:04
Компанія Fire Point показала, як виглядатиме українська антибалістична ракета, а на фронті відбулося 70 боїв
17:00
OPINION
Хто буде наступним прем'єр-міністром України?
16:45
Азовська Чорнобаївка
Операція "МоЛоЧКа": рух Керченською протокою майже зупинено, СБС уразили 105 суден "тіньового флоту" РФ. Осінтери порахували, скільки суден ще лишилось
16:32
ЗАЕС
Росія приховує від МАГАТЕ, що перетворила ЗАЕС на військову базу
16:12
Дональд Трамп
Трамп заявив, що США беруть під контроль Ормузьку протоку та хочуть компенсації за її охорону
15:17
Володимир Зеленський і Емманюель Макрон
Зеленський прибув до Франції на засідання "Коаліції охочих", де представить партнерам антибалістичну програму
15:03
ДБР
Перелом основи черепа й крововилив у мозок: ДБР розслідує смерть чоловіка після перебування в Кременчуцькому РТЦК
15:00
OPINION
Головною гарантією вашої безпеки є наявність власної країни
14:50
Патріарх Кирило
Болгарія заявила, що патріарха Кирила вилучили з 21-го пакета санкцій проти РФ
14:49
Небо над Литвою розірвав загадковий червоний спалах: очевидець встиг зробити унікальні кадри
14:42
скраплений газ
ЄС закупив рекордний обсяг російського газу перед забороною імпорту з 2027 року, — FT
14:33
"Повертайтеся до України": у Польщі чоловік принижував українських дітей. Його затримали
14:17
Україна отримала нові мобільні тренажери для пілотів F-16
Одиниці у світі: Україна отримала нові мобільні тренажери для пілотів F-16, — Федоров
14:02
Станіслав Лучанов
У Києві затримали комбрига 155-ї бригади Лучанова
14:02
OPINION
Блог Андрій Бондар
Україна-Польща. Не можна дозволити упирям минулого керувати нами сьогодні
13:11
ВАКС засудив екснардепа Деркача до 15 років за держзраду
ВАКС засудив екснардепа Деркача до 15 років за держзраду — він передавав ГРУ РФ дані для дискредитації України
11:43
Ексклюзив
Грицак
Результати можуть охолодити пристрасті: історик Грицак про дослідження Волинського злочину
11:30
найманці з Кенії
Полонені африканці свідомо йшли воювати за РФ проти України заради грошей, — Politico
11:13
Оновлено
США - Іран
США та Іран обмінялися новими ударами: нафта пішла вгору
11:09
Кая Каллас
Каллас прокоментувала зміни в українському уряді та наголосила, щоб не забували про реформи
11:00
OPINION
Зміна уряду. Перезавантаження без прогресу
10:39
Ексклюзив
Крим, Севастополь, Бельбек
"Я кримчанин і знаю з власних джерел": Селезньов заявив про критичну гуманітарну ситуацію у Севастополі
10:35
У Молдові впав російський дрон "Герань-2" під час атаки РФ на Одещину
У Молдові впав російський дрон "Герань-2" під час атаки РФ на Одещину. МЗС засудило порушення повітряного простору
10:24
ціни на пальне
У Європі може настати дефіцит авіапального, - Reuters
10:10
Перший у світі морський десант роботів на Кінбурнській косі організували бійці 123-ї бригади ТрО
Перший у світі морський десант роботів на Кінбурнській косі організували бійці 123-ї бригади ТрО
09:47
Ексклюзив
на фото Ольга Стефанішина
Тригером стала заміна посла України в США: політолог Богданов про кадрові зміни в уряді
09:34
Володимир Зеленський
Зеленський у понеділок в Парижі планує взяти участь у засіданнях антибалістичної коаліції та коаліції охочих
09:04
Ексклюзив
ЗСУ
Як ворог використовує літо та які новинки застосовує на полі бою: офіцер "Рубежу" Отченаш
08:55
Оновлено
Ліндсі Грем
Помер прихильник України сенатор Ліндсі Грем. Названо імовірну причину смерті, доказів причетності РФ наразі не знайдено
08:28
Оновлено
Бійці 47-ї бригади "Маґура" збили рідкісний дрон РФ "Оріон", на фронті — 257 боїв та мінус 1600 окупантів. Підсумки роботи СОУ на ранок 13 липня
08:25
Ексклюзив
зенітно-ракетна система Patriot
Україні потрібно мінімум 2 тис. ракет для Patriot на рік, США виготовляють 700, - Коваленко
08:22
Спека у Києві
У країнах Європи через аномальну спеку загинули близько 10 тисяч людей
08:19
Оновлено
обстріли рф
Москва, порт "Кавказ" та нафтобаза у Ставропольському краї РФ — під ударом дронів: спалахнули пожежі на паливних об'єктах
08:09
Ексклюзив
наслідки ворожого удару по Краматорську
Інтенсивність ударів ворога по Краматорську щодня зростає, стає складно пересуватися по місту на авто, - журналіст Гринь
08:01
OPINION
Зміна уряду як телесезон
2026, неділя
12 липня
22:33
Ексклюзив
Як Росія впливає на українців у Європі
Не лише пропаганда: як Росія змінює тактику впливу на українців за кордоном
Більше новин