ЗСУ збили три гелікоптери окупантів, а росіяни розстріляли 6 осіб, які хотіли здатися в український полон - Генштаб

8 січня, 2023 неділя
19:13

У Генштабі розповіли, що ЗСУ 8 січня збили три гелікоптери ворога - по одному Мі-24 та Ка-52, тип третього апарата уточнюється. Також стало відомо, що 5 січня окупанти розстріляли 6 осіб, які хотіли здатися в український полон

Зміст

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу за 8 січня.

Зазначається, що для підтримання військової дисципліни та недопущення поширення панічних настроїв серед особового складу окупантів, що діють на Запорізькому напрямку, противник залучив підрозділи росгвардії.

"Стало відомо, що 5 січня, поблизу населеного пункту Чистопілля, було розстріляно 6 осіб, які висловили позицію про здачу в полон Силам оборони України", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, за даними Генштабу, аби дискредитувати українське військове керівництво окупанти почали поширювати фейки, начебто ЗСУ готують удар по медзакладах Луганщини, де лікуються російські воєнні.

За добу ЗСУ збили три ворожі дрони та три гелікоптери

ЗСУ збили три ворожих дрони, ймовірно типу "Орлан", та 3 гелікоптери: по одному Мі-24 та Ка-52, тип третього уточнюється. 

Окрім того, українська авіація протягом поточної доби завдала 10 ударів по районах зосередження ворога, а також 2 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів.

Своєю чергою підрозділи ракетних військ і артилерії ЗСУ уразили два райони зосередження живої сили та склад пально-мастильних матеріалів окупантів.

За день окупанти завдали одного ракетного та 19 авіаударів

Також ворог здійснив понад 10 обстрілів з РСЗВ, зокрема і по цивільній інфраструктурі.

Генштаб повідомляє, що противник веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Лиманському напрямках, намагається покращити тактичне положення на Куп’янському напрямку та зосереджує зусилля на захопленні Донецької області в межах адміністративного кордону, де успіху не має.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без змін, на інших напрямках ситуація наступна:

  • На Сіверському та Слобожанському напрямках вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Кучерівка Сумської області, а також Стариця, Колодязне і Новомлинськ на Харківщині.
  • На Куп’янському напрямку ворог обстріляв райони  Першотравневого та Іванівки Харківської області і Стельмахівки та М’ясожарівки на Луганщині.
  • На Лиманському напрямку під вогневий вплив окупантів потрапили Макіївка, Невське, Кузьмине, Червонопопівка та Діброва Луганської області.
  • На Бахмутському напрямку від обстрілів загарбників постраждали Берестове, Білогорівка, Веселе, Роздолівка, Бахмут, Біла Гора, Диліївка, Дружба, Залізне та Нью-Йорк на Донеччині.
  • На Авдіївському напрямку ворог стріляв по Авдіївці, Невельському, Мар’їнці та Новомихайлівці Донецької області.
  • На Запорізькому напрямку противник обстріляв з танків та всього спектру артилерії райони Дорожнянки, Чарівного, Малих Щербаків і Кам’янського Запорізької області.
  • На Херсонському напрямку окупанти не припиняють здійснювати обстріли населених пунктів вздовж правого берега річки Дніпро. Вчергове під ураження російських реактивних систем залпового вогню потрапив Херсон.

Міністерство оборони Білорусі оголосило про проведення спільних з Росією льотно-тактичних навчань з 16 січня по 1 лютого.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+24°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
12:30
Верховна Рада, ВР
Верховна Рада збільшила видатки на безпеку і оборону на 1,56 трлн грн
12:26
Оновлено
Чонгарський міст повністю зруйновано. Маріупольський порт не працює. Підсумки роботи Сил оборони на полудень 10 червня
12:02
Ексклюзив
Ігор Рейтерович
Вимоги Угорщини запровадити квоти для нацменшин у Раді суперечать Конституції України, - Рейтерович
12:00
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
Зеленський підтвердив, що Flamingo влучили у воєнний завод у Чебоксарах, який забезпечує окупантів ракетами
11:46
Огляд
Чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня та як це зробити самостійно
11:37
Ексклюзив
У Києві прощаються із 12-річним хлопчиком, який загинув через ДТП в Соломʼянському районі
11:30
OPINION
Україна-Польща. У політиці емоції — поганий радник
11:09
Торік у ДТП загинули понад 3 тис. людей: у Раді назвали основну причину смертей на дорогах
11:04
OPINION
Польська істерія і стратегічна ціна
11:02
Дмитро Кулеба
Зеленський написав відкритого листа Путіну, бо переговори через Абрамовича не спрацювали, як треба, - Кулеба
10:52
Ексклюзив
Путін в Кремлі
Діагноз режиму: Долінце про антидронові сітки біля резиденції Путіна на Валдаї
10:46
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 10 червня
10:33
ДТП у Києві
Смертельна ДТП у Солом'янському районі Києва: у Bolt підтвердили, що водій у момент аварії виконував замовлення
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:19
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів, про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
Більше новин