Трамп введе податок на товари з Мексики для оплати стіни

27 січня, 2017 п'ятниця
09:19

Президент Дональд Трамп має намір ввести імпортний податок на товари з Мексики і направити отримані кошти на фінансування стіни вздовж кордону з цією країною

Зміст

Про це заявив представник Білого дому, повідомляє ВВС.

Цю заяву було зроблено одразу після того, як президент Мексики скасував свій візит до Вашингтона.

У середу Дональд Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Під час своєї передвиборчої кампанії він заявляв, що змусить Мексику заплатити за будівництво цієї стіни.

Але президент Мексики Енріке Пенья Н'єто постійно заявляє, що його країна платити за "стіну Трампа" не буде. У четвер він оголосив, що не поїде до Вашингтона на зустріч з Трампом.

Через кілька годин прес-секретар Білого дому Шон Спайсер сказав, що президент обговорив питання про імпортний податок на мексиканські товари з представниками Конгресу, і що ті розглядають можливість включити цю міру в пакет реформ системи оподаткування.

За його словами, 20-відсотковий імпортний податок принесе американській казні близько 10 мільярдів доларів на рік.

"Наразі наша країна обкладає податками експорт, але дозволяє імпортним товарам вільно перетинати кордон, що смішно", - сказав Шон Спайсер на борту президентського літака, додавши, що цей податок покриє вартість будівництва стіни.

Кожен день через американо-мексиканський кордон в обидві сторони проходять товари на суму в 1,6 млрд доларів.

Спайсер сказав, що деталі плану ще розробляються, і що імпортний податок може скласти всього 5%.

Глава адміністрації Трампа Райнс Прібус пізніше роз'яснив, що податок на імпорт з Мексики - це лише один з можливих варіантів фінансування будівництва стіни.

Відносини між Мексикою і США помітно загострилися на цьому тижні, з початком роботи Дональда Трампа на посаді президента.

Після того, як Енріке Пенья Н'єто скасував зустріч з Трампом, той сказав, що цей візит у будь-якому випадку був би безглуздим, якщо Мексика не погодилася б оплатити будівництво стіни.

"Якщо Мексика не хоче платити за вкрай необхідну стіну, буде краще скасувати майбутню зустріч", - написав Трамп у Twitter, додавши, що торговий дефіцит між США і Мексикою становить близько 60 млрд доларів.

Раніше президент Пенья Н'єто сказав, що глибоко шкодує про рішення США зводити цю стіну, додавши, що "Мексика не вірить у стіни".

Виступаючи по телебаченню зі зверненням до нації, він сказав: "Я вже не раз говорив, що Мексика не буде платити за жодну стіну".

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем попередив, що за імпортний податок розплачуватися доведеться американським споживачам.

"Вони можуть ввести такі ж податки, що й ми. Це величезна перешкода для зростання економіки", - зазначив він.

Слова "Збудуємо стіну" були одним з основних гасел під час передвиборчої кампанії Трампа, який обіцяв побудувати величезний бар'єр уздовж 3200-кілометрової кордону.

Указ Трампа також передбачає, що міністерство внутрішньої безпеки найме ще 10 тисяч прикордонників.

"Країна без кордонів - не країна. Починаючи із сьогоднішнього дня, США знову будуть контролювати свої кордони", - заявив Трамп.

За оцінками Трампа, які багато експертів вважають заниженими, зведення бар'єру на всій довжині кордону з Мексикою обійдеться в 12 млрд доларів. Експерти говорять про суму в 25 мільярдів доларів і вище.

Однак Конгрес ще повинен схвалити фінансування будівництва стіни.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
23 червня
12:01
У справі з постачанням неякісних боєприпасів для Міноборони на 3 млрд грн оголосили нові підозри
11:16
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
Якщо це лише старт виборчої кампанії до парламенту Польщі, то важко уявити, як виглядатиме фініш: Шлінчак про скандал з орденом
11:01
OPINION
Чи можна довіряти Трампу?
11:00
Навроцького не запрошували на Конференцію з відбудови України в Гданську
11:00
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
Мессі, Мбаппе і Холанд влаштували перестрілку бомбардирів та вивели Аргентину, Францію та Норвегію в 1/16 фіналу: який вигляд мають турнірні таблиці ЧС-2026 після 2-го туру
10:47
Петер Мадяр
Може бути пов'язано зі справою про "золотий конвой": Мадяр заявив, що генпрокурор Угорщини невдовзі піде у відставку
10:28
штучний інтелект
"Мова про лічені місяці": спецслужби Five Eyes попередили про появу моделей ШІ, здатних до руйнівних кібератак
10:12
Ще чотири регіони РФ ввели ліміти на продаж пального, а влада порадила менше користуватися авто
10:04
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
Кащенко назвав головний маркер можливого наступу з Білорусі
09:57
долар євро валюта обмін
Курс валют на 23 червня: скільки коштує долар та євро в обмінниках
09:33
пожежа на ТЕЦ у Керчі
У Криму після вибухів спалахнула масштабна пожежа на ТЕЦ у Керчі
09:05
Ексклюзив
Україна росія війна
Хотин: принцип "стоїмо там, де стоїмо" запускає процес відновлення кордонів України 1991 року
08:52
ЗСУ
ППО знешкодила 118 дронів зі 135, а армія окупантів втратила 1390 вояків: підсумки роботи Сил оборони на ранок 23 червня
08:20
Ексклюзив
Мирослав Маринович
"Якщо з того боку йде глупота, ми будемо дзеркалити свою?": дисидент Маринович про заяву Сибіги щодо Польщі
08:19
Зеленський орден Білого Орла
Доставлено. У канцелярії Навроцького підтвердили отримання ордена Білого орла, який вислав Зеленський
08:00
OPINION
Ведмідь теж буває паперовим
07:54
Ліонель Мессі у матчі Аргентина - Алжир, ЧС-2026
ЧС-2026. Аргентина, Франція й Норвегія достроково вийшли у плейоф: результати матчів 22-23 червня
07:34
Андрій Мельник
Київ готовий до прямих переговорів з РФ, але наше терпіння не безмежне, – постпред України при ООН
07:30
Огляд
Поцілував землю, на яку ступив, і вболівав за українсько-польські стосунки: 25 років тому папа Іван Павло ІІ приїхав в Україну
2026, понедiлок
22 червня
22:57
Ексклюзив
спека у Європі
Наталка Діденко розповіла, чи дійде з Європи до України аномальна спека
22:55
НАТО
Німеччина перекидає військових до кордону з Білоруссю, - Bild
22:52
Ексклюзив
Типова картина на одній з кримських АЗС (кінець травня 2026 року)
Логістичний локдаун у Криму, це не про півострів, - Лакійчук
22:25
Ексклюзив
Лев Захарчишин
Не вдасться абсолютно стерильно вийти з цієї ситуації, буде тривала боротьба, - дипломат Захарчишин про подальші відносини із Польщею
22:15
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
У ЄС заявили, що Україна і Молдова рухатимуться до ЄС окремо
21:45
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна отримає перший транш кредиту ЄС на Конференції в Польщі, - ЄП
21:05
Оновлено
Кароль Навроцький
Зеленський заявив про спробу зірвати конференцію в Гданську через політичну боротьбу у Польщі. Навроцький відкинув звинувачення
21:00
Ексклюзив
Сі Цзіньпін і Путін
Москва і Пекін незадоволені результатами G7: Краєв пояснив, чому це позитивний сигнал
20:26
Ексклюзив
Валерій Чалий
Поговорити на тему безпеки й оборони та розморозити президентський комітет: Чалий назвав кроки до примирення із Польщею
20:07
вибух на Кримському мосту
У РФ та окупованому Криму відмовляються вмикати сирени "на кожен проліт безпілотника", - розвідка
20:02
OPINION
Чому в Україні люблять грати в чужу гру
19:33
Огляд
Кір Стармер
Стармер залишає крісло прем'єра Британії: якою може бути політика щодо України його найімовірнішого наступника Бернема
19:25
Єврокомісія
У Єврокомісії відреагували на ультиматум Зеленського Лукашенку: "Україна має право на самооборону"
19:00
OPINION
Путін послав Лукашенка. Захищати його він не буде
18:49
Володимир Зеленський
Підвищення зарплат військовим: Зеленський підписав закон про оборонний бюджет
18:07
У ДПСУ сказали, коли краще планувати перетин кордону, щоб оминути черги
18:00
Ексклюзив
Олександр Краєв
Краєв порівняв саміт G7 з музичною увертюрою Бетховена
17:30
Ексклюзив
Володимир Горбач
До завершення війни з РФ Україну не приймуть до ЄС, - Горбач
17:01
OPINION
блог Сергій Герасимчук
Вважати, що у виграші тільки Росія — неправильно. Виграють ті, кому вісь Варшава-Київ муляла очі
16:54
Валерій Чалий
"Продовження "флешмобу" шкодитиме нашим цілям": Чалий пояснив, чому не повертатиме Кавалерський хрест Польщі
16:35
Нацгвардія
"Їм буде важко". Командувач Нацгвардії обіцяє перекрити ворогу логістику в Криму
Більше новин