live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Лукойл" продав українські заправки "газпромівським" австрійцям?


фото: 1prime.ru
Продаж українських активів "Лукойлу" австрійській компанії звичайна спроба зберегти від санкцій бізнес олігархів Путіна

Ранкова новина про продаж українських активів "Лукойлом" австрійській компанії AMIC Energy Management GmbH виявилася досить несподіваною.  

Звичайно, у світлі російсько-українського конфлікту для багатьох це може здатися позитивною тенденцією. Мовляв, бізнес країни, яка підтримує терористів, виходить з українського ринку, продаючи його компаніям з більш цивілізованих країн. 

Але після першого позитивного враження включається раціоналізм. Чому все пройшло досить тихо і досить швидко. AMIC Energy Management GmbH, яка придбала бізнес не є на слуху у експертів. І взагалі дивно, що компанія з країни, відомої своїм скурпульозним і прагматичним підходом до бізнесу, вирішила нашвидкоруч придбати нафтобізнес в країні, з досить хиткою економічною і політичною ситуацією.

Після першого, поверхневого, аналізу складається враження, що AMIC Energy - компанія-одноденка.

Досить дивно, що у компанії, яка придбала великий бізнес в Україні навіть немає офіційного сайту, а відомості про неї в інтернеті можна знайти на 2-3 сайтах, один з яких це сервіс пошуку роботи. 

Ресурс щоденного торгового реєстру і ділової інформації в Австрії moneyhouse.at містить певну інформацію щодо AMIC Energy Management GmbH. Зокрема про те, що вона була зареєстрована у грудні 2013 року. Також на сайті є картка підприємства згідно якої видно, що уставний капітал компанії складає всього 35 тисяч євро. 

Сама AMIC Energy Management GmbH входить у цілий "холдинг" AMIC Energy Holding GmbH. Щоправда, він також має уставний капітал в 35 тис. євро, зареєстрований був на кілька місяців раніше ніж сама компанія і має трьох співзасновників з невеликими долями.

76-літній Dkfm.Dr.Manfred Kunze, який вніс 14 тис євро. 57-літній адвокат Dr. Johannes Klezl-Norberg, який з 17,5 тис євро є майже мажоритарним акціонером "холдингу" та Mag. Heinz Sernetz зі скромними 3,5 тис євро. 

 

Інший німецький діловий ресурс Creditreform також містить певні відомості про AMIC Energy. Вже нам відомі дату заснування, адресу та ще один цікавий момент - кількість співробітників. В австрійській компанії, яка придбала 240 автозаправок та 6 нафтобаз в Україні, працює всього дві людини. Один з них - виконавчий директор Günter Maier (Гюнтер Маєр).

А от вже про Гюнтера Маєра більше інформації ніж про компанію, яку він очолює.

Його профіль в соціальній мережі Linkedin максимально показує весь трудовий шлях і підтверджує, що з жовтня 2013 року (майже з дати заснування AMIC Energy Management GmbH) він очолює компанію.

Як описує сам Гюнтер, AMIC Energy Management GmbH є незалежною консалтинговою компанією з Відня, яка "надає консультаційні послуги для інвесторів у проектах енергетичної інфраструктури". Тобто, ця молода компанія виступила посередником, або, швидше за все, звичайною "прокладкою". 

Виникає питання навіщо "Лукойлу" потрібні всі ці рухи з бізнесом?  На фоні введення американських і європейських санкцій, заяв української влади про санкції всередині країни до компаній, які можливо фінансують сепаратистів це рішення виглядає більш ніж логічним.

Звичайно "Лукойл" банально хоче вивести свої активи з під удару. Хто ж з українських можновладців відважиться критикувати іноземні інвестиції країни Євросоюзу.  

Інше питання для кого AMIC Energy Management GmbH зробили "прокладкою".

Варіант перший. Банальний. AMIC Energy придбала українські активи "Лукойл" для представників останнього в Австрії. Тобто або вже створена, або вже викуплена австрійська компанія з більше-менш кращою репутацією ніж однодневка AMIC, яка і буде ніби-то незалежно керувати активами.

Варіант другий. Партнери. "Лукойл" знайде собі велику компанію-партнера. Ця компанія і придбає активи, але керувати ними буде або повністю, або частково "Лукойл".

Один з фактів, який трохи наближає цю теорію до правдивої є те, що Günter Maier п'ять з половиною років працював у найбільшій в центральній Європі нафтовій компанії з Австрії OMV (Österreichische Mineralölverwaltung AG).

А якщо промоніторити новини у зв'язці "OMV-Лукойл", то можна знайти чимало фактів співробітництва компаній.

Але найбільш цікаве повідомлення Reuters в червні цього року, що "Газпром" веде переговори щодо придбання 24,9% австрійської нафтогазової корпорації OMV". Потім цю ж інформацію підтвердив австрійський парламентарій Петер Пільц. Звичайно, пізніше Газпром спростував можливу покупку. Але ж...

Гюнтер Маєр спочатку працював в OMV майже два роки експертом з нової енергетики, а потім майже чотири роки головою "департаменту з відновлюваної енергетики"

Варіант третій. Фантастичний. Активи "Лукойлу" дійсно викупила незалежна, зацікавлена у розвитку бізнесу в Україні австрійська компанія.

Неважливо, який варіант з перших двох є найбільш наближеним до правди, важливе інше. Незважаючи на все більший тиск на Путіна санкціями, його олігархи знаходять інші шпаринки щоб уберегти свій бізнес, який фактично і фінансує дестабілізацію на Сході України. 

новини партнерів

‡агрузка...

20 лютого, 2019 середа

20 лютого, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати