live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Денисенко: На кредит МВФ в Україні будуватимуть "аргентинський соціалізм"


фото: telekritika.ua
Нардеп розповів "ДС", як під "соусом" вимог МВФ влада намагається просунути через Верховну Раду "драконівські" закони

Сьогодні Україна та Міжнародний валютний фонд уклали угоду про розширення програми кредитування і виділення нашій країні $17,5 млрд. на чотири роки. Програму має схвалити Рада директорів МВФ протягом кількох тижнів. Національний банк, а разом з ним і деякі експерти стверджують, що надходження кредиту дозволить практично миттєво стабілізувати фінансовий ринок і зупинити падіння національної економіки. Міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що нова кредитна програма МВФ передбачає великі зміни в діючий держбюджет та ухвалення низки інших законів.

"ДС" запитала у народного депутат України Вадима Денисенко - як вплине кредит МВФ на курс гривні і чи дійсно задля отримання цих грошей Україні треба приймати "драконівські" законі, що стосуються як населення, так і бізнесу?

- Останнім часом багато говорили про те, що як тільки МВФ дасть нам гроші, відразу стабілізується курс гривні. Наскільки можна очікувати на пониження курсу долара?

- В принципі, максимум на що ми можемо розраховувати - це на стабілізацію на певний період часу курсу на рівні 23-24 грн. за долар. Говорити про те, що курс упаде до 12-15 гривень за долар, як це заявляла глава НБУ Валерія Гонтарева, - це повна маячня, цього 100 відсотків не буде. Але все залежить від того, скільки грошей нам дасть МВФ і на що саме вони будуть використані. Можна передбачити, що нові транші МВФ підуть, перш за все, на підтримання золотовалютних резервів Нацбанку. І теоретично, якщо нам буде дано хоча б в районі $3 млрд., два-три місяці ми можемо очікувати, що курс буде частково стабілізовано на рівні 23-24 грн. за долар. Але нижче він навряд чи опуститься, хіба шо на нетривалі періоди.

- Зараз в Верховну Раду вноситиметься ряд "драконівських" законопроектів, в тому числі і зміни до державного бюджету. І вони будуть мотивуватись виключно тим, що цього вимагає МВФ. Наскільки вірогідно те, що ці законопроекти будуть прийняті?

- Перш за все, вноситиметься на розгляд народних депутатів законопроекти, котрі містять багато болючих для населення моментів. І зараз їх будуть просувати під "соусом", що цього вимагає МВФ і без їх прийняття ми не отримаємо гроші. Але є величезна загроза того, що поряд із законами, які насправді необхідні (хочеться нам чи ні, але ми змушені збільшувати коммунальні тарифи, підвищувати ціну на газ), будуть запропоновані закони, які не мають жодного відношення до МВФ. На жаль, є величезна проблема з тим, що ці закони будуть справді "драконівськими" не тільки для населення, але й для бізнесу.

- Що саме Ви маєте на увазі?

- Наприклад, зараз Нацбанк ініціював законопроект №2085 щодо відповідальності пов'язаних із банком осіб. В принципі, йдеться про узаконення державного рейдерства. Зокрема, цей документ містить ряд пропозицій, які є абсолютно суб'єктивними. Наприклад, Національний банк на свій розсуд матиме можливість відбирати бізнес у власників банків, якщо вважатиме, що вони щось порушили. Ця норма стосується як акціонерів, які маються більше двох відсотків у статутному капіталі банку, так і тих, хто на думку НБУ є реальнім власников. Все це може відбуватися, звичайно, за рішенням суду. Але я дуже чітко розумію, що наші суди можуть відібрати майно у будь-якого власника в Україні. І це все робиться під гаслом боротьби з олігархією.

 - А що, з олігархами не треба боротися?

- Зараз існує дуже велика загроза, що ми підемо по шляху побудови так званого "аргентинського соціалізму". Коли всі говорять про те, що в усьому винні найбагатші люди, вони "сволота та падлюки" і мають поділитися, і в них починають відбирати бізнес. Певний період часу це справді працює. Але це призводить до глибинного падіння економіки, і до того, що наступний власник, який отримав бізнес задурно, не розуміє що з ним потім робити. На жаль, зараз реформи в економіці зводяться до того, щоб "роздягнути" чужих і передати все це своїм. По суті, у нас зараз очікується третій перерозподіл капіталу. Перший був у 90-х роках, другий - за часів Януковича. А зараз, так би мовити, цивілізовано, під "соусом" вимог МВФ, відбувається спроба чергового перерозподілу капіталу. Реально, це звичайне рейдерство.

 

Все по темі

новини партнерів

20 жовтня, 2020 вівторок

20 жовтня, 2020 вівторок

19 жовтня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати