КНДР знову запустила ракету над Японією. Чому вона постійно хоче знищити цю країну

У п'ятницю КНДР знову запустила ракету і знову в бік Японії. Місцевих жителів знову налякали сиреною та порадили триматися подалі від усього, що може бути залишками ракети

Укотре Північна Корея замість "доброго ранку" привітала світ новим ракетним залпом. Цього разу міжконтинентальну балістичну ракету Пхеньян запустив у бік Японії. Вона пролетіла на островом Хоккайдо та приземлилася за 2000 км від нього у води Тихого океану.

За кілька хвилин до прольоту ракети над японським островом, місцевих жителів розбудили сиренами та текстовими повідомленнями про ракетну тривогу.

Раніше Кім Чен Ин лякав тим, що запустить ракети в напрямку американського острова Гуам. Але, як бачимо, ціль поки що була обрана інша. Це вже друга ракета, запущена над Хоккайдо за останній місяць. Попередній раз це сталося вранці 29 серпня.

Читайте також: Ракетний Кім. Все про новий провокативний запуск Північної Кореї

Також було ще два запуски над територією Японії в 1998 та 2009 роках, але тоді у Пхеньяні заявляли, що ракети призначались для виводу на орбіту супутників. Їм, щоправда, не повірили, бо жодних супутників згодом у космосі не виявили. Окрім того, останній запуск відбувся трохи менше, ніж за два тижні після найбільш потужного ядерного випробування в історії КНДР, проведеного 4 вересня на полігоні Пунгері.

Ненависть до японців

Хто бачив фільм режисера Віталія Манського "У променях сонця", той може пригадати, що під час шкільного уроку дітей вчать ненавидіти не лише американських "імперіалістів", але і японських. Інколи навіть важко сказати, кого в КНДР бачать більшим ворогом - США чи Японію.

За два дні до запуску ракети офіційне новинне агентство Північної Кореї ЦТАК розповсюдило заяву, де було сказано, що "чотири острови (японського) архіпелагу мають бути втоплені у морі ядерною бомбою чучхе".

Ненависть до Японії цілком зрозуміла, якщо згадати історію Кореї. До закінчення Другої Світової війни вона знаходилась під японською окупацією і в 1945 році була розділена Радянським Союзом та США на північну та південну частини.

Японія - історичний ворог Кореї, який протягом кількох століть намагався завоювати півострів. Наприкінці 16 століття правитель-самурай Японії Тойотомі Хідейосі захопив майже весь півострів. З території Кореї він збирався відправитися підкоряти Китай та Індію.

Війну Хідейосі згодом програв, але вона залишила руйнівні сліди та гірку пам'ять. Наприклад, після одного з походів самураї привезли додому в якості трофеїв чи то 100, чи то 200 тисяч відрізаних носів корейців.

Читайте також: Як СРСР створював "корейську ДНР". Історія виникнення Північної Кореї

У 1905 році Японія, яка на той час якраз розгромила росіян у війні, оголосила протекторат над Кореєю. Країні було заборонено проводити власну міжнародну політику, мати власну армію тощо. А в 1910 році Японія анексувала Корею, оголосивши її однією зі своїх провінцій. Окупація тривала аж до 1945 року.

Удар по союзнику

Але особливу увагу КНДР до Японії не варто списувати лише на історичну пам'ять. Сьогодні головний супротивник Кім Чен Іна - це США. У тій же заяві, де японські острови погрожують втопити у морі, Сполучені Штати обіцяють "перетворити на попіл і темноту".

Тож ракетні удари спрямовані на ключового союзника Вашингтона в регіоні. Це демонстрація сили та погроза. Бити безпосередньо по Штатам Кім Че Ин, вочевидь, ще побоюється, тому б'є їхнього друга. Це виглядає як примітивний кримінальний прийом, коли замість нападати прямо на могутнього та небезпечного суперника, в заручники беруть когось із його близьких.

На щастя, як і всі попередні ракетні запуски, останній не був спрямований безпосередньо в ціль. Ракету запустили по траекторії, яка мала б продемонструвати її потужність та далекобійність, але кінцева точка влучання припадала на океан.

Читайте також: КНДР влаштувала найбільший ядерний вибух, наплювавши на погрози Трампа про "вогонь та лють". Все, що відомо

Точний тип ракети, яку запустили цього разу північнокорейці, поки що невідомий. Але військові Японії, Південної Кореї та США припускають, що це була ракета середньої дальності (ймовірно, "Хвасонг-12"). Подібна здатна поцілити в американський острів Гуам.

Цього разу ракета пролетіла далі, ніж 29 серпня. Вона подолала вже не 2700, а 3700 км та досягла висоти 770 км. Гуам розташований за 3380 км від Північної Кореї. Тож сигнал був не тільки для японців, але й для американців.

Японія, як і минулого разу, не стала перехоплювати ракету Північної Кореї. Але незважаючи на це, місцевих мешканців попросили бути обережними та триматися подалі від предметів, які можуть бути уламками ракети. Вочевидь, японці бояться не стільки ракетного удару, скільки того, що ракета КНДР розвалиться у повітрі раніше, ніж долетить до цілі.

А от Південна Корея відповіла на нову провокацію більш агресивно. Поки ракета летіла, Сеул запустив дві свої.

Читайте також: Південна Корея готує "3000 спартанців", щоб відрізати голову Кім Чен Ину. Історія спецоперації століття

Одна з ракет, згідно інформації Об'єднаного командування штабів зазнала невдачі та потонула у морі, проте друга точно влучила в симульовану ціль, яка символізувала місце запуску - аеропорт Сунан, що поблизу Пхеньяна.

Санкції не діють

Проблема в тому, що незрозуміло, як зупинити провокації Кім Чен Ина. Санкції на його режим не впливають. Їх введено вже стільки, що скоро не буде що обмежувати, але ефект, як бачимо, прямо протилежний - випробування ракет та ядерні вибухи продовжуються.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон закликав Росію та Китай натиснути на КНДР. Але хоча обидві країни підтримали санкції ООН, вони явно не палають бажанням чинити жорсткий тиск на Пхеньян. Для Китаю режим Кіма слугує запобіжником присутності США на Корейському півострові.

Але загравання з Кім Чен Ином можуть бути небезпечними, і про це варто пам'ятати Пекіну та Москві. У правителя КНДР бажання відмовитися від ядерного арсеналу слабшає по мірі того, як його військові та вчені роблять все більші успіхи по його розвитку. А коли в нього буде боєздатна ядерна зброя, тиснути на нього Китаю чи Росії буде проблематично.