Серіал "Свати" остаточно заборонили в Україні. Чому так вийшло

Актор із Росії Федір Добронравов, який грає одного із головних персонажів українського серіалу "Свати", не може їздити до України, бо відвідував Крим. Через нього заборонили показувати і сам серіал

Хто такий Добронравов та чому його не пускають до України

22 листопада СБУ заявила, що з цієї миті забороняє актору Добронравову приїжджати до України: він сюди не зможе потрапити впродовж наступних трьох років.

Федір Добронравов - радянський та російський актор. На його рахунку понад сотня стрічок, зокрема, український серіал “Свати”. Впродовж шести сезонів він грає одну з головних ролей серіалу - Івана Степановича Будька. Однак участь актора у зйомках під питанням: він став персоною нон грата для України.

Заборонили в'їзд Добронравову з кількох причин. За даними СБУ, російський актор часто дозволяв собі висловлюватися проти України.

Наприклад, у квітні 2014 року, через місяць після окупації Криму, він у одному із інтерв'ю 1tvnet.ru розповів про те, що його зарахували до прихильників української позиції. Добронравов обурився і назвав це брехнею, бо вважає, що Крим російський і його приєднання повинне було відбутися.

"Мені сказали, що я у списку людей, які проти приєднання Криму до Росії. Я був просто приголомшений. Тобто хтось десь склав якийсь список, про котрий я нічого взагалі не чув. Там дуже багато поважних людей, і я не розумію що вони у цьому списку роблять. Я люблю свою країну і навпаки вважаю, що Крим повинен повернутися, як він і повернувся в лоно своєї... в Росію", - розказав Добронравов.

Також за інформацією СБУ, не нехтував Федір Добронравов і перетином кордону анексованого Криму з Україною. Тому тепер один із "сватів" на територію України не потрапить - згідно зі статтею 204-1 КУпАП та статтею 13 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

Але актор "Сватів" Добронравов заперечує, що був у Криму. У інтерв'ю російському каналу RT він розказав, що інформація про його візити до півострова - фейк.

"Я про це не знаю, я не відвідував Крим. Це знову фейки якісь пускають. Я вже п'ять років туди не їжджу. Все затихне - будемо знову їздити так само, як і їздили. Я у це свято вірю і молюсь", - сказав актор.

Разом із Добронравовим, закон порушували і інші актори, які грали у серіалі. Рік тому під заборону потрапили Микола Добринін та Людмила Артем'єва, які теж грають у "Сватах".

Вони перетинали кордон через недіючі пункти пропуску і перебували у анексованому Росією українському Криму. Через це вони стали "небажаними гостями" для України на три роки.

"Сватів" - у чорний список

Після заборони в'їзду Добронравову почала з'являтись інформація, що в "бан-листі" може опинитись взагалі цілий серіал. Тоді ж 22 листопада заступник глави Держкіно Сергій Неретін заявив, що вони зможуть відкликати прокатне посвідчення на серіал "Свати", якщо одержить відповідні документи від Міністерства культури.

Але вже 29 листопада стало відомо, що серіал "Свати" таки офіційно заборонили показувати в Україні. Як розповів Еспресо.TV Сергій Неретін, прокатне посвідчення серіалу в Україні буде анульоване. 

"На практиці це означає, що серіал не зможуть показувати на українських телеканалах та в кінотеатрах", - уточнив він.

А в Мінкульті пояснили, що в Україні заборонені фільми, в яких знімається Добронравов. Це пов'язано з тим, що актора внесли до списку осіб, дії яких створюють загрозу національній безпеці України. Всього в переліку заборонених в Україні діячів культури 114 осіб

Відповідно до процедури, Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію державного посвідчення на розповсюдження фільмів, якщо один з учасників стрічки - людина зі списку заборонених діячів культури.

Відповідь Зеленського СБУ

На заборону Федору Добронравову приїжджати до Україн моментально відреагував продюсер серіалу, комік Володимир Зеленський. 23 листопада він записав відео, у якому звернувся до СБУ. Обурений їхніми діями, Зеленський емоційно пояснив, що серіал зроблений "нашими людьми", тому його закривати не можна.

"Серіал люблять мільйони. І якщо зараз задача СБУ та всіх наших комітетів - просто забрати серіал у людей, то ви так і скажіть. Цей серіал придуманий мною. Цей серіал зроблений нашими людьми. Якщо комусь не подобається слово "свати", вам ближче слово "куми", - ви спочатку поборіть своє "кумівство". Ви боретеся з тим, що людей об’єднує. Якщо ви СБУ - турбуйтесь про безпеку України. А від "Сватів" поки жодна людина не повісилася", - сказав Зеленський у своєму відеозверненні.

Ролик Зеленського вже набрав понад 2,2 млн переглядів у YouTube і 3 млн переглядів Facebook.

Чи дивляться "Сватів"

Серіал "Свати" виходить із 2008 року. Знімає його студія "Квартал 95". Вони випустили шість сезонів, і чотири роки потому розпочали зйомки сьомого. Останні серії українські глядачі побачили у 2013 році і після цього могли дивитися серіал у повторі.

"Свати" два роки поспіль перемагали в номінації "Телевізійний художній серіал" української премії "Телетріумф".

За даними "Індустріального телевізійного комітету", який замовляє вимірювання рейтингів українських телеканалів, серіал "Свати" в 2013 році був на 7 місці серед усіх програм на українському ТБ за весь рік.

Також у студії "Квартал 95" є YouTube-канал, де викладають усі випущені серії. На нього підписані майже 700 тисяч людей, а серії переглядають по 19-30 мільйонів раз. 

Серіал транслювали як на українському ТБ, так і на російському каналі "Россия-1" та білоруському "Беларусь 1". 

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати