live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Портников Віталій 7 березня, 2018 середа

Віталій Портников: для чекістів вбивство - інстинкт

Велика помилка в роботі політичного журналіста - намагатися застосувати до вчинків досліджуваних тобою осіб свою власну логіку поведінки

Це все одно, що фахівець з павукоподібних раптом вирішить, що його улюблені комахи повинні діяти приблизно так само, як і він сам - і яким вражаючим вважатиметься йому тоді укус піддослідного скорпіона!

Здавалося б, напередодні президентських виборів російські чекісти зовсім не повинні нагнітати напруженість у відносинах із Заходом. Напруженості і без того досить - Крим, Україна, Сирія, санкції, американське розслідування ... В інтересах Путіна демонструвати якщо не миролюбність і готовність вирішувати проблеми, то хоча б стабільність поведінки - це, здається, зрозумів навіть його товариш по геніальності і любові до Америці, сонцеподібний Кім Чен Ин.

Читайте також: Російського перебіжчика у Британії отруїли невідомою речовиною

Але ж ні! Є якась невгамовна потреба перетворення себе і своєї країни з опудало в чудовисько - щоб не просто побоювалися і дивувалися, а втрачали свідомість від ненависті і відрази.

Послання Федеральним зборам виявляється інструкцією зі знищення людства - вождь з насолодою демонструє новітню зброю, на екранах Манежу все вибухає, ракети націлені на Флориду, броня міцна і танки наші швидкі. Але людство ще існує і соратники вождя не втрачають часу дарма. Поки ми живі і здатні оцінити їхні таланти, вони демонструють нам кремлівську класику - отруєння незгідних.

Навіщо потрібно було труїти Сергія Скрипаля, не пояснить вам сьогодні ніхто. Навіщо потрібно було труїти його взагалі - адже це не втікач-шпигун, а нібито викритий, помилуваний і обмінений? Навіщо потрібно було труїти його саме зараз, щоб викликати на Заході шквал вже не здивування і переляку, як після манежної мови, а жорсткості?

Навіщо - вже після процесу щодо вбивства Литвиненка - потрібно було знову доводити ситуацію до принизливих виправдань, спроб спростувати факти і звинуватити в параної тих, хто став свідком чергової спроби "чисто російського" вбивства? Але це - наша, людська логіка. У скорпіонів - своя.

Читайте також: Отруєння російського екс-шпигуна: у Британії погрожують санкціями, якщо підтвердиться причетність РФ

Вони могли приурочити вбивство саме до виборів - щоб показати, що Росія не забуває про зрадників і ворогів вождя і готова карати їх в будь-якому місці, не має значення Лондон, Київ або Москва.

Вони могли підготувати замах до чергового ювілею сталінської смерті - чекісти чутливі до дат і добре пам'ятають трагічний для відомства день, після якого їхній вплив зменшився і чекісти на кілька десятиліть опинилися під пресом партійного апарату.

А могли і просто труїти, інстинктивно - людина є в списку, операцію підготовлено ​​і здійснено. Це і є логіка скорпіона - вбивати за будь-яких умов, ні з чим і ні з ким не рахуючись.

Все по темі

Введіть слово, щоб почати