США допомагають Україні обходити ППО Росії під час ударів по НПЗ, – Financial Times

6 липня, 2026 понедiлок
13:23

Американська розвідка допомагає Україні обходити російську ППО під час ударів по НПЗ і прокладати маршрути для далекобійних дронів

Зміст

Про це пише Financial Times із посиланням на високопоставлених українських посадовців.

Від початку 2026 року російські НПЗ були уражені щонайменше 194 рази. Це в 11 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними FT, різке зростання кількості ударів поглиблює найгіршу паливну кризу в Росії за десятиліття. Понад половина російських регіонів уже запровадила жорсткі обмеження на продаж пального, а жителі годинами стоять у чергах на АЗС. У червні Україна кілька разів била по єдиному московському НПЗ. Удари спричиняли великі пожежі та хмари диму над столицею РФ, яка також зіткнулася з дефіцитом бензину.

Аналітики пояснюють зростання ефективності української кампанії не лише американською розвідувальною допомогою, а й нарощуванням виробництва й кращим управлінням.

Удари по російським НПЗ

Через регулярні атаки українських безпілотників частина російських нафтопереробних заводів неодноразово призупиняла роботу для ремонту пошкодженого обладнання. За оцінками міжнародних ЗМІ, це спричинило перебої з постачанням пального в окремих регіонах Росії та посилило тиск на її паливний ринок.

Упродовж останніх місяців Україна значно наростила інтенсивність далекобійних ударів по енергетичній інфраструктурі РФ. Серед цілей — найбільші нафтопереробні заводи, експортні термінали, резервуарні парки та об'єкти трубопровідної інфраструктури, які мають стратегічне значення для російської економіки й військової машини.

Повідомлялося, що з початку 2026 року українські дрони уразили російські нафтопереробні заводи щонайменше 194 рази.

Теги:
Читайте також:
Київ
+21.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
6 липня
14:53
винищувач F-35 ВПС Норвегії
Британія у Норвезькому морі перехопила літак РФ, який здійснював "небезпечні маневри"
14:41
Оновлено
головна електропідстанція Севастополя
Дрони уразили Омський НПЗ, за 2500 км від українського кордону, а в Криму через удари блекаут
14:36
Радослав Сікорський
"Політики "ПіС" змагаються в антиукраїнськості". Глава МЗС Польщі прокоментував рішення розсекретити військову допомогу Україні
14:01
OPINION
Брак "Patriot"? Позбавте Росію західних компонентів для балістики
13:55
Єврокомісія
Єврокомісія працює над розширенням ЄС, - ЗМІ
13:33
PR
Індивідуальні таблички на двері: коли стандартний каталог не відповідає концепції об'єкта
12:53
Огляд
Юрій Іванющенко
Заочно заарештований в Україні ексрегіонал Іванющенко "знайшовся" в елітному готелі у Монако, – УП
12:46
ЗРК Patriot
Федоров проведе переговори з міністрами оборони країн-партнерів щодо ракет до Patriot
12:09
Атака РФ на Суми 28 червня
Росія змінила тактику ударів по Сумщині, щоб посіяти страх і виснажити людей, — політтехнолог Бобиренко
11:42
Ексклюзив
На Закарпатті на території АЗС виникла пожежа
Потрібна децентралізація торгівлі пального: експерт Льоушкін про уникнення дефіциту пального внаслідок ворожих ударів по АЗК
11:35
Оновлено
У Вишневому загроза повторної детонації: евакуювали майже півтисячі людей, - ОВА
11:33
Ексклюзив
фейк
Зі зникненням світла у Криму зникає й інформаційний простір російської пропаганди, - Чистіков
11:00
OPINION
Об'єктом атаки Путіна на НАТО, швидше за все, буде Польща
11:00
Ексклюзив
обстріл, ППО
Зафіксовано велику кількість засобів нападу: Ігнат про нічну атаку Києва
10:55
Літак Дональда Трампа-молодшого в Нууку, Гренландія
У США заявили, що єдиний спосіб усунути ризики для безпеки країни - захопити Гренландію
10:43
Оновлено
Росія атакувала Київ: 11 загиблих, 46 постраждалих, пошкоджено 15 будинків. Не вдалось збити жодної балістики
10:34
Ексклюзив
Дональд Трамп після прибуття на об'єднану базу Ендрюс у Меріленді
Перемога демократів загрожує Трампу імпічментом, - дипломат Пузирко
10:26
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Є перша сенсація! Відомі вже половина чвертьфіналістів ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
10:03
OPINION
Про два сценарії, чорних лебедів і демократію
09:37
Ексклюзив
Карта бойових дій за 27 червня – 4 липня
Противник намагається обходити Костянтинівку по висотах, - полковник ЗСУ Кащенко
09:05
Ексклюзив
Вадим Денисенко
Денисенко: Путін не розпочне війну проти країн НАТО, бо це не вирішує його головного питання щодо України
09:04
Ерлінг Холанд
Норвегія сенсаційно здолала Бразилію, а Мексика у видовищному матчі вилетіла від Англії: результати матчів 1/8 фіналу
08:26
АЗС на Буковині
У РФ через паливну кризу пропонують заправлятися в Китаї
08:07
Ексклюзив
Російський БПЛА "Молнія" з вбудованим "Старлінком"
Антидронові сітки стають малоефективними, - депутат Харківської облради Скорик
08:05
Ексклюзив
"Тільки соціальна значимість починає повертати до життя військових, які завершили службу", - ветеран Андрій Жолоб
08:05
OPINION
Україна-Польща. Наша рука досі готова до потиску. Але вічно висіти в повітрі вона теж не буде
07:47
Оновлено
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Авіація знищила позиції підрозділу "Рубікон" у Покровську, на фронті 55 боїв, а окупанти втратили у війні 1 млн 411 тис. осіб. Підсумки доби 5 липня
2026, неділя
5 липня
22:20
Зеленський та Путін
Путін не піде на переговори, поки не захопить Донеччину, - FT
21:56
Дональд Трамп та Джанні Інфантіно (праворуч)
ФІФА скасувала дискваліфікацію лідера збірної США на 1/8 фіналу ЧС-2026. Трамп подякував за "виправлення великої несправедливості"
21:48
Ексклюзив
Кім Чен Ин та Олександр Лукашенко
Лукашенко поїхав до Китаю після спроб Путіна схилити його надати територію Білорусі для воєнних операцій, - Денисенко
21:48
Ексклюзив
Україна ЄС
Як ЄС контролюватиме використання коштів для України: пояснення експертки з євроінтеграції
21:14
віце-президент США Джей Ді Венс
Венс назвав катастрофою контрнаступ ЗСУ в 2023 році та порадив Україні, як зміцнити переговорні позиції
21:05
Зеленський Рютте фон Дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн та Марк Рютте закликали об’єднати виробничі можливості Заходу, щоб протистояти Росії, Ірану і Китаю
20:43
Ексклюзив
Ірина Федорів
Надзвичайно важливими є правила гри, за якими відбуватиметься відбудова України, – Федорів
20:40
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Зеленський та Трамп проведуть двосторонню зустріч на полях саміту НАТО в Анкарі
20:25
Інтерв’ю
Генерал Дуглас Люте, експосол США при НАТО
Генерал Люте: Різниця між союзниками Кремля та тими, хто підтримує Київ, є дуже разючою - і вона на користь України
20:01
OPINION
Зоологічна дипломатія. Двозначний подарунок єгипетського валі
20:00
Богдан Оличенко та Данило Малов (праворуч), збірна України U19
Збірна України з футболу перемогла Італію та вийшла до півфіналу Євро-2026 U19
19:31
Костянтинівка
"Підступний план": У DeepState пояснили, чому Силам оборони не можна погоджуватися на запропоноване РФ припинення вогню в Костянтинівці
19:31
Інтерв’ю
Йосиф Зісельс
В Україні 50% людей майже нічого не дають для перемоги, натомість 30% віддають все, - Йосиф Зісельс
Більше новин