//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: висилка дипломатів виявила "російську вісь"


фото: REUTERS
Це жест, але й серйозний сигнал з наслідками

Рішення західних країн про висилку російських дипломатів в якості жесту солідарності з Лондоном стало найбільшим дипломатичним скандалом в історії. Ніколи ще така велика кількість дипломатів одночасно не залишала посольства і консульства.

Так, можна сказати, що це - жест. Але водночас дуже серйозний сигнал із важливими наслідками.

Однак одночасно рішення про висилку продемонстрували, що є держави, які навіть в такій непростій ситуації, що вимагає європейської та євроатлантичної солідарності, вважають за краще не злити Москву. Власне, ми й раніше знали про наявність таких союзників Росії. Але вислання російських дипломатів дозволило їм голосно заявити про свої уподобання. І, думаю, це теж не залишиться без наслідків.

Ніхто нас не здивував в цьому російському клубі. Хіба що Угорщина, яка все ж ближче до вчорашнього вечора вирішила вислати російського дипломата. Це ще раз нагадало, що Віктор Орбан - досвідчений політик і сильний гравець. Про що ми, до речі, нерідко забуваємо - і попадаємо в пастки, які він вміє майстерно конструювати.

Читайте також: З понад 20 країн світу висилають 139 російських дипломатів. Інфографіка

Але всі інші країни, які вирішили "не сваритися", своїми зв'язками з Росією відомі. Можуть запитати, а як же всі ці країни голосували за санкції проти Москви? А просто. Санкції - колективне рішення. А тут кожен сам повинен оголошувати про своє рішення. Ну і раптом Володимир Володимирович образиться? Чи може собі дозволити таку образу уряд Австрії, Кіпру, Словенії, Словаччини? Виявляється - ні в якому разі.

Але, з іншого боку я б не зводив ситуацію виключно до залежності певних країн від Москви. Це не залежність країн. Це - залежність саме урядів.

Хороший приклад: серед держав, які ухвалили рішення про підтримку Великої Британії, виявилася Македонія. Ще недавно уряд цієї країни намагався задовольнити балканські амбіції Москви і тодішній прем'єр-міністр Македонії Нікола Груєвскі ходив до російського посольства як на роботу. Але після зміни влади і усунення Груєвського Македонія почала повертатися до цивілізованого світу. І її новий уряд проявив відповідальність і солідарність.

Так що російська вісь - це не константа. Багато що залежить і від подальших дій Москви, і від виборців в "проблемних" країнах. І від Дональда Трампа, звичайно. Американський президент не забуде тих, хто йому відмовив.

новини партнерів

‡агрузка...

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

19 травня, 2019 неділя

18 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати