live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін захищає кордони зла


фото: ria.ru
Роздратування президента Росії свідчить, що Україна і її церква на правильному шляху

Під час виступу на Всесвітньому російському церковному соборі президент Росії Володимир Путін наголосив, що втручання у церковне життя на пострадянському просторі загрожує руйнуванням цивілізаційних цінностей.

Ця реакція правителя на можливе надання автокефалії Українській православній церкві демонструє, що Путін прекрасно розуміє, з якими викликами зіткнулася «цивілізація зла», інтереси якої він відстоює в сучасному світі.

Російська церква була берегинею традицій цієї цивілізації протягом століть - і тоді, коли її ієрархи фактично очолили процес оформлення нової держави в епоху перших Романових, і коли церква разом з державою займалася фізичним знищенням церковних «дисидентів»-старообрядців, і коли церква синодального періоду стала частиною державної машини, і коли церква часів патріарха Сергія погодилася служити Сталіну, і коли церква часів патріарха Кирила погодилася служити Путіну. Безпардонне використання церкви для насадження імперії було і на чужих територіях - перш за все на території України, після фактичного захоплення московськими чиновниками в рясах Київської митрополії.

Зараз все це завершується. Після рішення Синоду Константинопольського патріархату в Україні залишилася лише його власна митрополія – ​​ну, і ще група розкольників з РПЦ, яка всупереч канонам і здоровому глузду намагається захистити інтереси Путіна і Кирила в Україні. Але вже ясно, що цю групу приречено, що між священиками РПЦ і українською паствою - глибокий цивілізаційний розкол, розкол між своїми і чужими на українській землі.

Путін не може цього не помічати. Він говорить про те, що руйнуються «цивілізаційні цінності і той культурно-історичний простір, який складалися століттями». І він має рацію. Кілька століть знущання Москви над Україною - в тому числі і з безпардонним використанням віри і церкви - йдуть прахом.

Роздратування Путіна свідчить, що Україна і її церква на правильному шляху.

новини партнерів

24 жовтня, 2019 четвер

23 жовтня, 2019 середа

23 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати