live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Війна за реальність – 5 книг про перемогу у світі фейків

Серед книжок цього огляду – розвінчання стереотипів і розбивання штампів, а також мова про захист від агресії в інформативному просторі сьогодення. Який, як переконують автори, у першу чергу підлягає програмуванню і створенню "альтернативної" реальності

Лі Річ. Міфи про PR. – Х.: Фабула, 2020

null

Сьогодні, коли "фейкові новини" стали звичним терміном, не дивно, що значно послабилася віра в PR. Своєю книжкою "Міфи про PR" Річ Лі відновлює цю віру в дуже важливий час. Автор склав воєдино безцінний аналіз галузі PR у XXI столітті, разом зі всіма його малопомітними аспектами, розповівши, як стати талановитим працівником індустрії зі стратегічним мисленням.

"В усіх розділах цієї книжки я буду розвінчувати міфи, які існують як усередині, так і поза межами сфери зв’язків із громадськістю, - зауважує автор, - у той же час розглядаючи поширені хибні уявлення щодо результатів нашої роботи, найбільш очевидним та поширеним серед яких є те, що «поганого паблісіті не буває".

Загалом метою написання цієї книжки було створення автором чогось більше схожого на інсайдерський посібник для індустрії PR. Чогось, що можна легко зрозуміти, і головне - щоб цим могли користуватися студенти, власники компаній та інші індивіди, які в майбутньому (чи навіть сьогодні) отримуватимуть користь від паблік рілейшнз,

Мічіо Кайку. Гіперпростір. – Л.: Літопис, 2019

null

Автор цієї книжки відповідає на питання, чи існують ще виміри, крім звичних трьох просторових і одного часового. Чи можливо подорожувати в часі й змінити минуле? Чи існують паралельні світи? Багато з нас замислювалися над цим, однак донедавна науковці відкидали такі ідеї. Тепер усе змінилося, і ці питання стали темою інтенсивних наукових досліджень.

Тож книжка "Гіперпростір" – це справжня наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір, а також захоплива розповідь про пошук славнозвісної «теорії всього», яка б об’єднала всі сили природи і розкрила таємницю походження Всесвіту.

Дмитро Кулеба. Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот. – К.: Книголав, 2019

null

Ця книжка - справжній посібник з захисту персональних даних, розвитку критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху масової інтернетизації та діджиталізації. Основним поштовхом до її написання була анексія Криму та початок збройної агресії зі сторони Росії, адже брехня та маніпуляції, які поширюються за допомогою інтернету стали невід’ємною частиною цієї війни. Орієнтуючись на приклади з України, інших країн та досвід компаній, автор проаналізував, як відбувається війна за реальність та виокремив п’ять правил, які допоможуть у ній перемогти.

"Телебачення, соцмережі, онлайн-платформи і спільноти, реклама, блогери, фейки і декілька версій правди на будь-яку тему – все це оточує кожного з нас щохвилини, - нагадує він. - З усіх боків різні сили воюють за те, щоб вплинути на наше сприйняття реальності та схилити нас на свій бік. Ми й самі постійно, іноді несвідомо, воюємо. Книжка саме про те, як перемагати у цій війні за реальність. Читайте, якщо хочете знайти точку опори у вселенському інформаційному потопі, зрозуміти, як налаштована машина комунікативної війни і не дозволяти іншим маніпулювати вашими емоціями, переконаннями і вибором".

Галя Аккерман. Безсмертний полк. Священна війна Путіна. – Тернопіль: Навчальна книга Богдан, 2019

null

У книжці відомої французької публіцистки розкрито джерела російського націоналізму, пояснено його спрямовану проти всього людства агресивну сутність (адже, якщо перефразувати відомі слова Путіна, "нам потрібний такий світ, де буде тільки Росія"), викрито злочинний характер російського так званого патріотичного виховання, яке полягає в мілітаризації всього суспільства і перетворення дітей у запрограмовані автомати для вбивства.

Ця книжка - могутня пересторога всьому людству і надто вже актуальна для нас, бо ми - перший об’єкт у розбудові "русского мира", яку російські агресори в українській шкурі приховують балачками про "мир". "Протягом багатьох сторіч, - нагадує авторка, - російський народ вважав себе за носія месіанської ідеї, яка наближає його до Бога та істини і виправдовує його територіальні завоювання та панування над іншими народами".

Пол Екман. Теорія брехні. Як визначити брехуна в бізнесі,політиці та приватному житті. – К.: КМ-Букс, 2019

null

Питань, на які відповідає автор цієї книжки, у нашому житті накопичилося чимало. Наприклад, чи відомо вам, що зазвичай навіть під час десятихвилинної розмови будь-яка людина бреше тричі? Чи знаєте ви, що детектор брехні насправді викриває не брехню, а лише емоційний стан піддослідного? Чому досвідчені брехуни з легкістю проходять перевірку на детекторі брехні, а багато підозрюваних у збудженому емоційному стані були помилково визнані винними і отримали довічне ув’язнення за злочини, яких не скоювали? Проте викрити брехуна можна навіть за однією з численних ознак поведінки: рухів тіла, жестів, міміки обличчя або обмовок. Треба лише вміти це помітити і проаналізувати. Автор цього світового бестселера вчить викривати приховані емоції інших людей, розпізнавати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть... брехати. Книжка буде корисною не тільки фахівцям, яким потрібно викривати брехню під час роботи, але й звичайним людям, які щодня можуть стати жертвами брехні.

Все по темі

новини партнерів

24 листопада, 2020 вівторок

24 листопада, 2020 вівторок

23 листопада, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати