live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Керівник "оборонки": 10 фактів з життя нового віцепрем’єра Уруського


фото: space.com.ua
Новий віцепрем’єр Олег Уруський раніше працював з "сірим кардиналом" періоду Кучми Горбуліним, а зараз має бізнес-партнера з російським громадянством

16 липня парламент ухвалив рішення про призначення Олега Уруського на посаду віце-прем'єр-міністра - міністра з питань стратегічних галузей промисловості. "За" проголосували 250 народних депутатів

Цікаво, що кандидатуру Уруського розглянули з другої спроби. 13 липня Кабмін відкликав проєкт постанови про його призначення віце-прем'єром. Однак потім кандидатуру Уруського знову внесли на розгляд Ради.

Еспресо.TV пропонує згадати головні факти з біографії нового віцепрем’єра.

1. Йому 57 років. Уруський народився у Чорткові, що на Тернопільщині.

2. У 1985 році він закінчив Київське вище військове авіаційне інженерне училище. Уруський вчився на факультеті авіаційного обладнання, де отримав спеціальність інженер-електрик.

З 1985 по 1991 роки працював в цьому училищі інженером. З грудня 1991 по жовтень 1992 року Уруський працював у Центрі оперативно-стратегічних досліджень Генштабу Збройних сил України.

3. У 1993–1996 роках кар’єра Уруського пішла вгору. У ці роки він працював головою управління у Національному космічному агентстві.

Читайте також: Хто є хто в уряді Дениса Шмигаля

4. У 1996–2000 роках Уруський очолював управління планування політики оборонної безпеки в апараті РНБО.

За даними деяких ЗМІ, призначити Уруського віцепрем’єром Зеленському запропонував екссекретар РНБО Володимир Горбулін. Вони добре знайомі ще з часів спільної роботи у Раді нацбезпеки.

Горбулін очолював РНБО з 1994 по 1999 роки. У період правління Леоніда Кучми він вважався одним з найбільш впливових посадовців країни.

Зараз Горбулін входить до складу наглядової ради "Укроборонпрому".

5. У 2000–2003 роках Уруський займав посаду першого заступника голови Державної комісії у справах оборонно-промислового комплексу. Зазначимо, що з липня 2000 по грудень 2002 року головою цієї комісії працював Горбулін.

Як бачимо, тандем Горбулін-Уруський працював не тільки в Раді нацбезпеки.

Комісія у цей період розробила Державну програму розвитку озброєння та військової техніки та Концепцію структурної перебудови оборонно-промислового комплексу України.

6. У 2003–2005 роках Уруський очолював Департамент оборонної, оборонно-промислової політики та військово-технічного співробітництва в секретаріаті уряду України.

У 2005 році він став першим заступником очільника Міністерства промислової політики. Зараз Уруському доведеться очолити міністерство, яке має схожу назву і втілюватиме аналогічні завдання.

У вересні 2006 року Уруський пішов на викладацьку роботу. Він став професором університету «Харківський авіаційний інститут».

У 2014 році Уруський займав посаду заступника генерального директора "Укроборонпрому". У наступному році кілька місяців був головою Державного космічного агентства.

Читайте також: 10 фактів із життя Сергія Шкарлета

7. Перед призначенням на посаду віце-прем’єра Уруський був директором інжинірингової компанії "Прогрестех-Україна". Компанія розробляє інженерні сервіси, програмне забезпечення для підприємств високотехнологічних секторів економіки. Основний партнер і замовник "Прогрестех-Україна" - компанія Boeing.

Спільно з українськими технічними університетами компанія запустила комплекс навчальних програм з метою розвитку української інженерної школи, підготовки інженерів для авіаіндустрії та інших галузей промисловості.

Фото: Progresstech-Ukraine/Facebook

8. Саме робота у компанії "Прогрестех-Україна" стала причиною для закидів Уруському у зв’язках з Росією.

Уруський у відповідь на ці закиди заявив, що офіційний бенефіціар цієї компанії Володимир Кульчицький ще в 2014 році залишив РФ нібито через незгоду з політикою російської влади. Кульчицький має російський паспорт, але також отримав посвідку на проживання в Україні.

Відомо, що Кульчицький – колишній військовий Радянської Армії. Він звільнився ще до розпаду Радянського Союзу і зайнявся бізнесом. За словами Уруського, штаб-квартира компанії "Прогрестех" розташована в американському Х'юстоні, а не в Москві.

Уруський в інтерв’ю українським ЗМІ також зазначив, що російське громадянство бізнес-партнера Кульчицького не було проблемою під час зустрічі з Зеленським з приводу його можливого призначення на посаду в уряді.

9. Зазначимо, що "слуги народу"" раніше вже планували призначення віце-прем’єра з питань розвитку оборонно-промислового комплексу.

Під час формування уряду Дениса Шмигаля на початку березня кандидатом на цю посаду був генеральний конструктор КБ "Луч" Олег Коростельов. Однак він відмовився під цієї пропозиції.

10. Згідно з даними електронної декларації за 2019 рік, загальний дохід Уруського склали гонорари та інші виплати від ТОВ "АКСТ" у розмірі 7 245 грн, а його дружина за минулий рік задекларувала 151 979 грн доходів. Крім того, Уруський вказав у декларації $50 тис. готівкових коштів.

Уруський володіє земельною ділянкою (22 266 кв. м) у Київській області, 50% квартири (93,3 кв. м) у Києві спільно з дружиною. Дружина Уруського володіє трьома земельними ділянками і недобудованим будинком у Київській області.

Уруський також володіє автомобілем Audi A7 2016 року випуску, а дружина - Peugeot 2008 2014 року випуску.

Фото: Space.com.ua

новини партнерів

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати