Іран відповів Трампу на вимогу відкрити Ормузьку протоку протягом 48 годин й згадав про ціни на нафту
Керівництво Ісламської Республіки Іран відкинуло ультиматум президента США Дональда Трампа відносно негайного, протягом найближчих 48 годин, відкриття для судноплавства Ормузької протоки, заблокованної режимом аятол
Якщо ж американська армія вдастся до такого кроку, як атака по іранських елестростанціях, про що попереджає Трамп, у відповідь постраждає енергетична інфраструктура Ізраїлю та об'єкти США у регіоні, обіцяє спікер іранського парламенту Мохаммад Багер Галібаф, якого цитує катарський телеканал Al Jazeera.
"Відразу після того, як електростанції та інфраструктура в нашій країні стануть цілями, життєво важлива інфраструктура, а також енергетична та нафтова інфраструктура по всьому регіону будуть вважатися законними цілями та будуть безповоротно знищені", – заявив Галібаф.
Галібаф додав, що така іранська відповідь призведе до зростання ціни на нафту "на довгий час".
Читайте також: Як Трамп допомагає Путіну продати нафту на 2,3 млрд євро, на яку в лютому не було покупців: аналіз російського експорту від СREA
Його підтримав штаб оперативного командування іранських військових "Хатам аль-Анбія", а також формальний президент ІРІ Масуд Пезешкіан, продовжує тему британська газета The Guardian.
Штаб заявив, що якщо погроза Трампа буде виконана, Ормузька протока буде "повністю закрита і не буде відкрита знову, допоки наші зруйновані електростанції не будуть відновлені".
У заяві "Хатам аль-Анбія" йдеться, що Іран також завдасть ударів по ізраїльських "електростанціях, енергетичній та інформаційно-комунікаційній технологічній інфраструктурі", а також по електростанціях по всьому регіону Близького Сходу, де розташовані американські бази та компанії з американськими акціонерами.
Пезешкіан своєю чергою сказав, що "погрози та терор" "лише зміцнюють іранську єдність", тоді як "ілюзія стирання Ірану з карти" демонструє "відчай проти волі нації, яка творить історію".
Трамп дав Ірану 48 годин на відкриття Ормузької протоки: чим він погрожує
Американський президент Дональд Трамп у ніч з 21 на 22 березня 2026 року (за київським часом) заявив, що якщо Іран "повністю не відкриє" Ормузьку протоку протягом найближчих 48 годин, США "завдадуть удару та знищать їхні електростанції". Про це із посиланням на його допис у Truth Social передали британський телеканал Sky News та газета Times of Israel.
"Якщо Іран не ВІДКРИЄ ПОВНІСТЮ, БЕЗ ЗАГРОЗИ, Ормузьку протоку протягом 48 ГОДИН із цього моменту, Сполучені Штати Америки завдадуть удару та знищать їхні різні електростанції, ПОЧИНАЮЧИ З НАЙБІЛЬШОЇ!", — наголосив Трамп.
Читайте також: Кількадесят кілометрів води, що спричинили світову кризу: що таке Ормузька протока і які наслідки матиме її блокада
Блокування Іраном судноплавства через Ормузьку протоку фактично перекрило постачання нафти з родовищ країн Перської затоки, що загрожує "глобальним енергетичним шоком", наголошує Sky News.
- Раніше Дональд Трамп закликав партнерів надати військові кораблі для спільної зі США операції з розблокування протоки.
- Готовність долучитися до забезпечення безпечного судноплавства висловили Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Канада та Японія, а Емманюель Макрон готує місію на рівні ООН.
- Актуальне
- Важливе